|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 14:15:53   
Felly RR
За торта јас мислам како на кого му е ќеф. Ние си имавме порачано иако кумата носеше, а знаев дека и сестра ми и мајка ми ќе носат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 14:25:20   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

prasanjeto mi e :dali treba torta od majkata i tatkoto,ili samo od kumata.neznam kako e redot

Annet kazi mu na kumot bez obvrski , da si dojde na krstevka i da ja drzi
Taka nie se dogovorivme so nasiot kum super za nas i za niv bez opteretuvanje
Torta nie imavme od restoranot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 16:01:22   
Annet
ne ne mene kumata uste od koga i kazav za krstenka mi rece jas torta ke donesam,ama neznaev dali treba nie da nosime.ok fala mnogu,znaci jas mislam da poracam od tie malite torticinja sto se bebeski za site po edna,moze taka interesno ke bide ,neli?
e vakvi user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 17:45:25   
mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ne ne mene kumata uste od koga i kazav za krstenka mi rece jas torta ke donesam,ama neznaev dali treba nie da nosime.ok fala mnogu,znaci jas mislam da poracam od tie malite torticinja sto se bebeski za site po edna,moze taka interesno ke bide ,neli?
e vakvi user posted image


kaj nas nosat i na krstevanje i na krstevka ako se pravi odelno ako se pravi zaedno nosat ednA eve sega ovoj mesec ke ja krstevame kumasinkata samo vo mir a krstevka ke pravat na 1god jas ke si pravam i sega torta i za krstevkata pak kuma e kako bez torta mojata kuma donese koga ja krstevme M a za krstevka pak ke donese bidejki odelno ke pravime ja stavivme vo mir a krstevka na 1god

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 17:48:02   
mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie bidejki ist den pravevme krstevka i prv rodenden torta si imavme nie,neli normalno za vo igrotekata,iako kumata me prasa dali da kupuva rekov nema potreba so ke im pravam posle na tortive ,ke mi ostanat...taka da se e do lugeto,ete mene me prasaa...

a kako ke reces kumo donesi sekoja kuma treba da e svesna deka treba torta da donese

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 23:00:55   
kikicka
Мене кумата ,немепраша туку ми кажа дека ке ги испере и испегла нормално,јас само и кажав безомекнувач,а пошто со ист прашок сме переле и реков дека е ок,само 2 да исплави.Супер испадна се накај,тортата беше од нив,јас па ич не се замарав за крштевката,закажавме само во црква,ресторан и тоа беше. user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 23:07:17   
kikicka
Е нема да рече,може да ја праша,кумо торта ти ке носеш или јас да си порачам и готово. За некои работи нема срамота барем да знаеш тоа и тоа!Не сите куми ги знаат адетите„

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie bidejki ist den pravevme krstevka i prv rodenden torta si imavme nie,neli normalno za vo igrotekata,iako kumata me prasa dali da kupuva rekov nema potreba so ke im pravam posle na tortive ,ke mi ostanat...taka da se e do lugeto,ete mene me prasaa...

a kako ke reces kumo donesi sekoja kuma treba da e svesna deka treba torta da donese



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 23:50:12   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Е нема да рече,може да ја праша,кумо торта ти ке носеш или јас да си порачам и готово. За некои работи нема срамота барем да знаеш тоа и тоа!Не сите куми ги знаат адетите„

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie bidejki ist den pravevme krstevka i prv rodenden torta si imavme nie,neli normalno za vo igrotekata,iako kumata me prasa dali da kupuva rekov nema potreba so ke im pravam posle na tortive ,ke mi ostanat...taka da se e do lugeto,ete mene me prasaa...

a kako ke reces kumo donesi sekoja kuma treba da e svesna deka treba torta da donese




Nie pravevme samo krstevka vo nedelata...fino lepo kulturno si prasav dali kumo kje mi doneses torta * cisto za da znam da ne m'kneme 5 torti posto sakav i jas i majka mi i baba mi...i ona fino lepo mi odgovori deka ona ne treba da donese torta user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Крштевка - колку е важна?
11.5.2012 23:53:40   
Beatris
Она не знам и зашто уопште доаѓала по муабетиве user posted image Веројатно за да ја има на слики user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Крштевка - колку е важна?
12.5.2012 11:50:15   
vanessa30
Jas za krstevkata (koja ke bidi utre) sama si poracav torta, neznam kumovite dali ke donesat, nitu gi prasav, zatoa sto lugeto se od drug grad i nezgodno e 200 km da prenesuvaat torta, a Sk ne go znaat bas mnogu. So niv se dogovoriv samo za glavnite raboti, obleka za bebenceto i sveko za vo crkva i tolku.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Крштевка - колку е важна?
12.5.2012 12:03:22   
elenak
Ние закажавме крштевка на 27-ми мај, срцушката моја ќе стане христијанкаuser posted image  

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Крштевка - колку е важна?
12.5.2012 12:07:46   
vanessa30
cestito elenak, vo koja crkva ke pravite vo SK ili od drug grad si???

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Крштевка - колку е важна?
12.5.2012 12:09:42   
elenak
Од Гевгелија сум.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Крштевка - колку е важна?
12.5.2012 12:31:11   
Annet
nie denes bevme si zakazavme za na 10 juni;-)da pomine i toa cudo;-))))

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Крштевка - колку е важна?
12.5.2012 12:51:38   
penelopa
Околу крштевката и што кој треба да донесе мислам дека се е ствар на договор. Најпаметно е да се праша дали кумот планира или не планира што и како да донесе и готово мирна глава. Јас на пример сама си нарачав и торта и сама ќе си ја платам крштевката, исто и свеќи и облека за user posted image се сама купив - кумот ни е чичко на маж ми и така си се договоривме нит сакав да ги оптеретувам матријално нит да им виси на глава ова, треба она. Они доколку по нивна желба сакаат да му донесат облека или било што друго нема проблем- за се може да се договориме.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 9:20:52   
Gardenia
Луѓе помагајте,за две недели ќе го крштеваме кумашинчето,т.е ќе бидам кума. Е сега освен свеќи, облека,крпа,треба да се купи и поклон. Што најчесто ви купуваа вашите кумови или пак ако сте биле вие кумови што купивте? Дајте ми некоја идеа

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 9:36:07   
Natuska85
Нас кумовите ни купија и столче за хранење.Можеш или такво нешто или точаче од овие со рачка на буткање или дубаче, или игротека..зависи колкаво е детето..

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 9:58:02   
kikicka
Hehe е за тоа ке ти кажам здравје кога ке го крштеваме џо јуниор:))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Луѓе помагајте,за две недели ќе го крштеваме кумашинчето,т.е ќе бидам кума. Е сега освен свеќи, облека,крпа,треба да се купи и поклон. Што најчесто ви купуваа вашите кумови или пак ако сте биле вие кумови што купивте? Дајте ми некоја идеа



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 10:14:07   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Hehe е за тоа ке ти кажам здравје кога ке го крштеваме џо јуниор:))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Луѓе помагајте,за две недели ќе го крштеваме кумашинчето,т.е ќе бидам кума. Е сега освен свеќи, облека,крпа,треба да се купи и поклон. Што најчесто ви купуваа вашите кумови или пак ако сте биле вие кумови што купивте? Дајте ми некоја идеа




user posted image user posted image ,тогаш и јас ќе знам,ќе ти кажам па на тебеuser posted image
Ај може некое точаче шо вика Натушка ,па ќе докупам и некое алиштенце

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 17:26:41   
kikicka
Можеш и видеофон,денес баш гледав воНук центарот има од 8.000 па нагоре.
Исто можеш како заплуснели ако сакаш од оние што се како рамки со гипс за да се отпечати ногата или рачето.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 18:08:06   
Gardenia
да не е големо веќе за видеофон 1 год е ,а такви рамки кај има?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 18:15:53   
Felly RR
Gardenia, зависи и до колку пари планирте да потрошите. Мене и од Натушка предлозите погоре ми се допаднаа - може да се најдат и за прифатлива цена, а и сигурно ќе ги искористат таквите работи, е сега ова пошто една година, најмногу одговара точаче, со рачка за туркање. На многу места па кумовите наместо играчка купуваат злато. Како што ви одговара вас, така направете си.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 18:23:45   
kikicka
ААА можно е ама јас пак размислувам да си купам,здравје за 2 пак кеми треба. А такви рамки имаше во бебесупер маркет.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Крштевка - колку е важна?
13.8.2012 18:34:20   
Gardenia
тенк ју,таман мислев и да отидам до бебесупермаркет

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Крштевка - колку е важна?
14.8.2012 23:23:15   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

тенк ју,таман мислев и да отидам до бебесупермаркет


Ги имаш потполно истите во Јумбо....и се само 300 денари user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?