|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 19:05:04   
tereza
многу го сакам овој дел од годината,позитивна енергија насекаде,желби за хармонија,љубов и радост во сите домовиuser posted image user posted image user posted image јас за себе би сакала да се вработам во оваа година и да стапам во брак со моето срценцеuser posted image скромна сум инаку во желбитеuser posted image user posted image кај сите оваа 2010 год да донесе тоа што ги радува луѓето и што си го посакуваат од срцеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Новогодишни желби :)
2.12.2009 22:12:34   
mis.
За нова година сакам дедо мраз да ме награди со вработување на струка нема да се налутам ако желбата ми се оствари и денеска како роденденска желба.За нова година сигурно ќе смислам некоја друга хахаха

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 12:28:31   
mother 29
јас сеуште незнам,ама на Марко и на тато им е сестричкаа...вчера ми соопштија хихи
и го научил Марко да кажува ....што сакаш Дедо Мраз да ти донесе за Н.Г?...сестлицка(сестричка) хиихихи

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 12:43:30   
Enika
Што убаво мотхер29..ке им ја исполниш желбата..мораш!!!user posted image
Јас би сакала за дедо мраз да ми ја донесе ако нижто др барем со иста мера срекна годината како и оваа 2009...да биде поплодна од претходната, да ми е жива и здрава фамилијата, да ми расте внуката голема и да биде жива и здрава, да си бидам најсрекна и најзаљубена со Лука како и до сеа, и една работа асална не ке биде на одметuser posted image Друго ке оставам за сл новогодишна желба user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:07:46   
STRUMFETA
Od dedo mraz ne baram mnogu,ami samo edna zelba.Da mi se ispolnat site zamisleni,pomisleni i iskazani zelbicki.Ako mi se ispolni,sledive nedeli ke me nema tuka.Ke mislam,mislam,zamisluvamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:11:46   
penelopa
Па јас си посакувам следната година барем да бидам при крај со магистерските студии, здравје за моите најблиски, разбирање, успешна година на професионален план за сопругот...па може и user posted image , зошто да неuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:13:00   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

Od dedo mraz ne baram mnogu,ami samo edna zelba.Da mi se ispolnat site zamisleni,pomisleni i iskazani zelbicki.Ako mi se ispolni,sledive nedeli ke me nema tuka.Ke mislam,mislam,zamisluvamuser posted image user posted image user posted image



skromno Strumfeta samo tolku?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:20:19   
STRUMFETA
Ne,ne se misli, ova za pocetok.A koga ke zamisluvam,ke pomislam i na vas site ,da vi se ispolne se sto posakale.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:24:26   
Bogdancanka
aaaaaaa e toa e ubavo ajde pocni da zamisluvas okluci me i mene da mi se ostvari nekoja zelbickauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:44:59   
Enika
Еве јас мојата нобогодишна желба ке ја посветам на сите овде кои сакаат бебче...да им се исполни желбата сл година...и да бидат најсрекни на свет!!!Во мојата фамилија 2009 беше најплодна година...ви ја посакувам истата на вас( на баша глава нека )user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:48:02   
mother 29
колку благородно од Елена ,и јас се приклучувам во желбата!user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:51:50   
Enika
Несебични треба да бидеме..тоа се цениuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:55:20   
Bogdancanka
Само вие замислувајте посакувајте а и ние исто па белки до таму ќе биде сите што сакамеuser posted image
ќе со дочекаме во новата 2010.......да да тоа се цени секакоuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Новогодишни желби :)
16.12.2009 13:58:31   
arh_diz
Posakuvam da imam uspesna bremesnost. I da iscezne gripot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 12:28:35   
mother 29
дали пишувате и пракате честитки?дали почнавте да ги испракате?


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 12:36:27   
mother 29
јас редовно секоја година пишувам и пракам на сите дечиња од нашето опкружување,на моите,на сите баби,пошто дедовци немаме .......Марко го сликале со дедо мраз од градинка,па таа ке ја пратиме на најблиските!


па сигурно околу 15 честитки ке напишам оваа година!ете овие денови треба и тоа да го направам!
дали вие веке испративте честитки?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 12:37:22   
arh_diz
Jas prakam cestitki i veke gi prativ. Mislam deka elektronskata posta ja ubi obicnata posta

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 12:37:27   
jovanka
sakav da kupam od humanitarnite cestitki ama nemozev da najdam mi rekoa samo vo ramstor gi imalo a si vikam veke koga davam pari ajde neka bide za humanitarni celi.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 12:44:32   
penelopa
Jas veke prativ čestitki za Nova Godina na moite najbliski, sepak mislam deka toa e najubav način da se iznenadat..tuka ima ogromen izbor na čestitiki, no sepak praktikuvam UNICEF čestitki i sl...ova e baš ubav periot da bideme humaniuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 13:34:21   
zami
Ovaa godina ke prakame handmaid cestitki.
Iznakupiv raznobojni hameri, svetkavi flomasteri i sabloni so novogodisni motivi i sin mi ke si ima zanimacija podolgo vreme.
Veke napravivme za najbliskite i gi podelivme.
Pokraj crtanjeto se molime i da go napise tekstot samiot, do sega super ni odi, ke sliknam nekoja da gi vidite.
A babite i dedovcite padnaa u nesves koga vidoa deka samiot napisal ,,baba dedo, srekna nova 2010,,


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 13:37:22   
penelopa
user posted image user posted image user posted image Zami, mnogu ubava ideja.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 13:38:04   
arh_diz
jas dobiv slicna cestitka od na brat mi kerkickata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Новогодишни желби и честитки :)
17.12.2009 13:47:52   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Mislam deka elektronskata posta ja ubi obicnata posta

За жал арх_диз имаш право.user posted image Мислам дека филингот е поинтензивен кога на врата поштарот ќе те изненади со новогодишна честитка.Ние добиваме многу а син ми е радосен до бесвест и секое утро излегува да види дали поштарот ни донел некоја честитка.Ние изработуваме дома новогодишна честитка на која се ликовите од нашите деца развиена како фотографија и им испраќаме на сите роднини,пријатели преку пошта а за оние кои спремам подарок ја ставам честитката внатре.Останува како траен спомен.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?