|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 22:47:23   
tea 88
Kalisto i Almushka so sreka na dvete . Daj Boze da imate user posted image user posted image
Mado dobredojde na forumot. Najubavo da se javis vo fondot i da si prasas ama mislam deka ne mora inseminacii ako e spermogramot los. Od edna prijatelka mm imase los spermogram i im odobrija bez inseminacii. A kaj planiras da pravis ifv?

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 22:52:32   
kapina
nemora 4 inseminacii jas prviot pat koga gi pustiv dokumentite imav edna no mi pobaraa uste dve i kaj nas bese los spermogramot

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 0:50:46   
kapina
a vo temata sterilitet kaj mazot mozes da vides kako go sredivme spermogramot so mm i sega nemame nikakov problem za zabremenuvanje

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 8:03:26   
Kalisto

ИЗВОРНА ПОРАКА: MADO

Zdravo devojcinja,jas sum nova na forumot se nadevam ke se druzime i pomagame.Jas sum vo brak dve godini,do sega site obidi za bremenost ni se neuspesni.Pred eden mesec pravev inseminacija i rezultatot na mm bese katastrofalen,po obrabotka imase samo 0.5 milioni,doktorot sto mi ja pravese inseminacijata mi predlozi poleka da pocnam da si gi sobiram dokumentite za in vitro preku fond.Prasanjeto mi e dali e dovolno edna inseminacija za da mi odobrat vaucer,bidejki nekoi velat deka se potrebni cetiri neuspesni inseminacii do podnesuvanje na baranje za besplatno in vitro.Vi blagodaram odnapred.


MADO dobredojde! I nie go imame istiot problem, nashiot spermogram po obrabotka beshe 0,2. Nas vednash ne upatija na IVF i to so ICSI metoda iskluchivo. Voopshto ne stanuvashe zbor za inseminacii zatoa shto mislam dema za da ti pravat voopshto inseminacija brojot na spermatozoidi po obrabotka ne smee da e pomal od 5-6 milioni. Samo eden spermogram e dovolen kako vashiot so 0,5 za da vi odobri fondot. Na stranata na fondot ubavo pishuva deka apsolutna indikacija za IVF se smeta, ako brojot na spermatozoidi po obratka e pomal od 1 milion.
Se shto ti treba prashuvaj slobodno, kako mozham kje ti pomognam.


(Одговор на членот MADO)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 9:14:27   
SOLE

ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

zdravo devojki eve me mene vi pisuvam posle tranfer super pomina 2 mi vratia i plus 2 smrznav sega lezam terapiata prodolzuva plus mi dadoa amp clexan ne znam dali primalanekoja od vas za sto se tie mi rekoa za cirkulacija no ne znam ima li nekoja iskustvo treba da gi primam 14 dena do denot na testot poz

Almuska so sreka pa za 2 nedeli da se pofalis so visoka beta I user posted image , Jas primav clexan, potkozno se stavaat vo rakata sekoj den vo isto vreme, mene masmi me bockase nee strasno :) inaku od kaj sto ke gi kupis potrazete smetkopotvrda I so fiskalna smetka I izvestajot od ReMedika nakojsto pisuva deka treba da gi primas se podnesuvaat vo fondot za refundacija, jas podnesov I mi odobrija sega gi cekam parite user posted image . Pozzz

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 13:10:31   
Kalisto
Najprvo fala vi na site na podrshkata i ubavite zhelbi user posted image Mi se javi embriologot i reche deka imame 3 ubavi embrioni user posted image transfer vo nedela user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 13:27:43   
kapina
Kalisto super ajde i za dve tri nedeli da ni se pofales so visoka betahcg

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 14:31:23   
весник
sakam da ve prasam nesto...ne se sekavam edna rr napisa deka golema pricina za neuspeh za ivf moze da bide problemot so rasipani zabi...pa me interesira dali se otvori nova tema okolu toa ili se napisa nesto poveke za toa...pisete dokolku nekoja od vas znae nesto.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 14:57:45   
brm_brm
Devojki Fraxiparinot go primavte navecer zaedno so stimulacijata ili vo drug period od denot?!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 15:30:42   
virgo
Zdravo devojki,
Jas denes imam zakazano folikumetrija (se badevam deka ne goltanv nekoja bukva|user posted image )
Se chustvuvam kako balon shto ke pukne sekoj moment neznam dali e toa normalno pa go prashav doktorot i toj mi reche da ne se sekiram

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 16:24:39   
kate..
kalisto so sreke jas po neuspesnoto ivf dobiv mi zavrsi i zakazav na 3 e petanovski ne e tam i mi rekoa kaj hadji lega.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 18:06:50   
valentina11
zdravo rr kako ste na site novi vi posakuvam golem uspeh borbata prodolzuva jas sum voznemirena posle negativniot test na 14 den dobiv onaka samo dva dena na 22 den i naednas mi prekrati ali imam golemi bolki vo gradite ne se cepkaat eve deset dena gradite me bolat sto bi mozelo da bide sega imam zakazano na eho da se vidi sto kako ali sum zagrizena vo bolkite vo gradite me bolat user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 18:15:30   
butterfly 00
Valentina 11 se e toa od hormonite sto gi primame mu pravime shok na organizmot ne se sekiraj moze I ciklusot da ti se izmeni.

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 18:24:41   
valentina11
jas imav obicno inf so klomifen osven asprin folan dekortin ne koristev nisto i utrogestan ama gradite bomba ne se cepkaa t uffff

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 18:32:13   
chery33
valentina11 kolku vreme ima pominato od invitroto dan e pokasna bremenost podocna da se fatile embrionite ako si imala negativen test,,si nemala golema stimulacija a simpromite ti se jakipocekaj do ehoto pa ke bides na cisto a normalna e reakcija na organizmot ne e kako obicen ciklus prvoto krvarenje,,,pozz i daj boze pokasno da se fatile ima i takvi slucaeviuser posted image

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 18:39:45   
kapina
na mene vtoriot ciklus voopsto ne dojde od terapiite ti e toa ama za sekoj slucaj napravi test

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 19:21:21   
valentina11
inf mi bese na 2 februari i za test ne planiram dosta mi e razocaruvanje sepak ke ve obavestam samo mi e cudno sto gradite me bolat a skoro i nikogas ne me bolele

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 19:29:17   
kapina
crinon gel ili utrogestan stavase li

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 19:30:03   
valentina11
samo utrogestan nisto drugo

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 21:12:41   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mery

Zdravo na site. moze me pamtite od lani koga imav neuspesno IVF. I od togas ne bev aktivna vo forumov odmarav. Vecerva sakav da ja spodelam radosnata vest so vas. pred dve nedeli napraviv transfer so zamrznatiot embrion i denes na 13-tiot den od ET betata mi bese 546. Ovaa post ET period vo razlika od lanskiot period od IVF, dve nedeli sum odmarala i od doma ne sum izlegla, bev po opustena zatoa ni forumov ne go otvarav ne sakav da se optovaram, i eve gospod sakase i mi ja ostvari zelbata. Vi posakuvam na site da vi se ostvari sonot. Znaci definitivno pozitivnost i ne se zamarajte mnogu so dopolnitelni informacii. zdrava hrana i odmor. toa vi go poracuvam. Ve pozdravuvam mnogu user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот valentina11)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.2.2015 21:13:02   
LoveableMe RR
Честитки за нашата нова трудница мери. Кај Клементина во Систина пак правевте трансфер со смрзнати? Што терапија ти дадоа? На сите во постапката среќно, валентина сега можеш да направиш уште еден тест, да бидеш насигурно

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image



20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
03.02- Kalisto -пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систина)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
20.02 - jana81- пoчетoк сo терaпијa (Поповиќ, Систина)
00.02 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
25.02- Kvisko- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)


=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

17.02 - Pinky 30 = пункција 20.02 = ЕТ
20.02- almushka = пункција 25.02 = ЕТ
26.02- Kalisto = пункција 01.03 = ЕТ
27.02- Kassy = пункција 02.03 = ЕТ


=========================

06.03- Pinky30= ТЕСТ
09.02- almushka= ТЕСТ
15.03- Kalisto= ТЕСТ
16.03 - Kassy= ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image mery user posted image user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 18:31:34   
Pinky30
Devojki dali vie setkavme po poleka i po malce posle 10-ti den od transfer? Sakam da prosetam niz naselba malce...vo denot ednas do dvapati imam kratkotrajni bolki ko menstroalni bolki no kratkotrajni i gradi sto me bolat me kornat... Veke nemam bolki vo jajnicite a uste sum poduvana vo stomakot...dali ova e normalno na 9-10-ti den od transfer ?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 18:35:16   
kapina
Pinky mene mi se cine oti ti si bremena prema simptomite ke izleze bajagi visoka beta

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 19:05:36   
LoveableMe RR
Пинки, прoшетувaј пo мaлку и дaј Бoже oвие знaци дa сеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.2.2015 19:34:33   
Hopeful RR
Pinky30, слободно прошетај, немој да седиш врзана за дома или за кревет. После првата недела јас си тргнав регуларно на работа, така што ок си. Инаку, и мене ми се свиѓаат твоите симптоми, дај Боже да сум во право и да си видиш висока бета user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?