|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Се породи Gina!!!
17.7.2015 8:53:55   
LoveableMe RR
Cestitki ginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, se najubavo tolku te mislevme konecno izleze maliot batko, se najubavo za tebe borec majka user posted image
user posted image< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 17.7.2015 8:54:27 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Се породи Gina!!!
17.7.2015 10:18:02   
Kvisko
Жив и здрав и највесел нека е. Честиткиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Се породи Gina!!!
17.7.2015 10:44:41   
scared RR
Честитки Гина, да е живо и здраво малото, само убавини и радости да ви носи user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Се породи Gina!!!
17.7.2015 13:25:56   
Melanija RR
Gina и Dothy user posted image здрави среќни да ви се бебушкитеuser posted image уивајте и радувајте сеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Се породи Gina!!!
17.7.2015 18:08:15   
Bethany
Cestitki do Gina, Dothy i drugite novi mamicki.
Da vi se zivi i zdravi bebinja i da ve raduvaat samo :)

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Се породи Bebuska na mama!!!
14.8.2015 23:30:06   
lukajana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bebuska na mama

Zdravo mamicki,
Da si se prijavam, na 04.08 na svet go donesov mojot sin user posted image
So lesno na site trudnici user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Cestitkii< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 14.8.2015 23:31:45 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Се породи Bebuska na mama!!!
14.8.2015 23:39:55   
lukajana RR
Bebuska na mama да е живо и здраво синчето и големо да расте

user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Се породи Bebuska na mama!!!
15.8.2015 13:45:57   
Melanija RR
Bebuska na mama da vi e ziv i zdrav,srekjen i vesel user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Се породи Bebuska na mama!!!
19.8.2015 16:29:42   
gina
Bebuska na mama da vi e ziv i zdrav sinot golem da raste user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Се породи Bebuska na mama!!!
19.8.2015 23:03:45   
Roberta r
Gina i Dothy cestitki da vi se zivi i zdravi maleckite!!!user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Се породи Vanessa30!!!
20.8.2015 17:24:27   
lukajana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Eve me mamicki me nemase nekoe vreme bidejki iako terminot mi bese 28 avgust, ja se porodiv na 14-ti avgust na neplanirano mesto vo Sk, se pogodiv vo Bt. mi pukna vodenjakot :-).
Inaku se rodi Marko 3110 g 49 cm. Ziv zdrav i prav.


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Vanesa cestitki< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 20.8.2015 17:28:02 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Се породи Vanessa30!!!
20.8.2015 17:37:08   
lukajana RR
Vanessa30 да е живо и здраво синчето и големо да расте

user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Се породи Vanessa30!!!
20.8.2015 23:24:53   
Melanija RR
Vanessa30 да ви е жив и здрав Марко, радост и среќа да го пратиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Се породи Vanessa30!!!
21.8.2015 11:37:27   
miana
Ванеса, нека е жив и здрав Марко, голем да расте user posted image user posted image user posted image user posted image
Пак ке речам, браво за името ...да не се викаше мм така, ако имав син сигурно ке се викаше Марко user posted image
Нека Е среќен цел живот user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Се породи Vanessa30!!!
21.8.2015 12:05:58   
Kvisko
Нека е жив и здрав Маркоuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Се породи Vanessa30!!!
21.8.2015 12:34:36   
vanessa30
Fala vi zenski za cestitkite. da ne go urocam no navistina e mnogu mirnouser posted image . Marko e golem mirkouser posted image user posted image user posted image
Inaku za imeto jas sakav Damjan, ama bidejki terminot mi bese za Golema Bogorodica se resivme za Marko nesto po bliska maska verzia na Marija.


(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Се породи Vanessa30!!!
21.8.2015 13:59:38   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Fala vi zenski za cestitkite. da ne go urocam no navistina e mnogu mirnouser posted image . Marko e golem mirkouser posted image user posted image user posted image
Inaku za imeto jas sakav Damjan, ama bidejki terminot mi bese za Golema Bogorodica se resivme za Marko nesto po bliska maska verzia na Marija.MM e roden na 27 mi ( den pred praznikot ) i zatoa e Marko :) Neka e ziv i zdrav, imeto mu e TOP i moderno user posted image Mora da bide lepotan :)

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Се породи Azzura!!!
25.8.2015 13:15:16   
lukajana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Azzura

Devojcinja, se porodiv! Rodiv malo sonce vo sabotata na 22-ri, prekrasno devojce tesko 3100 kg, so carski rez.


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Azura cestitki neka ti e ziva i zdrava kerkickata< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 25.8.2015 13:16:53 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Се породи Azzura!!!
25.8.2015 13:20:41   
lukajana RR
Azzura честитки да е жива и здрава керкичката голема да расте среќна и сакана

user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Се породи Azzura!!!
25.8.2015 14:44:43   
Veronica_Lia
Честиткиии, нека е жива и здрава убавицата, голема да расте!! user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Се породи Azzura!!!
25.8.2015 22:20:51   
Melanija RR
Azzura да ви е жива и здрава,среќна и насмеана

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Veronica_Lia)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Се породи Azzura!!!
26.8.2015 9:14:22   
Felly RR
Честитки Азура!!!!!!!!!! Ептен ме израдува, нека е здрава и жива малата принцеза, голема да расти!!!!!!
Честитки и за другите мами на кои не сум пишала!!!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Се породи Felly RR !!!
2.9.2015 22:26:48   
Melanija RR
Felly RR денеска го роди своето синче user posted image user posted image user posted image уште едно силно рингерајче user posted image честитки до целото семејтво на кое ќе носи радост и сите да сте среќни и весели user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Се породи Felly RR !!!
2.9.2015 22:31:11   
Ilina87
Честитки Felly, да е здрав и жив синот, цел живот радост да Ви носи user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Се породи Felly RR !!!
2.9.2015 22:35:00   
Hopeful RR
Честиткииии!!! Да е здрав и жив, весел и сакан, со мама и тато да расте user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

педијатар на форумот
biljanaM

дали сте за педијатар на форумов на кој ќе му поставуваме прашања поврзани со здравјето на нашите малечки?

да (93%)

не (0%)

и така и така (0%)

ќе си го прашам матичниот лекар,се што ме интересира (0%)

повеќе сум за (0%)

повеќе сум не (7%)


Број на сите гласови: 14

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!