Добредојде за Бебињата во 2015година!!! (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Во очекување на детето >> Се породивме!Порака


Melanija RR -> Добредојде за Бебињата во 2015година!!! (12.1.2015 13:37:50)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mum Care

Zdravo trudnici, jas eve konecno domce so sinceto. Se porodiv vo cetvrtokot, se pomina vo najdobar red. Pozz od nas, ve guskame


Да ви е живо и здраво[sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0112/e1v-11.gif[/img]
Melanija RR -> RE: Се породи Mum care !!! (12.1.2015 13:44:35)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Mum care да ти е живо и здраво синчето и големо да расте.
LoveableMe RR -> RE:Се породи Mum care !!! (12.1.2015 13:45:09)

Честитки, се најубаво[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
[img]http://www.my-free-printable-cards.com/image-files/printable-baby-boy-cards-pre-0004-a5.jpg[/img]
Hopeful RR -> RE: Се породи Mum care !!! (12.1.2015 13:47:23)

Ооооо, честитки до бескрај, mum care!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Нека е здрав и жив синко, насмеан и сакан секој ден, и нека ви ги разубави животите [sm=metulj.gif][sm=metulj.gif][sm=metulj.gif]
Mum Care -> RE: Се породи Mum care !!! (12.1.2015 15:47:40)

Fala vi na site, se sto e ubavo gospod da dava kaj site. So lesno na site trudnici, da si pominete lesno kako sto si pominav i jas. Guski od nas.
kapina -> RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!! (12.1.2015 16:30:13)

Cestitki neka e zivo i zdravo sinceto
gina -> RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!! (12.1.2015 16:58:41)

cestitki neka e zivo i zdravo sinceto
mommy_angels RR -> RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!! (12.1.2015 18:52:19)

Да е жив и здρав голем и умен да ρасте
Kvisko -> RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!! (12.1.2015 19:12:50)

Честитки[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Felly RR -> RE: Се породи Mum Care!!! (12.1.2015 20:12:44)

Честитки!!! Нека е здраво и живо синчето!!!!
[img]http://www.designhog.co.uk/store/over_the_rainbow_or013-baby-boy_large.jpg[/img]
Elena 29 -> RE: Се породи Mum Care!!! (12.1.2015 23:24:08)

Cestitki Mum Care,da e zivo i zdravo i samo ubavini da go pratat vo zivotot [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Mum Care -> RE: Се породи Mum Care!!! (19.1.2015 15:11:29)

Uste ednas fala vi na cestitkite, sekoj da si doceka vakva radost. Ve guskame najsilno. >:D<
Melanija RR -> RE: Се породи Slonceo1!!! (25.1.2015 21:37:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slonceo1

Mamicki jas se porodiv veke sum si doma[sm=bravo.gif]. se guskame so novoto sonce u semejstvoto[sm=duda.gif]. Momata se rodi 3400gr i 51sm.[sm=bravo.gif] Ajde so lesno na ostanatite trudnici [sm=smiley1.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Slonceo 1 да ти е жива и здрава дундурката и голема да расте
[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/da/0e/0d/da0e0d78f4f7a883d611b3c6194dee3b.jpg[/img]

LoveableMe RR -> RE: Се породи Slonceo1!!! (25.1.2015 21:44:19)

Честитки, голема да расте, се најубавооооо[sm=bravo.gif]

[img]http://www.hdwallpapersimages.com/wp-content/uploads/2013/06/Girl-Baby.jpg[/img]
Melanija RR -> RE: Се породи Slonceo1!!! (25.1.2015 22:05:10)

Да е жива и здрава,среќа да ја прати [sm=bravo.gif]

[img]http://eventsstyle.com/wp-content/uploads/eventsstyle.com_30462.jpg[/img]
Mum Care -> RE: Се породи Slonceo1!!! (25.1.2015 23:58:16)

Da e ziva i zdrava kerkickata, golema da rasti, da bide gordost na mama i tato. :-*
Elena 29 -> RE: Се породи Slonceo1!!! (26.1.2015 0:28:34)

Cestitki Slonceo1!Da vi e ziva i zdrava kerkickata i golema da raste[sm=bravo.gif]

[sm=bravo.gif]
Felly RR -> RE: Се породи Slonceo1!!! (26.1.2015 10:22:20)

Честитки Слонче!!! Жива, здрава, среќна и весела нека е малата принцеза!!!
[img]http://www.webweaver.nu/clipart/img/people/baby/stork-flying-pink.png[/img]
Melanija RR -> RE: Се породи Ki4iko!!! (26.1.2015 22:36:58)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Епа драги мои рингерајки еве ме и мене по втор пат мајка.се породив брзо после мојата вчерашна порака тука и сега си имаме прекрасна мала ќеркичка.моето патешествие ќе го објавам за скоро во породилни приказни.полесно не знам дали некој се породил од мене.кога ме примија на клиника беше 23:20 а се породив во 23:55.среќа што стигнав на време .инаку немав болки како големи породилни.само силен напон.не сум ни епизиотомија направена.сега си ја чекам бебушка да ми ја донесат и да се гушкамеее.ви посакувам лесен пораѓај на сите кои чекате.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Честитки Ки4ико, нека е здрава и жива, нека ви го исполнува секој ден со насмевки и љубов!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Честито керка Ki4iko да е жива и здрава голема да расте и да ја слуша мама
[img]http://ntuhi.info/wp-content/uploads/2014/10/cake-for-baby-shower-ideas.jpeg[/img]

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

Ki4iko cestito kerka neka e ziva i zdrava golema da raste[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Ki4iko kolku ubava vest!
Da vi e ziva i zdrava i samo radosti da vi nosi [sm=9nebesa.gif]

A kolku mi samo bese milo da procitam kolku lesno poroduvanje imase [sm=bravo.gif]

Eh da dade Gospod i nie ostanati da imame takvo poroduvanje :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Честитки за малата ки4ико!!!!! Да е жива и здрава!!!! Баш ми е мило што лесно си поминала на пораѓајот![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Melanija RR -> RE: Се породи Ki4iko!!! (26.1.2015 22:41:49)

Ki4iko да ви е жива и здрава [sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0126/h2k-1.jpg[/img]
mommy_angels RR -> RE: Се породи Ki4iko!!! (26.1.2015 22:43:32)

Честитκи,да е жива и здρава бебушκата голема и умна да ρасте
kapina -> RE: Се породи Ki4iko!!! (26.1.2015 22:48:47)

cestitki da e ziva i zdrava kerkickata kiciko
Elena 29 -> RE: Се породи Ki4iko!!! (27.1.2015 0:08:35)

Cestitki Ki4iko!Da e ziva i zdrava kerkickata i golema da raste [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Ki4iko -> RE: Се породи Ki4iko!!! (27.1.2015 7:51:29)

Ви благодарам на честитките и ви посакувам лесно породување на сите идни мамички
Malecka23 -> RE: Се породи Ki4iko!!! (27.1.2015 10:29:35)

Cestitki na mamickite stos e porodija.Ds vi se zivi i zdravi malite soncinja[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>