|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: КафеРаја [chat]
31.12.2014 8:07:03   
lukajana RR
Добро утро женски ајде станувајте да пиеме кафе едно топло зошто многу е ладно не ми се станува од кревет и првото кафе во кревет ке го испијам.
Ајде частам кафе кој ке ме дружи.
user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: КафеРаја [chat]
31.12.2014 18:31:26   
Defne90 RR
Кај сте женски,се спремате ли за да ја дочекате најлудата ноќ во годината.user posted image Јас цел ден навака натака и да седнам да ве поздравам.user posted image Лукјана кафето баш убаво ќе ни дојде таман да сме свежи за после.user posted image А после кафето женски изволте на по еден пијалак па да се започнува полека со прославата.user posted image user posted image
user posted image

И секако имајте убава вечер и да си поминете максимално најубаво.user posted image Се читаме во новата.Поздравче.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: КафеРаја [chat]
31.12.2014 18:36:55   
lukajana RR
Ајде ке пиеме ама нема денес женетинки за дружба овде сите вредни .Поздрав и убаво да си поминете вечер па повеке ке се дружиме во новата година.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: КафеРаја [chat]
2.1.2015 10:34:20   
LoveableMe RR
Женски, каде стее? Ајде со убаво во Новата Година, чекам кафе, ве нема ништо да послужите од новогодишната софра, све некоклку рингерајки тураме кафиња, ајде малце некоја друга нека биде вредна!user posted image Или не сте уште отрезнети?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: КафеРаја [chat]
2.1.2015 12:00:45   
caciana
user posted image
Ajde povelete na cajce user posted image
Jas konecno zavrsiv so proslavi i eve denes so cajce se lekuvam .. iznastinav kolku so mozev i nemozev user posted image

< Поракaта ја уредил caciana -- 2.1.2015 12:06:41 >


_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: КафеРаја [chat]
2.1.2015 13:03:36   
lukajana RR
user posted image
Еве едно кафе од мене,по напорните денови малку да одмориме од шетање и чекање гости и на раат да се напиеме по едно кафе.Мене овие празници многу ме уморуваат некако се на брзина и во трчање,затоа мене најубав празник ми е бадник кога сме си дома и сами и ми е потопло и поубаво.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: КафеРаја [chat]
5.1.2015 9:33:46   
LoveableMe RR
Ајде спанки каде сте, станувајте па потоа продолжете со спремање за Божиќните празници, денот е убав, има малце и снегче, па од попладне почнува коледер, Бадник, Божиќ, ајде денес јас варам кафе и посни ванилици служамuser posted image

user posted image
user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: КафеРаја [chat]
5.1.2015 10:42:08   
lukajana RR
Кафево како порачано таман помислив да варам ама ти си била повредна .Ај утре од мене,не ми се станува кога ке ми текне колку работа имам ама за кафе време мора да се најде.Ве поздравувам женски имајте убав ден

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: КафеРаја [chat]
5.1.2015 13:21:46   
Ilina87
Конечно кафе user posted image , сега седнувам од сабајле се со обврски.
Ќе се послужам. Јас пак не знам да почастам, LoveableMe ми кажа како се поставува слика, не ми излегуваше и се откажав.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: КафеРаја [chat]
6.1.2015 7:27:54   
tincule
Кај мене работава кој рано рани 2 среќи граби, па така цуца ми заспа и еве сега првото утринско кафе на раат, на здравје и позз до сите будни мамички.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: КафеРаја [chat]
6.1.2015 8:28:53   
lukajana RR
Добро утро женски денес и јас порано пречекувам коледари ама некако слабо се исплашиле од снегот,моиве се мали одат само кај бабите па дури сега стануваат. Еве тинчуле јас варам кафе па повели,може ке ни се придружи уште некоја рр.
user posted image

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: КафеРаја [chat]
6.1.2015 19:10:02   
caciana
Додека последниов бадников ден догорува, слушни го Господ што ти зборува, следи го патот на срцето што те води, Среќен Божиќ - Христос се роди.
user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: КафеРаја [chat]
9.1.2015 14:22:01   
Melanija RR
Празници поминаа па да се освежиме и стоплимеuser posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: КафеРаја [chat]
9.1.2015 15:00:02   
LoveableMe RR
Охохо, што убаво ми дојде и чоколадово топло и тортиве, ама не смеам да кажам, бидејќи деновиве само по софри сме со јадење пиење. Позз, имајте убав ден, надвор студено е многу седете си по домчеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: КафеРаја [chat]
9.1.2015 22:46:03   
lukajana RR
Melanija rr топло чоколадо па торта многу ке не разгалиш утре пак ке бараме ти да частиш кафе.Јас дури сега успеав да ве ѕирнам,едвај заспав бебе и растат два заба одеднаш абе не се трпи.Ајде сега да напишеме домашна да ме ни се собере многу за пишување ке не остават мажитеuser posted image user posted image
user posted image .Добра ноќ женски .

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: КафеРаја [chat]
10.1.2015 13:18:37   
Melanija RR
lukajana не е на одмет да се разгалиме повремено со благоuser posted image јас за денес завршив кај комшиката јадев 2 парчиња многуууу убава баклава со ораси,урми,чоколадо и незнам уште што user posted image ммм

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: КафеРаја [chat]
10.1.2015 13:42:26   
lukajana RR
Леле не ми кажувај за баклава,требаше да правам за Божиќ ама никаде немаше кори како сите да правеле баклава.Вчера купив замрзнати кори и кога се одмрзнаа имаше што да видам ,цели искршени едно кило и сега утре за ручек гужваница пита друго чаре нема.А се ми е спремно за баклава и фил и шербет,после мора да најдам асални кори веке нема смисла синко на глава ми се качи со баклавата.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: КафеРаја [chat]
12.1.2015 13:48:35   
lukajana RR
Каде сте женски никоја не се фали како поминала викендов.Јас некако работно се нешто си наогам глупави задачи а многу сакам да си седам цел викенд ама ништо,ке биде некој убав сончев ден.Денес јас частам кафе ,имаме бебе се породи mum care па да и направиме кафе ке и треба додека да влезат во шема со бебчо
user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: КафеРаја [chat]
12.1.2015 13:59:55   
Melanija RR
lukajana како гибаницата?user posted image А кога баклава?user posted image И ние вчера нешто разместувавме низ дома чисти,буткај,мести ... ама излезе добро а најмногу на М а тоа и беше целта

Туку каде за стара нова?Овој дочек е каде каде поефтин од Новогодишнитеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: КафеРаја [chat]
12.1.2015 14:07:51   
lukajana RR
Melanija RR добра беше гибаницата со оглед на состојбата на корите ,а баклава денес редно беше ,почнавме да ја сонувамеuser posted image
Ние за стара нова година дома мм е на работа двата дена плус со бебе а нема на кого да го оставиш,па ке правиме дома кафана и журка.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: КафеРаја [chat]
12.1.2015 14:24:38   
Melanija RR
И дома е убаво со бебе, тоа ужива па и ти.Пак ми се јаде баклава треба и јас да направам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: КафеРаја [chat]
13.1.2015 10:20:58   
Felly RR
Денес кафето е од мене!!! Повелете рингерајки и имајте убав ден!!!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: КафеРаја [chat]
13.1.2015 13:20:01   
lukajana RR
Felly rr јас ке се напијам кафе ама и ке земам едно чоколадо ова изгледа е киндер моето омилено.Имај убав ден и ти Felly rr

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: КафеРаја [chat]
14.1.2015 8:25:17   
mommy_angels RR
Добро утро драги мои,за убав почеток на денот да ве послужам со мојата омилена пита со јаболка и чајче
Не за друго мора да се прослави денот кога се облековме и отидовме во градинка без натегање и расправии (од поголеми размери де user posted image )
user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: КафеРаја [chat]
14.1.2015 9:05:10   
Snowhite RR
Добро утро рингерајки, Среќна Православна Нова Година
Мами јас ќе си земам од питата иако не ми ја покажува сликата ама си ја замислив во глава, а и чајче секако, некако ме боли грло, не ме болело не памтам од кога и ќе речат во зима не излегувај ќе настиниш. Еве на одмор бев од Нова година до 12ти и пак ми се случи да ме боли грло, а секоја зима си одам на работа, значи излегувам од дома и не ми се случило да настинам
Убав ден ви посакувам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?