|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: КафеРаја [chat]
7.12.2014 8:36:08   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Paleska, ziva li si? user posted image



Жива жива user posted image
Убаво си поминав. Свеки се покажа како добра домаќинка ес олвејс user posted image

Инаку добро утро. Ќе кафенисуваме денес?
Ајде јас варам.

user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.12.2014 19:18:13 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: КафеРаја
7.12.2014 8:44:11   
caciana
Fala Paleska Na kafenceto,bas sega mislev da varam kafeuser posted image Ubavo e kafence posle Stokuser posted image Kako pomina snaskata??mirna bese??

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: КафеРаја [chat]
7.12.2014 9:04:33   
Палешка РР
Ко` на гости - ни мрднав ни претнав. Таа си ставаше си креваше, јас гостинка пар екселанс.
Мирна, мирна, премирна user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.12.2014 19:18:30 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: КафеРаја [chat]
7.12.2014 9:16:46   
tincule
Ај добро утро на сите мамици и наздравје кафенце утринско, мојот омилен дел од денот каде на раат сум бар 30 саат user posted image user posted image Поздрав кој сака бујрум user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.12.2014 19:18:20 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: КафеРаја [chat]
7.12.2014 10:26:01   
Defne90 RR
Добро утро и од мене убавини,јас рано рано ко за недела па конечно да седнам и со вас да испијам едно кафе.Спиена сум може и помалку од 4 часа ама нема тука кога се мора да се стане се мора.На здравје кафенцето,таман трето за денес добро ќе ми дојде.user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.12.2014 19:17:04 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: КафеРаја [chat]
7.12.2014 18:02:11   
LoveableMe RR
Кaфетo зa мерaк, јaс дoцнaм дa се пoслужaм, сегa дoбрo би ми дoшлo еднo чaјче:. Пaлешке, штпм издржa јунaчки кaј свеки, честитaмеuser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.12.2014 19:16:54 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: КафеРаја [chat]
7.12.2014 23:12:25   
mamicki
Zdravjeto mi se zede vikendov od pravenje slatki i seckanje salati. Utre imame imenden na Kimi.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: КафеРаја [chat]
8.12.2014 13:55:23   
caciana
Kaj ste devojki mi nedostigavte! user posted image Jas od sk preku mob ve zirkav da vidam sto se desava ama ne stasav da vi pisam. Eve konecno se pribrav doma i ajde sea da cestam za site po edno kafence.
user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: КафеРаја [chat]
8.12.2014 14:07:34   
Bethany
Е јас би се напила кафенце, едно пиев ама некако и второ ми треба.

А Цациана, јас ко од Марс падната, а што ти е тоа Таксират, некоја музичка група? user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: КафеРаја [chat]
8.12.2014 14:13:21   
caciana
Taksirat e festival vo sk user posted image , so razlicni zanrovi na muzika rap, rock , trans , pank.. user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: КафеРаја [chat]
8.12.2014 14:14:44   
Bethany
Ете се гледа дека сум стара и дека не гледам телевизија user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 8.12.2014 14:15:08 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: КафеРаја [chat]
8.12.2014 15:14:43   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Kaj ste devojki mi nedostigavte! user posted image Jas od sk preku mob ve zirkav da vidam sto se desava ama ne stasav da vi pisam. Eve konecno se pribrav doma i ajde sea da cestam za site po edno kafence.
user posted image

Добар ден женски,идам и јас на кафе,таман сега на раат можам да си го изгустирам додека синко спие.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: КафеРаја [chat]
8.12.2014 16:47:47   
Melanija RR
mamicki да му е вечн името user posted image сигурно убаво си поминавтеuser posted image

И јас сум за кафе, баш вчера и денес ми е одморно,мм дома па време да се видиме user posted image
Од идната недела се надевам ќе ме има повеќе на кафе зошто ,,честитката,, од дедо мраз за поправка на лаптоп е убави 4 иљадарки user posted image баш фин трошок и ако дојде к 15 ете пари.што убаво предвреме си ги планирам за М user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:12:01   
AnnaMolly RR
Добро утро женичкиии! Убаво ми дојде продолжениов викенд. Имав време и за одмор и за работа, си работам и дома хонорарно, па супер си ги искористив.
Детево ко порачано беше многу умен, мирен, сам си играше цело време. Во саботата беше на гости кај тета на спиење, супер поминале и рече дека сакал пак да оди.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:16:29   
Defne90 RR
Добро утро рингерајки,јас како и секогаш ранобудна,што се мора се мора.Ама ете уште не стасав да појадувам.Кафе пиев ама па уште едно да испијам овде набрзина со вас уште поубаво би ми дошло.user posted image
Инаку кај нас паѓа снег,ми се чини дека јас бев многу повозбудена од син ми кога станав сабајле.Мислам дека секогаш ќе му се радувам ко мало дете.user posted image Додуше влажен е и се топи штом ќе падне на асфалтот,ама по покривите почна да се забележува таа белина и чистота што ја оддава кога го гледаш.user posted image Туку јас се замуабетив а појадокот и кафето ги заборавив.user posted image Ајде женски изволте кој е за друштво уз појадок и кафенце,го чекам да ми се придружи.user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:17:58   
LoveableMe RR
AnaMolly, значи си имала исполнет фул работен викенд, добро заработи некоја паричка. Јас денес треба да трчкам по шалтери за откуп на место под стан, многу мразам администрација, држете ми среќаuser posted image user posted image . Од мене капучиноuser posted image

user posted image
user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:21:59   
Mihaela 2010
Dobro utro,imajte srekjna nedela...i rabotna sabota user posted image
jas vikendov super si pominav,u sabotata so mm vo soping za podaroci za detulevo,nedelata gosti,mi dojde drugarka sto ne mi bila 8 godini,drugarka od detstvoto, vcera niz Siti moll nesto si se podnoviv i jas,trudnicko nesto i taka

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:28:47   
Tanjat7880
Dobro utro devojki,jas zimam od se I fala vi,mi treba kafe,dorucek pa I blacko no ete podolgo vreme neuspevam d stavam slika,nekako ne mi odi IC I bash se nerviramuser posted image
Pomina dolllgiot vikend,doma,red uzivanje red cistenje I takauser posted image
Defne,vcera te misleF bash na tema sneg,ocekuvav kaj vas da e snezno I ubavo I bash toa sakav da te prasham.I vekje imam kazano kolku sakam da dojdam tamu no toa hotelcinjata se bash "papreni"bre,no jas ne se otkazuvam,ke dojde I toj den!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:33:25   
Defne90 RR
Тања да знаеш дека и јас чекав да пишеш дека идеш во Берово,па да направиме тука една дружба додека ги запознаваш сите убавини на нашето мало гратче.Ама баш така, не се откажувај,кога човек е упорен и се труди за нешто на крај тоа секогаш му тргнува од рака.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:36:49   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Тања да знаеш дека и јас чекав да пишеш дека идеш во Берово,па да направиме тука една дружба додека ги запознаваш сите убавини на нашето мало гратче.Ама баш така, не се откажувај,кога човек е упорен и се труди за нешто на крај тоа секогаш му тргнува од рака.user posted image user posted image

I da znaesh ke ti se "tuposam"da da,ti nema spas od mene!!!Ke pisham koga shto I kako a do togash te user posted image I uzivaj I za mene na snegot!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 9:39:27   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Тања да знаеш дека и јас чекав да пишеш дека идеш во Берово,па да направиме тука една дружба додека ги запознаваш сите убавини на нашето мало гратче.Ама баш така, не се откажувај,кога човек е упорен и се труди за нешто на крај тоа секогаш му тргнува од рака.user posted image user posted image

I da znaesh ke ti se "tuposam"da da,ti nema spas od mene!!!Ke pisham koga shto I kako a do togash te user posted image I uzivaj I za mene na snegot!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и од мене.Ќе уживам во снегот за сите вас.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 11:53:08   
caciana
Fala na kafenceto .. mnogu mi trebase edno da me razdrma. Defne uzivaj si vo snegot.. lele mnogu go sakam , koga kaj nas??? Ovde kaj mene samo dozd veke dosadno e user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 12:24:33   
miana
Кај сте женички Што си правите?
Дефне читам дека кај вас имало снег, дај пушти некоја фотка... Баш утрово зборувавме со мм, имаме уплатено во Аурора во Берово за зимовање и мм прокоментира - леле ако е вакво времево тешко дека ке видиме снег на зимовање, а јас пак го убедував дека таму ке падне снег, и ете сега гледам Дефне пишала снег паѓа таму.. Сега ке го израдувам мм...Ајде почасти не со некоја фотка од снегчето user posted image
Викендов бев ептен домакинка, генералка по дома, китење елка со сите салтанати..Вчера пак од кујна не излегов.. Решив да правам раванија и тоа по рецептот на РР.. И да ви кажам има утка во рецептот, шербетот е со лоша пропорција и ете раванијата отиде во ѓубре.. Од сега ке си ја правам по мое..РР вие да си го корегирате рецептот.. Шербет не се прави со 1,5 литар вода и 650 гр шекер... Испадна бистра блага вода user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 9.12.2014 12:28:01 >


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 13:56:41   
penelopa
Hello, long time no see user posted image
поздрав до сите 🎅🎄🎅

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 13:57:43   
miana
женички, пресреќна сум и морав да ја споделам веста со вас. . Само што ми се јавија од факс, на 30 ти овој месец, треба да го бранам мојот магистерски труд...

Повелете сокце и кафенце за убавата вест, а нешто повеќе, откако ке ја одбранам..

user posted image

user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?