|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 12:55:06   
Natasha5
Супер вести Елена многу се радувам.Поздрав

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку сте јаки?
7.8.2009 11:10:48   
Tanja K.
Mislam deka vo posledno vreme ja gubam silata i ne sum taa sto sum bila.Kako da me faka nekoja depresija ,no pokraj Ena moram da sum silna samo zaradi nea.Mislam deka toa e poradi termoniot.Sega ja podgotvuvam na se sto e mozno,i deka ke me nema samo 2dena dodeka da odam vo bolnica,da se rodi bebeto i pak se vrakam.A taa od zal samo se gali pokraj mene ,place duri me rasplakuva i mene(sto ne e mnogu tesko,da se rasplacam).Kolku i da sakam da sum jaka mislam deka nemozam poveke od ova.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку сте јаки?
7.8.2009 11:24:29   
big_mama817
dovolno za da gi sovladam site prepreki user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку сте јаки?
7.8.2009 11:54:38   
Еца
Тања, Елена ќе биде толку возбудена што верувају нема да и фалиш.Јас толку бев исплашена како ке биде Мартина без мене, бидејќи се немавме одвоено повеќе од 2 часа, но 5 дена таа не прашала за мене, цело време зборувала за бебето, и обврските кои ќе ги имала кога ќе си дојдеме од болницаuser posted image user posted image user posted image Дури еднаш ја барав на телефон да ја слушнам, а таа му вика на татко и, не можам сега имам јабота, си играмuser posted image Така да тебе ќе ти биде потешко, верувај, а Елена ќе има занимација дома со татко иuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:05:29   
Еца
еве ме мене пак на темата, бидејќи мислам дека сум во една ситуација која би ја нарекла срuser posted image .  Не знам дали денот е за плачење ама јас не морам да си ја испразнам душата.И покрај енергијата која имам,денес сум  user posted image   знам дека ќе излезам од оваа ситуација во која се наоѓам ама сега сакам само да плачамuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:14:00   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ние сме со тебе Елена, не си сама..исплачи си се ако ти е подобро така...а после дружи не и ке ти помине нели?!user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:16:25   
mother 29
auser posted image ajde nemoj taka,ti barem bese edna od najoptimistkite ovde na forumot.kakvo placenje,ti se molam?!ajde kazi so sto mozam da te izraduvam? dali so buket a?ili?


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:19:01   
mother 29
ouser posted image



ova e za eli...da ne bide tazna:))))))))




(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:21:36   
mami
Значи Еленке, сега треба да следи една огромна насмевка од твоја страна..ајде да ја видам ВЕДНАШ!!!!!!!!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:27:12   
Еца
user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку сте јаки?
16.9.2009 12:31:45   
Еца
user posted image Знам дека ќе помине, но во моментот тоа е појако од мене.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 13:23:49   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

mina_a frli gi apcinjata probaj da razgovaras so soprugot so nekoj najblizok . Jas koga imav spontan isto bev vo teska depresija se plasev duri da imam seks .Mozes samo taka da si ja vlosis zdravstvenata sostojba .
Za slednata bremenost boze zdravje ispitaj ja kompletno tvojata zdravstvena sostojba. Mozebi imas ti nekoj problem i zatoa se slucuva taka so bebinjata bar na mene taka mi objasnuvase ginekologot za prviot spontan.


pa razgovarame so mm stalno,sekogas bil pored mene i me ostava da se iznaplacam za da mi olesni,po doktori kaj uste ne sme bile,dupe i reseto i dvajcata ne napravija i na kraj zdravi ko dren,nekogas si vikam podobro da imavme nekoj problem za da mozeme da go fiksame odkolku vaka da se macime za nisto ,site 4 bremenosti razlicni problemi izleguvaa,3bebinjata na patologija bea normalni neznam stvarno sto e ova sto mi se slucuva


Понекогаш, многу често се запрашувам што е смислата на животот, кога секој еден од нас има едно доба во својот живот кога е осуден на страдање, маки, тага, солзи? КАЖИ СИ ОВА Е ТОЈ ПЕРИОД ОД МОЈОТ ЖИВОТ. ЌЕ ПОМИНЕ. Ова ти го кажувам бидејќи поминав јас низ таков период и тоа не еднаш, поминав многупати. И секогаш со секое паѓање ние растеме. Се учиме да застанеме на нозе, и како секое дете што различно проодува, така и ние на различни начини ја потискаме болката во нас, на различни начини ги надминуваме овие периоди од нашиот живот, но откажување нема. Верувај апчињата ти ги дал доктор кој нималку не те познава (ми даваа и мене, но јас не ги пиев) зошто јас најдобро се знам самата себе, најдобро знам дека таа хемија не е за мене, дека ќе одам по потешкиот пат, ама ќе се изборам, затоа што животот е премиера, а не генерална проба.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 13:35:42   
mina_m
vistina e se ova Eca...sekogas go gledav polesniot nacin da go odberam,megutoa nekogas nemas sila ili pak si izmoren od paganjeto i stanuvanjeto na noze,period e .....jas stalno vikam toa sto ne moze da te ubie ke te ojaca

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 13:45:53   
Enika
Мислам дека сега сум мн појака од порано...порано повеке искажував тегоби..не дека сега не кажувам, не сум човек кои може да крие и да чува болка...ама едноставно редуцирам сега и не осека потреба да кажам!!И полесно с справувам со проблемот сега...би рекла ека мн лоши искуства за мене ме направиле појака...иако пак им моменти кога потпагам на проблемот

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 14:40:42   
Bitolcanka
За мене можам да кажам дека сум чувствителна личност, особено кога се работи за: загуба на близок, болест, повреда, болка, разделба и сл. Во таквите моменти сум голема паничарка, некогаш бурно реагирам. Не можам да ја скријам тагата, а и радоста - расположението лесно се забележува.
Порано бев многу поранлива, за разлика од денес и песимист. Сега сум навистина променета од тој аспект. Секогаш сум била упорна во се, сум одела до крај. Годините и времето си го сторија своето - созреав, се изградив како личност. Се соочив со големи предизвици, се борев со смртен непријател, бев сама против сите ... Бев на работ на очајот и отказот, но не се откажав од битката и, иако по долг период, по безброј замки, препреки и убоди в срце ... УСПЕАВ и од битката излегов како побетник ... Препреките се надминаа, непријателот си ја свитка опашката, не ја постигна целта. Најубаво е чувството кога на другите, а особено себеси ќе си докажете дека сте цврсти, храбри, истрајни ... кога ќе се надминете себеси и вашето прво "јас" кое ве запира и ве кочи, ве тера да се откажете од намерата и желбата... Само најдете ја силата која ја поседувате и искористете ја максимално.

- Ништо во животот толку не не разочарува како кога стрелаат во нас и нема да не погодат.
- Здружени пријатели планина поместуваат, ама здружени непријатели цели континенти.
-Нема успех, без неуспех.
- Поразите се куси одморалишта за следните победи.
- Кога животот е тежок, само насмевни се и биди среќен.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 14:49:05   
Bogdancanka
во одредени ситуации може да се каже дека сум многу јака сето тоа ми е благодарение на искуството во животот.......

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 14:58:09   
mother 29
za toa kolku sum jaka ne znam da kazam mnogu ,malku...toa ne bi go merela taka ..se e relativno..za nekoj moze toa sto e nogu jak za mene e slabak i obratno...megutoa mozam da kazam deka sum  istrajna,deka  sobiram, izdrzuvam...i duri ponekogas si mislam deka trpam dva-tri tovara ,ne eden....ponekogas imam cuvstvo deka ke padnam od tezina ,a jas grabam ponatamu!ponekogas nemam zbor,mi se koci vilicata ,ama kazuvam.
e sega ima nesto sto me legnuva vo sekunda i ne me ostava da disam....samo za ova  ne sum jaka!!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 15:07:54   
BILE.F
Јас по природа сум многу осетлива личност и многу реална, до тој степен што сум самокритична. Минатите години немаше прилика да ја искажам мојата сила, стабилност и на еден начин решителност, зашто покрај мене имав една јака личност, како психички, така и финансиски и за ништо не морав да ,,мрднам ни со прст,,.
Но кога таа личност беше во безсвест 2 мес. и после тоа на рехабилитација 6мес., беше мој ред да покажам колку можам.Во мене излезе на површина храброста, издржливоста, борбата со животот и вербата.
Ни самата не можев да си поверувам колку сум силна!
Сите искуства во животот не прават јаки и созреани.
А верувам дека кога се работи за нашите деца тогаш колку и да не сме биле, стануваме најјаки!

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 23.1.2010 15:09:04 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку сте јаки?
23.1.2010 15:19:23   
Anushka
Ако ме гледате ваква... можам и Чак Норис да го натепам, само ако ме изнервира!

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку сте јаки?
29.11.2013 13:46:50   
Mihaela 2010
od sekogas sum bila jaka,ama od koga si oformir semejstvo sum uste po jaka
Kako sto staream sfakjam deka nema nisto idealno,i deka se moze vo zivotot nepredvidlivo da se sluci,na momenti da si srekjen i nisto da ne ti fali,a drug moment da izgubis se
Vo posledniot period se osekjam nekako super,raspolozeno,i se predvodam od ona,da ni dava Gospod zdravje ,i se drugo ke bide polesno i se moze da se resi

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку сте јаки?
28.12.2013 0:41:55   
Defne90 RR
Poveke se pravam deka sum jaka odosto sum.Mnogu cuvstvitelna licnost sum i nekoja mala navreda sto na drugite im izgleda kako sega mene moze strasno da me povredi.Otkako se omaziv sum moze malku pojaka samoto majcinstvo me pravi takva se obiduvam da ne ja pokazuvam taa strana osobeno pred decata zaradi niv uspevam kolku tolku da bidam jaka i poresitelna vo svoite stavovi.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку сте јаки?
28.12.2013 23:55:50   
mommy_angels RR
Изгледа дека сум,којзнае user posted image МИ имаат речено,леле како издржа,јас да сум на твое место би седела само и би плачела како мало дете.Не дека вакви моменти не сум имала,ама јас секгаш викам-ТОА ШТО НЕМА ДА МЕ УБИЕ,МЕ ПРАВИ ПОСИЛНА.Се најдов во ситуација каде треба да одлучам дали тука завршува животот или продолжувам понатаму и нормално мојот избор беше второто.Лесно е да избегнеш одредена ситуација,потешко е да се избориш со неа. Животот ни носи и добри и лоши работи,вистинска доблест е да знаеш да се радуваш на убавото,а достоинствено да го прифатиш лошото.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку сте јаки?
29.12.2013 0:26:25   
kapina
so dve hiruski intervencii od koi zivotot mi visese na konec i so eden spontan abortus koga ne me soborija neznam sto bi mozelo da me sobore hrabra sum jas ne se predavam lesno

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?