|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Евровизија
19.5.2013 10:53:13   
Ikana
Женски што мислите за победникот на Евровизија? Ви се допадна песната на Данска?
За Лозано само пофални зборови, по Тоше, тој е следното чудо од Македонија! user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Евровизија
19.5.2013 11:16:17   
Bethany
СЕга баш ја погледнав. Првите звуци ми заличеа на Лане мое до Жељко, а стајлингот и е ко прошлогодишна победничка Лорин нели и она беше боса, расчупана и дива user posted image Ама со оглед на другите, оваа е супер. Се уште ми е жал за Мк, ништо не беа полошите од оваа, дури и подобрите, ама тоа е.

< Поракaта ја уредил Bethany -- 19.5.2013 11:17:25 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Евровизија
19.5.2013 12:00:43   
vezilka RR
Памтам кога Евровизија беше настан на месецот. Масовно се гледаше и се зборуваше за неа после цел месец. Јас престанав да гледам Евровизија пред неколку години. Ми ја нема онаа евровизиска возбуда веќе. Мислам дека и квалитетот на песните е многу паднат. Настрана гласањето, нема везе со избор на на најубавата песна.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Евровизија
19.5.2013 12:17:23   
miana
Jas pak koga slusnav deka Danskava pesna e del od evrovizija a prethodno bese hit na radijava,znaev deka ke pobedi..Azerbejdzan neznam zosto go glasaa tolku koga ne bese nisto posebna pesnava.
Misla deka Mkd nikogas nema da pobedi na evrovizija zosto koga ke dojde vreme za izbor,site pravat skart pesni,neznam sto im e !!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Евровизија
19.5.2013 12:27:22   
Џесика
Лозано и Есма врв испеаја... ама што грди песни им прават, ко што рече Миана, преку цела година хитови, за евровизија тапа жива... Јас уште жалам за Боки, Биг мама и Ферус.... еее што хит ќе беше...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Евровизија
19.5.2013 12:49:59   
ostoun
Jas mislam deka se e politika, i deka ne treba da ucestvuvame povekje isto kako Bosna, Turcija i Polska sto se otkazaa od ucestvo.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Евровизија
20.5.2013 8:24:21   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Лозано и Есма врв испеаја... ама што грди песни им прават, ко што рече Миана, преку цела година хитови, за евровизија тапа жива... Јас уште жалам за Боки, Биг мама и Ферус.... еее што хит ќе беше...user posted image


Хе,хе, јас и не памтам дали некогаш сме испратиле убава песна на Евровизија?

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Евровизија
20.5.2013 9:05:29   
Mihaela 2010
Jas ovaa godina nisto ne vidov od evrovizijata,zaboraviv a koga mi tekna za finaleto vekje terase 10 tata pesna,mislam i deka ne propustiv nesto koj znae sto,ke gi pobaram na youtube nasive da vidam kako ispeale..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Евровизија
20.5.2013 9:12:17   
Maca25
Алал да им е на Есма и Лозано!!! Како испеаја! user posted image user posted image user posted image Се претставија ептен ептен добро.
Како и да е, Македонија тешко дека ќе дојде до победа таму, се е политика и се гласа на сосетска база user posted image
Данската песна беше ок, ама не знам што толку се фатија сите за Азербејџан!?!?! Жалопојка класична! Мене најмногу норвешката песна ми се свиѓаше.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Евровизија
20.5.2013 9:27:44   
JovanaJ
Ovaa godina za prv pat ne gledav Evrovizija. Epten go izgubiv interesot. Inaku ja gledav bas nasata pesna i mene mi se dopadnaa kako se pretstavija Esma i Lozano. A mi se dopaga i pobednickata no so ogled na toa deka ne gi gledav drugite nemozam da sporedam i komentiram...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Евровизија
20.5.2013 13:22:07   
penelopa
После незнам колку години се решив да гледам Евровизија. Првата финална вечер нешто слушав повеќе не, втората гледав до Макдонија- Ме воодушеви Влатко леле каков гласuser posted image . За финалната вечер заспав така да само малку на почетокот гледав- се на се годинава ништо посебно немаше посебно сценските настапи ми беа тапа

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Евровизија
21.5.2013 14:20:55   
Pepelaska *
Искрено незнам зошто уште одиме таму колку да не обрукаат и стрес на пеачите да им правиме.
Одлично испеаја, само таму не се цени глас.
Иако го виде и слушна Европа на Влатко сега му е потребен еден огромен психички одмор.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Евровизија
6.5.2014 22:23:51   
Melanija RR
Ау касниме user posted image

Како ви се чини Копенхаген,првата полуфинална вечер?
Мене ме воодушеви сцената и ефектите user posted image мислам дека од тој аспект досега е најдобро технички

Песни?user posted image нешто русинките не беа лоши


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 6.5.2014 22:28:02 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Евровизија
6.5.2014 22:29:12   
LoveableMe RR
Лелеее, мене обратно, ај ефектите се добри, ама песните катастрофа, ептен лоши песни годинава тралалајки user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Евровизија
6.5.2014 22:39:00   
Melanija RR
Може баш затоа ќе се протнеме во финале user posted image

TIJANA DAPCEVIC - TO THE SKY

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Евровизија
7.5.2014 8:15:00   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Лелеее, мене обратно, ај ефектите се добри, ама песните катастрофа, ептен лоши песни годинава тралалајки user posted image user posted image

Не гледав,се борев со настинката на ќерка ми,ама Евровизија ми е синоним за лоши песни.Баш вчера на работа беше пуштено некое радио и одеше ама мноооогу лоша песна.Прво што и реков на колешката беше-оваа мора да е Евровизиска песна.Тоа е моето мислење за целово шоу.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Евровизија
7.5.2014 11:22:52   
Defne90 RR
ни јас не гледав додуше па и не ни знаев дека било сношти,ама и без тоа немало да ги гледам.И јас го имам истото мислење за евровизијата како и мами и воопшто не сакам да го следам тоа.Затоа што таму дефинитивно е се политика.И секогаш победува онаа песна која што е најлоша.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Евровизија
7.5.2014 13:15:21   
Melanija RR
Од првата полуфинална вечер се пласираа во Финале (сабота 10 мај 2014)

1. Црна Гора
2. Унгарија
3. Русија
4. Ерменија
5. Азербејџан
6. Сан Марино
7. Украина
8. Шведска
9. Холандија
10. Исланд

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Евровизија
8.5.2014 23:00:51   
Melanija RR
Македонија не влезе во финале user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Евровизија
9.5.2014 18:17:31   
Felly RR
Па искрено јас и не очекував.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Евровизија
9.5.2014 23:58:38   
deluxe
Од прв момент кога ја слушнав Тијана како пее,како да ја стега некој на грлото,знаев дека нема шанси да успееме.Тијана е многу добар вокал,ама не знам зошто така ми звучеше ,пригушено...user posted image
А и песната ич не ме фасцинираше,не ми легна на увоuser posted image
В година повеќе среќаuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Евровизија
19.5.2015 22:45:01   
Melanija RR
Гледаше денес некој евровија 2915г? Јас само за Даниел седнав пред ТВ, а и претставничката на Србија.


Даниел пееше како што и си пее ,10ка.Од предходно се знаеше стајлинг и кореографија.Ај како е облечен е личен избор ама кошулата ич не ми се допадна,а кореографија скоро и да немаше user posted image се изненадив зошто кратко пред некој ден фатив дека кореографката била многу позната и е од Словенија,соработувала со многу познати па за ова не се ни потрудила.

Ќе влеземе ли во финале?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Евровизија
19.5.2015 23:03:13   
lukajana RR
Јас не ни знаев дека има Евровизија денес,значи не сум во тек со ништо ,случајно видов и го гледав нашиот настап,не беше лошо стандард за Даниел ама не влеговме во финале ,секоја година е исто песната не игра многу улога други работи одлучуваат за жал

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Евровизија
20.5.2015 13:06:15   
Melanija RR
Баш ми е криво за Даниел user posted image ќе гледам и утре да видам што се песни има

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Евровизија
20.5.2015 13:14:23   
mommy_angels RR
Јас ја гледав синоќа до Даниел,дека имав алишта за диплење не од друго.Не ја почитувам Евровизија како настан,нема врска со музиката и квалитетот.Тогаш кога ќе престане да биде од натпреварувачки карактер и секоја земја ќе настапува на матичниот јазик,Евровизија ќе биде достојна и за гледање и за слушање.А дотогаш џабе испраќаме квалитетни пеачи.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?