|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Евровизија
16.3.2013 0:02:59   
Martins mom
Зошто зборувате дека сме немале добра песна за Евровизија?! Што им фалеше на Некст тајм? Нешто што ќе остане ми е една од омилените песни,Калиопи ми беше исто супер.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Евровизија
16.3.2013 0:06:08   
elenak
Добри песни сме имале, да, но ниту една вредна за да биде победничка. Факт е дека кога се прави евровизиска песна не сме имале некој хит, а хитови имаме многу ама никогаш не биле направени за Евровизија.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Евровизија
16.3.2013 0:29:41   
Octavia
Iskreno, jas ne pamtam nekogaš da sme ispratile pesna bez prethodno da ima nekoj skandal ili vo najmala raka bez da bide isplukana. Imperija prvo imaše loš tekst (eden ist zbor so loša konotacija dominiraše) + spotot beše kako za kampanja za vladeačkava partija praven i toa pridonese da predozvika revolt. E posle toa, koj i da se nafati na popraven jaka mu duša... Se znae nacionalen sport koj e kaj nas-plukanje vo dalečina so i bez prečki... user posted image . Pesnava ja slušnav samo ednaš, i mene, kako na mnogumina, ne mi e jasno što bara Esma (jas nea ja cenam kako umetnik vo nejzinata oblast, ama ova e epten iznasileno). I mislam deka greškata e što se insistrira (verojatno lično taa) sinot nejzin da go pišuva delot za nea... I zatoa pesnata e kako nekoj si solo duet user posted image . Može trebalo da bide nekakov konsultant ako vekje samo toj znae što i kako treba da pee Esma, ama vo dvete pesni tokmu toj del beše problemot (dobro, vo prvata i očajniot tekst, ama da kažeme tekstot strancite ne go ni razbiraat ).
I koga vekje sme tuka kade što sme, neka im e so srekja i neka ispeat dobro tamu. Pesnava ne e loša, ama ima edna golema maana-naša e user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Евровизија
16.3.2013 10:33:43   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Iskreno, jas ne pamtam nekogaš da sme ispratile pesna bez prethodno da ima nekoj skandal ili vo najmala raka bez da bide isplukana. Imperija prvo imaše loš tekst (eden ist zbor so loša konotacija dominiraše) + spotot beše kako za kampanja za vladeačkava partija praven i toa pridonese da predozvika revolt. E posle toa, koj i da se nafati na popraven jaka mu duša... Se znae nacionalen sport koj e kaj nas-plukanje vo dalečina so i bez prečki... user posted image . Pesnava ja slušnav samo ednaš, i mene, kako na mnogumina, ne mi e jasno što bara Esma (jas nea ja cenam kako umetnik vo nejzinata oblast, ama ova e epten iznasileno). I mislam deka greškata e što se insistrira (verojatno lično taa) sinot nejzin da go pišuva delot za nea... I zatoa pesnata e kako nekoj si solo duet user posted image . Može trebalo da bide nekakov konsultant ako vekje samo toj znae što i kako treba da pee Esma, ama vo dvete pesni tokmu toj del beše problemot (dobro, vo prvata i očajniot tekst, ama da kažeme tekstot strancite ne go ni razbiraat ).
I koga vekje sme tuka kade što sme, neka im e so srekja i neka ispeat dobro tamu. Pesnava ne e loša, ama ima edna golema maana-naša e user posted image

И јас мислам исто како Октавија
Незнам што па МОРАЛО Есма да оди на Евровизија..Па нека ја пратат сама,што мора да биде со Влатко...Демек за поени да собере зошто е позната во светот ( ви текнува? )
Нема везе песнава нова е поарна од претходната колку толку,ама па што сакате - песна направена за три дена - супер е user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Евровизија
16.3.2013 10:47:44   
meU87
Со оглед на тоа кој пеачи ќе не претставуваат, мене вторава песна повеќе ми се допаѓа.
Ми се допаѓа што има модерни елементи во музиката, а и што Есма пее на ромски.
Како и да е, првата никако не ми беше певлива, не дека оваа е нешто по, ама има ми се чини една строфа па се повторува.
Јас би кажала дека не ни мора да одат на Евровизија.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Евровизија
16.3.2013 14:22:31   
Gwendolin
Мене ми звучи ко секој да си пее своја различна песна. Дует сепак подразбира компатибилност помеѓу двајцата. Можеби секој посебно би испеал супер, тоа секој посебно си пее супер де, ама ете спојот не го погодиле, ниту во оваа, ниту во претходната песна. Кога ќе речат дует, замислувам хармонизиран спој на два гласа како на пример, што знам, ете Тоше и Каролина во Немир...ова навистина повеќе ми личи на две песни што се пејат истовремено.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Евровизија
16.3.2013 14:52:54   
strelec 8
znaci kako prvo pesnata e podobra od prvata.Ovaa vtorata kakoga ke pocne e mnogu ,mnogu ubava se dodeka ne zapee esma.nemam nesto protiv nea ama cela pesna ja upropastuva se nejnoto eeeeeeeeeeeeeooooooooooeeeeeeeeeee.vlatko ako sam ja peese pesnata podobro ke bese

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Евровизија
16.3.2013 15:18:24   
Bethany
Ne mi se dopaga pesnata za ovaa godina, verovatno i e poenta vo toa da se razliciti i peaci i stilovi i se, ama mene licno ne mi se dopaga, premnogu mi e razlicito, mene licno nekako ne mi stima.

Lani mi se dopagase Kaliopi, nejzina pesna i izvedba.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Евровизија
16.3.2013 15:29:00   
Pepelaska *
И мене не ми се допаѓа ептен е различно како секој своја работа да тера.
А Влатко многу убаво пее, од ептен сигурни извори до него , многу нервози поминаа додека се договирија ама изгледа Есма не попушта никако, а и имаше изјава дека првата и била поубава и дека никој не и вратил песна досега.
Не ги разбирам, почитувани пеачи добри вокали а за Евровизија се газат себеси.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Евровизија
16.3.2013 16:01:14   
miana
Zosto ja trgnale pesnava od youtube? Ja nema user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Евровизија
16.3.2013 16:51:36   
Палешка РР
Затоа што побарале од Јован Јованов да напише нова песна, трета по ред.
Јас мислам подобро ни е да да си седиме дома и да не се брукаме по светот user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Евровизија
16.3.2013 16:52:19   
Палешка РР
Патем побарајте ја песната од Црна Гора, преубава е!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Евровизија
16.3.2013 17:13:21   
Mihaela 2010
d tolku mnogu kompozitori bas Jovan Jovanov, iskreno ne me bendisuvaat negovite pesni.mislam deka nema ni da vlezeme so pesnava i iskreno za Lozano mi e bas krivo.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Евровизија
16.5.2013 11:50:08   
miana
женски,што мислите за песниве на евровизија?
Кои ви се допаѓаат најмног?
Мене ми се видиоа многу интересни песни..АЈ ке видиме денес баба Есма и Лозано што ке направат...ж
Мене Хрватиската песна ми е многу убава - ама за жал,ништо..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Евровизија
16.5.2013 13:29:28   
Bethany
Миана, мене Хрватска ич не ми се допадна... По некои анкети порано, Црна Гора беше фаворит ама ете ни таа не влегла во финале. Баш ме занима што ќе биде со Мк вечерва? Гледав прва вечер онака од време на време, и ниту една песна не ми нешто остави впечаток посебен.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Евровизија
16.5.2013 13:31:51   
Gardenia
Од првата вечер само на Данска и така на Украина ми беше интересна а тоа другото ништо,ќе видиме вечер што конкурњнција ќе имаме user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Евровизија
16.5.2013 21:19:45   
Bethany
E sega ja vidov Mk nastapuvase i mozam da kazam deka ne mi deluvase loso ovaka na scenava. Bas evroviziski vsusnost. Cak mi se i dopadna :)

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Евровизија
16.5.2013 21:25:00   
Malecka23
<3 za Lozano.dobri bea i dobar izbor sto nastapuvaa so club remix-ot

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Евровизија
16.5.2013 21:30:29   
Bethany
Mene ne mi se bas dopagase prvin ama eve vecerva mislam deka bese mnogu dobro za nastapot na Evrovizija

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Евровизија
16.5.2013 21:39:03   
Џесика
Првпат не сум заинтересирана за евровизија... вчера случајно ја слушнав на Данска, и ми се допадна, али во моментов овие Исланд мора ваква кретенска балалајка да испеат. Нашиве ми се допаднаа многу, само што не ја слушнав од почеток, дур дотрчам од спална...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Евровизија
16.5.2013 21:49:17   
Melanija RR
Дефинитивно најслаба година ни една песна не ми остана user posted image
Ние добри бевме посебно Лозано, а за гардеробата на Есма и младите вокали немам коментар user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Евровизија
16.5.2013 22:39:28   
kikicka
ааааауууу Романиа Дракулиии низ сценаuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Евровизија
16.5.2013 22:43:58   
miana
еј,абе добри беа овие нашиве...За Лозано немам зборови,браво за дечково,а Есма ке беше срамота да испееше лошо ,она не смее да си дозволи такво нешто..Ајде да им стискаме палци..конкуренцијава нивна не ми се допаѓа баш,а првото полуфинале имаше богами песнички..Ајде стискаме палци

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Евровизија
16.5.2013 23:03:55   
miana
што мислите,која е причината за ваквиот наш неуспехuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Евровизија
16.5.2013 23:19:31   
Pepelaska *
Па не знаеш миана?
Бранко е крив user posted image

Шала на страна одлични беа,очигледни се одамна работите на Евровизија.Битно го виде Европа Лозано и неговиот глас.Секоја чест.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?