|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Евровизија
13.5.2011 11:40:18   
Martins mom
Солиден настап имавме

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 13.5.2011 11:46:53 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Евровизија
13.5.2011 12:12:01   
temjana
kostimite bea odlichni, posebno mashkiteuser posted image . A za pesnata i za vokalot nemam komentar[sm=smiley14.gif

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Евровизија
14.5.2011 8:45:40   
mama26
jas ova neuspeav da gledam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Евровизија
14.5.2011 21:06:59   
Snowhite RR
И јас, и не жалам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Евровизија
14.5.2011 22:13:08   
annie
mene mi se aresaat United Kingdom i Russia 

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:38:30   
Luci
Како ве бендисува нашата песна за претстојниот Евросонг 2013 што ќе се одржи во Шведска? ИМ-ПЕ-РИЈАААААААААА

< Поракaта ја уредил luci RR -- 1.3.2013 13:41:14 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:40:44   
Mihaela 2010
KA-TA-STROFA...
Tolku dobri pejaci,a pesnava ihh...mene licno ne me bendisa ama ic....a za spotot ne komentiram

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:45:55   
dostickage
Jas ne sum na slusnala pesnata , gi vidov na kraj samo poslednite kadri od reklamata za Skopje 2014user posted image
Vcera Cipi Ripi imase share napraveno na eden dopis na FB vika vaka:
Imperija mizerija,vo mlekoto bakterija.
Drzavata mizerija ama molim te ne se*i ja
Mi crkna baterijata na Sony Ericson experia user posted image

Nesto taka , cel den se smeam na ova.
Aj bas popladne kje ja slusnam originalot kako zvuci...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:46:04   
Gardenia
Покатастрофална неможеше да биде,па и човек со најистенчен слух за музика неможе да ја слуша оваа песна,колешката на работа од нервоза кога ја слушна се исфрла алергија user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:48:26   
Mihaela 2010
Epten partiska pesna,promo Skopje 2014user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:49:19   
anaana
lelele toj sto ne ja slusnal pesnata lugje sreken e.
jas vo zivot nemam slusnato vakvo nesto.
prvo razlicni glasovi apsolutno nekompatibilni. vtoro toj ima eden stil na peenje taa sosema drug.
muzika nikakva
a za spot ne sakam da komentiram. mislam ne sum jas nekoj muzicki analiticar moze ne sum ni kompetentna da davam vakva kritika ama posilno e od mene.
se nadevam deka ke se smeni barem nesto od pesnata

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:58:24   
Bogdancanka
искрено до пред некој ден немав појма кој оди на евровизија,пред некој ден набрзина слушнав само дел од песната и како и обично кај нас се знае секој пат се прават утки во изборот на песни..ама што е тоа е

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Евровизија
1.3.2013 13:58:36   
elenak
Ја следев промоцијата на МТВ цела возбудена и кога почна осетив срцебиење (онака патриотски нели user posted image ), а само после 1 мин слушање на песната не само што ми згасна возбудата туку ми премина во големо разочарување. Жалосно и тажно е колку е лошо се. Полошо не сме имале досега.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Евровизија
1.3.2013 14:02:30   
anaana
a be jas ne razbiram... vo tekot na godinata izleguvaat dobri pesni. jas ne sum golem fan na makedonskava muzika i znam deka imame peaci koi se brz vrska. ama imame i dobri kvalitetni glasovi.
i esma ima glas
i vlatko ima glas
ama nekako koj im jas napravil pesnava ne znam :)))


eve nesto sto sega izleze na time.mk

Песната која Македонија ќе ја претставува на Евросонг оваа година ќе претпри измени и доработка во однос на текстот и аранжманот, одлучи денеска Македонската Радио Телевизија заедно со евровизиските претставници.

Одлуката дошла како резултат на „јасно изнесените ставови и конструктивните сугестии од стручната јавност и од македонскиот аудиториум“, велат од Македонската Телевизија, а таа како јавен сервис на граѓаните ја почитува желбата на мнозинството кои го кажаа својот став во однос на песната“, пишува во денешното соопштение од МТВ

Неофицијално се дознава дека е можно на Евросонг да оди сосема друга песна, а тоа ќе значи изработка на нов спот. Доколку МТВ одлучи Есма и Влатко Лозановски да изведат друга песна – повторно ќе се изработува сосема нов спот.

< Поракaта ја уредил anaana -- 1.3.2013 14:03:43 >

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Евровизија
1.3.2013 21:08:04   
Џесика
Ете така!!! Треба да сменат и песна и спот и све! Ова ја претера секоја граница!!! На што личи она, на спот или на проект на Владата на РМ? Мора ли во све да се промовираат политички, да провоцираат, Александар Македонски, уште фали сега фаланга да излезе на сцена...Ништо лично, ама нема потреба бре од такво нешто, и политика и све у ку*ац!!! Есма и Влатко се супер ама очекував помоќна песна, како што доликува да пее Есма... Калиопи грмеше лани, од чорапи ги извади сите, за нив е Мадона!!!
На евровизија сакам да оди Дарио!!!

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 1.3.2013 21:09:59 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Евровизија
1.3.2013 23:33:46   
vezilka RR
Abe pesnata ne cini, ama sto ima veze bre luge, sto se nervirate..pa posekako nema da pobedimeuser posted image Neka odat tamu lugeto, neka se zabavuvaat, Evrovizija i onaka odamna prestana da bide Evrovizija.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Евровизија
1.3.2013 23:37:32   
Bilence2
Pesnata e kasha popara. Od site zanrovi na muzika ima, auuu pa i trubi....lele ...

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Евровизија
1.3.2013 23:48:51   
Ring
user posted image user posted image user posted image се згазив од смеење ....на youtube гледав пародија направена за тоа како реагира Хитлер на спотот за песната....ептен , ептен е јако
Побарајте на youtube Хитлер дознава за Империја , напишано на кирилица ...

А песната ја слушнав на брзинка....како за на митинг е...срамота !!!user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Евровизија
2.3.2013 0:14:18   
Pepelaska *
Песната е катастрофа, ама па кога на Евровизија имало асолна песна ?
Ај Есма ја знаат секаде, ама ми е мака за Влатко што ќе се промовира со таква песна.Ама ете ќе ја преправале.
Пак ќе биде исто.Мене многу ме нервира ова плукањево бе , аман веќе, нека си тераат работа , зарем на некого уште му е гајле за Евровизија?
А за спотот но коумент.Ако гледавте Златна бубамара, Сашко Коцев кажа нели , некој имал визија, Еуровизија, Скопје, Еуровижин 2014 , па затоа се да биде спремноuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Евровизија
15.3.2013 19:18:33   
Pepelaska *
Вечерва во 19 30 на МРТ новата песна да видиме дали се подобриле

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Евровизија
15.3.2013 20:16:12   
Палешка РР
Еве ја новата песна

http://www.youtube.com/watch?v=MJPi7vCV8vQ&feature=player_embedded#!

Не ми се допаѓа ич user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Евровизија
15.3.2013 20:25:50   
Mihaela 2010
Off tolku li nemoze edna asalna pesna da se napravi? Za nijansa e bolja od prethodnata no ne ja biva.mene samo ne mi e jasno zosto Esma kako takov cenet vo svetot estraden umetnik dozvoluva vakvi glupavi pesni da pee.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Евровизија
15.3.2013 20:44:32   
hopeless
lozano prekrasno pee
ama se e djabe nikogas asalna pesna sme nemale
mene ovoj spoj ic ne mi se dopaga
podobro lozano sam da si peese
ne se kopatibilni so esma voopsto

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Евровизија
15.3.2013 21:07:39   
Палешка РР
Да учествуваше Индија на Евровизија ќе ни дадеше 12 поени user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Евровизија
15.3.2013 22:54:44   
elenak
Абе не е лоша песната, ајде сега, далеку е подобра од претходната. Па кога сме имале ние асална песна? И што можеме да очекуваме од Евровизија? Важно да се учествува, кога и таму е се политика се знае колку сме омилени и каков ќе биде исходот.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?