|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Естетска хирургија
30.10.2009 14:01:52   
arh_diz
Zafatite od plasticnata rekonstruktivna i estetska hirurgija se vo podem vo svetot i kaj nas, i osven korekciite na teloto i kozata, na liceto i genitalnite organi, se pocesto lugeto vo posledno vreme pravat operacii za promena na polot.Vo Makedonija, kade ima 30-tina plasticni hirurzi se primenuvaat sovremenite metodi, no se razlikuvame vo tehnickata opremenost na klinikata za plasticna hirurgija. Godisno se pravat dve iljadi hirurski intervencii, od koi 400 se estetski, vo sto prednicat zenite pacienti, no raste brojot na mazite nad 40 godini koi gi peglaat borite na liceto. 'Najcesto kaj nas lugeto pravat rinoplastika, korekcija na nos , bleferoplastika,fejs lifting,zgolemuvanje na usni i na gradi i korekcija na stomak so vadenje na masnoto tkivo',
Dali ste za estetska hirurgija


< Поракaта ја уредил profesorica -- 30.10.2009 14:03:10 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Естетска хирургија
30.10.2009 14:04:23   
mother 29
јас да.и во најскоро време ке ги средам градитеuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Естетска хирургија
30.10.2009 14:08:35   
Сани
доколку си со верување дека подобро ќе се чувствуваш по операционен зафат, зосто да не!!!
јас сега за сега не би одела но подоцна ако осетам потреба зошто да не.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Естетска хирургија
30.10.2009 14:14:16   
vezilka RR
па сега јас имам подвоено мислење за оваа тема..од една страна ако тоа навистина некому му помогне поубаво да се чувствува, тогаш си викам зошто да не..ама кога ќе ми текне дека целата таа машинерија е смислена за тоа како да им земат повеќе пари на луѓето, и сите они реклами и шоу-програми како „Под нож“ и слични, кога ни кажуваат како ќе сме биле поубави и посамоуверени, животот ќе ни се сменел од корен и слични глупости, со што фактички ни кажуваат дека сме грди и никакви..е тогаш се нервирам..

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Естетска хирургија
30.10.2009 17:17:36   
Bogdancanka
јас сум за естетска хирургија би сакала барем малку да си ги средам лузните кои ги имам од собракајкатаuser posted image user posted image user posted image али засега повеке сум да си го решиме проблемот за дечиња зашто многу пари трошиме по доктори и терапии нема ред за мене немам проблем баш али сепак би сакала да се средам зашто да не.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Естетска хирургија
30.10.2009 17:20:36   
lidijas
Ako nekoj bi se custvuval poubavo ako napravi plasticna operacija zosto da ne. Jas licno ne sum razmisluvala za nekakov zafat no kojznae vo idnina se e mozno.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Естетска хирургија
16.12.2009 10:05:57   
profesorica
Се повеќе популарната естетската хирургија не се користи само за подмладување туку и за остварување на идеалот за што поубав изглед. Со неа се поправа она што природата го нагрдила. Пластичната хирургија ќе направи да изгледате поубаво, да се чувствувате подобро но и ќе го подобри квалитетот на вашиот живот. Денеска се смета дека лицата со убав изглед секаде се прифатени. Недовербата во себе наметната од околината е најчестата причина поради која лицата се одлучуваат за естетски и корективни операции, беше речено на отварањето на 6-тиот Конгрес на Балканската асоцијација за пластична и реконструктивна хирургија во Охрид.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Естетска хирургија
28.12.2009 14:01:23   
profesorica
Естетската хирургија зема замав за било кој дел од телото. Во Македонија има компетентни тимови на стручњаци кои можат да одговорат на растечките потреби и предизвици кои ги следат светските достигнувања. Бројот на пластичните операции до година во година расте. Годишно кај нас се прават околу 2000 зафати. Во најголем број случаи се корегираат градите, носот, ушите, задникот, се врши задебелување на усните со колагенски инјекции, имплантација на протетски материјал, силиконски протези.


-Жените сакаат убави и големи гради. Балканската жена е жена со големи гради. Но она што како најголем проблем ни стои се табуата кои треба да се отстранат. Пациентки по операциите на рак на дојка треба да живеат со две гради а тоа е возможно со добро познатите реконструктивни техники кои се применуваат кај нас од 1998 година, вели директорот на Клиниката за пластична хирургија доктор Смиља Туџарова Ѓоргова.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Естетска хирургија
28.12.2009 14:40:48   
profesorica
ајде бре жени, да чујам коментари???

за?? против???

некоја со искуства???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Естетска хирургија
28.12.2009 20:41:43   
Bogdancanka
jas sum za ali jas imam praveno samo eden zafat i toa od zdrastveni pricini sakam pak ali kako sto rekov malku pogore prvo da sredime za decinja toa mi e pobitno od mojot izgled

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Естетска хирургија
5.3.2010 12:45:46   
Mila na mama
Знае ли некој колку чинат силиконските импланти за гради? Знам дека пред 3-4 години беа 1250 евра има ли промени? Операцијата е 500 евра на клиника а за по приватните немам инфо баш ме интересира.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Естетска хирургија
5.3.2010 14:44:13   
majka 79
jas sum za, itoa sa gradi.
no neznam dali nekogas vo zivotot ke soberam hrabrost da legnam pod noz.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Естетска хирургија
5.3.2010 14:55:14   
BILE.F
Јас немам ништо против естетската хирургија! Сега за сега немам потреба, ама натаму ако мислам дека трба да направам нешто, и ако тоа ме прави посреќна и попривлечна би направила!
Пр: гради, уста, нос, задник....

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 10:19:39   
dr.gigov
Zdravo na site vo ovoj Forum!!
Za cenata mojam da ti kazam vaka: Sepak zavisi dosta ot vidot na implantot  kakva marka e ili na koja firma  i kakva forma , zatoa ima i malku variacija ot cenata, e malku vlijanie i na hirurga:)
Za implantite na PIP  krgla forma najcesto koristena za estetika ili Augmentacija  se samata operacija e normalna cena na privatno 3000 euro vkluveno se.
Mag-Gahn ili Alergan  cenata  e malku povisoka,
Ako se anatomicni silikonovite implanti  toa zavisi ot indikaciite  i kako rezultat sakas da postignes  3500euro.
Prijaten den


< Поракaта ја уредил Julie -- 19.3.2010 13:07:49 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 10:22:46   
mother 29
добре ни дојде!

и уште нешто ако сакаш да ми одговориш.....
колку чини само подигање и затегнување на гради,значи без имплатанти ,само затегање и намалување на гради,евентуално!?
фала

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 12:16:08   
dr.gigov
Zdravo otnovo.
Ako stanuva zbor samo za Mastopexia ili povdigane na gradi bez namaluvanje na obemot na gradata CENATA  E 1800 EURO ,
dOKOLKU IMA POTREBA OSVEN OT POVDIGANJE   I  REDUKCIJA  ILI  NAMALUVANJE NA OBEMOT NA GRADATA CENATA E  2000-2200 EURO
zBORUVAME ZA PRIVATNA KLINIKA  ILI TAMU KAJ STO RABOTAM
sE NADEVAM DEKA SUM VI DAJ NEKOJA CENETA INFORMACIJA.  pOSTAVUVAITE PRASANJA?
cAOS DO UTRE

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 12:19:52   
mother 29
да,да ...благодарам


а некои детални инфо да ни ддаеш за клиниката..претпоставувам бг е или?

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 12:30:50   
dr.gigov
dali ja dobi poslednata informacija

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 12:31:50   
mother 29
да,да
благодарам

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 18:37:37   
ananikol
Boze zdravje,odavno velam koga ke go rodam vtoroto i ke prestanime so doenje ke gi podignam malku a goleminata ne bi ja namaluvalauser posted image  od visok glava ne boliuser posted image .

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Естетска хирургија
17.3.2010 22:06:25   
Adrijana
Mozebi malku bi ja zadebelila ustata, ama nema da go napravam toa. Bi go napravila ako stvarno ima potreba. Ako mozes da si dozvolis, i ako toa ti ja podigne samodovrbata i ti go podobri zivotot, togas nema pricina da ne si go priustis toa.

_____________________________(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Естетска хирургија
18.3.2010 10:41:57   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: dr.gigov

IMA POTREBA OSVEN OT POVDIGANJE   I  REDUKCIJA  ILI  NAMALUVANJE NA OBEMOT NA GRADATA CENATA E  2000-2200 EURO
zBORUVAME ZA PRIVATNA KLINIKA  ILI TAMU KAJ STO RABOTAM


Дали во оваа цена спагаат и другите трошоци,лежење во болница и сл ИЛИ тоа е само цената на  операцијата ,додека сите останати услиги дополнително се наплатуваат?
и друго прашање...после колку време од ваква операција може да си одам дома?


однапред фала

п.с.ве најдов на web -от што ми го посочи,мегутоа малку потешко ми оди со бугаррскиот,па ако сакаш овде да ми одговориш!
поззз

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Естетска хирургија
18.3.2010 11:05:57   
dr.gigov
Vo ovaa cena spaga se !!  Ot vleguvanje vo klinikate se dodeka ne vi gi izvadime koncite  , i kontrolnite pregledi  absolutno se.
Edinstveno vasata otgovornost e da si napravite sami pred da postapite isleduvanja i so niv da dojdete.
Se razbira nie ve ispisuvame i moze da si odite sledniot den posle operacijata,i da doagate samo na kontrola  i na 14 den koga ke gi izvadime koncite a nekogas moze i porano ste absolutno slobodna.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Естетска хирургија
18.3.2010 11:23:32   
mother 29
благодарам.
се мисли на испитувања на крв,потврда за крвна група ?така?

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Естетска хирургија
18.3.2010 11:49:05   
dr.gigov
Da tocno toa,  i ako e za gradi e ubavo i preporacuvam da se napravi MAMOGRAFIJA , toa ke bide   ot polza za vas i za mene mi dava poveke informacija  ako veke ke pravime ovaa operacija.


< Поракaта ја уредил Julie -- 19.3.2010 13:09:34 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?