|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што денес направив за себе?
8.6.2014 0:59:40   
Snowhite RR
Си ги издепилирав рацетеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што денес направив за себе?
8.6.2014 18:45:51   
princessa
После пауза од 4 години незанимавање со спорт решив да се качам на ролерките и многу убаво сега си се осеќам, ослободено од стресuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што денес направив за себе?
8.6.2014 18:52:27   
princessa
убаво ме потсети и мене ама тоа утре ќе е.Нозе и раце никако заедно у пакет не ми одат, секогаш посебно ги депилирамuser posted image , нема пусто времеuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Си ги издепилирав рацетеuser posted image



_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што денес направив за себе?
8.6.2014 19:34:00   
Defne90 RR
Лелеее и јас заборавив скроз на рацете,никако тие да дојдат на ред.Инаку денес,право да ви кажам ама баш ништо не направив за мене,добро освен што откако почнав да пушам кафето си го пијам на тераса па таму децата не ме замараат.Мм ги чува барем кафето да си го испијам на раат.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што денес направив за себе?
9.6.2014 10:57:44   
sandriana RR
Денес не, ама во саботата си дозволив луксузи - шминка и фризура во студио user posted image (атер за една свадба). Лезет било друг да те шминка, сум го заборавила чувството user posted image Следнава сабота здравје - пак ист третман (атер за уште една свадба де!) user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што денес направив за себе?
9.6.2014 11:00:16   
princessa
Еве ме и мене кажано-сторено. Си ги издепилирав рацете,е сега колку убаво се чувствувамuser posted image . Треба човек секој ден нешто да си приуштува, многу поубаво се осеќаuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што денес направив за себе?
9.6.2014 23:16:24   
elenak
Пешачев 5 км заедно со мм, се испотив квалитетно ама после еден жежок туш се чувствувам одлично.user posted image Ветувам ќе го правам ова почесто, ако не секој барем преку еден ден.

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 9.6.2014 23:17:12 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 10:19:41   
princessa
И јас си ветив дека ќе спортувам и тоа преку ден. Ќе си ги возам ролерките денеска пак. Се договоривме со мм еден ден тој да игра баскет а еден ден јас да роламuser posted image . Мора некој и децата да ги чува затоа. Во здраво тело здрав духuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 10:29:59   
Tanjat7880
Ovaa tema duri me deprimira,eve od utrovo si kupiv BUREK I zakazav frizer koj ne sum go posetila skoro edna godinauser posted image ne mi se veruva kolku sum se zapostavila na smetka na dete I kukja

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 10:47:18   
princessa
Да Тања и јас сум исто ама решив малку да станам себична на кратко и кога можам да си дозволувам по нешто ситно. Така ќе си се осеќаме барем малку поубаво и поисполнето. Така мака мачиме и кога имам лош ден а тоа се случува многу често од ништо не сум задоволна па и кога ќе се погледнам во огледало исцрпена и со подочнаци до колената ми иде да вриштам. И затоа сакам да направам нешто за себе и дај Боже почесто да пишуваме на оваа тема.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 10:54:41   
Tanjat7880
I da potpisheme tuka deka ednash nedelno sme obvrzani da se falime tuka!!!Neka ni bide letna zadackauser posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 11:04:05   
princessa
Јас потпишувам со двете раце. Сега додека спие синко ќе си ставам глинена маска на лицетоuser posted image . Отидов, мора и да сме убави разбирашuser posted image , па и за по дома не само за надвор.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 11:10:59   
princessa
а бе мене ми се глиносала главата изгледаuser posted image . Одам во купатило да си ставам маска, еве моментално имам кога гледам од алги била, ама кога ја немам користено со месеци глина ќе е. Е сега ако стане синко нема да ме познае, ќе ми се чудиuser posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 19:06:46   
Bethany
Денес изгледав филм, во сред бел ден, додека синко спиеше user posted image Добро де, направив пауза да му дадам за јадење кога стана, ама си продолжив. Нема ништо без онлајн филмови user posted image
И тоа не било каков филм, туку добар филм кој трае скоро 3 саати.
(Ако некого занима што филм беше, Twice born e во прашање - мојата препорака user posted image )


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што денес направив за себе?
10.6.2014 19:12:58   
Yummy Mammy
Јас си се офарбав user posted image и тоа многу уредно, обично правам крш во купатилото, па повеќе време трошам на чистење него на фарбање ама што да правам кога не можам да закажувам на фризер, никогаш не знам кога сум слободна

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што денес направив за себе?
11.6.2014 0:06:30   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa
Така мака мачиме и кога имам лош ден а тоа се случува многу често од ништо не сум задоволна па и кога ќе се погледнам во огледало исцрпена и со подочнаци до колената ми иде да вриштам. И затоа сакам да направам нешто за себе и дај Боже почесто да пишуваме на оваа тема.


Исто user posted image
Се приклучувам на мотивирачкава тема user posted image ги налакирав ноктите на рацете по натанане user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што денес направив за себе?
11.6.2014 7:50:58   
AneLav RR
Се издепилирав коначно после 1,5 месец мислам редно беше, окапав у купатило ама мазна сумuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што денес направив за себе?
11.6.2014 23:17:07   
bucko mal
Sekoj moment ke stanam da si ja ispeglam I sredam novava frizura.Inaku vcera bev na frizeruser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што денес направив за себе?
12.6.2014 15:44:01   
vezilka RR
Замислете, кафе пиев. Лелеее никогаш немаше да погодам дека ова ќе го напушам и темава. Хихи, да се немало време за ништо со две деци. user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што денес направив за себе?
12.6.2014 23:46:39   
marchi
mene ako me prasate ja se karav so soprugot cel den user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што денес направив за себе?
19.6.2014 15:49:32   
princessa
Јас си сварив какао после многу долго време и тоа го пиев на раат што е реткост кај мене и се намачкав со шеа путер-вчера си го купив ама заборавив да се пофаламuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што денес направив за себе?
22.7.2014 1:20:26   
marchi
e denes si ja sreduv lepo kukjata,piev kafe i si citav spisanie - unique.izlegol noviot brojuser posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што денес направив за себе?
5.10.2014 14:16:16   
Mihaela 2010
Osven sto se nalakirav i sto ke se banjam user posted image nisto drugo

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што денес направив за себе?
5.10.2014 22:43:41   
Палешка РР
Иако дома имав уште работа, отидов кај пријателка да си го опуштам мозокот user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што денес направив за себе?
26.11.2014 1:30:45   
caciana
Si se iznasetav niz grad so drugarka mi okolu 2 saati nekade user posted image Ubavini user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?