|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 15:32:32   
mami
за девојчињата е лесно, но што е со машките? со хулахопките се стегаат повеке а тоа не е убаво за тестисите, а ѕиври па ми е некако смешно. Плус незнам мојов колку ке дозволи хулахопки годинава, тој лани ги соблекуваше а не па сега..
како е кај вас?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 15:46:25   
BEBICA
Jas na Monika i oblekuvam hulahopki.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 16:28:19   
srekna mama
на Илија досега не сум му облекала хулахопки,имам памучни пантолончиња неколку пара,па му ги облекувам нив.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 17:17:25   
STRUMFETA
i jas denovive se mislam sto da zemam za sin mi koj ima 5 ipol meseci, za koga ke fatat studovite.Vcera bev na vakcina, i gledam nekoi decinja uste sega se so xulaxopki,iako mi izgleda uste rano.Pa sto ke im se oblekuva koga ke padne sneg?

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 18:38:36   
natasha
Definitivno hulahopki..Luka sam si gi odbira,a pocna vo posledno vreme i sam da se oblaka i pokraj toa sto trae dolggggoooo,mu uspevauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 18:44:53   
Maria
Koga bese bebe taa zima mu oblekuvav hulahopki,a lani i ovaa zima zivri.Od prosta pricina sto zivrite se pokomotni,a i sakletcija e.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 19:01:42   
ripce
Јас во февруари кога се роди му облекував ѕиври од оние со ногавички и сега му купив исти такви. Хулахопки не би му облекла, не знам тоа е мој став, немора да се однесува и на останатите

< Поракaта ја уредил anica -- 29.10.2009 19:02:06 >

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 22:23:14   
mami
па и јас за тоа мислам, ѕиврите се покомотни, ама колку што ми кажаа за дечиња над годинка има само оние ѕиври како пижамки што се, нема со стапалце..во тој случај ке морам хулахопки дека ова има да се вади од чорапи за секундаuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 22:46:15   
mis.
Јас на Мартин од годинка почнав со хулахопки и еве има 5 год и сеуште секоја зима носи хулахопки.Некако постегнато му стојат,потопли се а ѕиврите по неуредно ми се,мора чорапчиња над ѕиврите поширочки ми се и јас да би носела ѕиври не би ми биле комотни дека не се прилепени за ногата.Еве и на Стефан му облеков хулахопки откако залади.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: хулахопки или ѕиври?
29.10.2009 23:55:51   
nadica
и надица носи хулахопки иако баба и инсистира на ѕиври било покомотно ножето вака детето било како во гипс ама јас викам добро ќе и купам ѕиври и заборавам на разговорот user posted image user posted image user posted image мене лично ми е посредено дете со хулахопки

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 0:12:20   
mami
добро мислам за девојчиња и не станува збор, и ние сите сме носеле хулахопки...и јас кога ке имам женско ке и облекувамхулахопки, ѕиври и девојче некако не ми одат заедно...
а и Лука изгледа ке заврши пак со хулахопки..

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 0:22:39   
nadica
па мами ако се ѕиври ќе биде исто како да не носи бидејќи ќе ги вади од чорапчињата можеби и ненамерно тоа се деца кои се движат во сите можни и невозможни правци user posted image user posted image user posted image

така да остануваме на хулахопки можеш да пробаш на пенти ги има не се многу дебели и не стегаат како другите многу се добри а не се ни скапи 100-150 денари има розеви,бели и тегет

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 7:08:01   
mother 29
ние сме и со хулакопки и со ѕиври,кога како!за по дома си носи ѕиври.далеку по комотно.јас му купувам од тука,не е класична ѕивра,туку тоа му доага како хеланки,ама не се  тоа  хеланките за девојчиња...(залепени се и памучни,не го стегаат ,многу се пријатни).ете оваа год. ги открив и многу ми се погодија.не му се собираат како ѕиврите си стојат залепено за ножето.и во градинка оди со ѕиври.хулахопки -термо(имам 2-3 пара од метрото ги купув,дебелки и топлички)ke му ги облекувам кога ке е многу студено,за на снег!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.10.2009 7:09:04 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 7:34:14   
profesorica
Ние лани го облекувавме Дамјан и во хулакопки и во ѕиври, но оваа година сеуште само ѕиври.Точно е дека лесно се вадат од чорапчиња но оваа година му направив финта.Мајка ми зела од оние високи чорапи доаѓаат до потколеницата и нема шанси да му се разголи ноџето. 

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 8:16:59   
srekna mama
мотхер29 од каде му земаш такви ѕиврички?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 8:19:25   
profesorica
па мотхер29 е од кочани и баш јас сакав да ја прашам колку се што се како може да дојдеме до нив ???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 8:22:53   
mother 29
џабе се 80 ден.само бели има ..ама луге ептен се добри..не знам како ,ако сакате ке купам повеке броја. ако има заинтересирани па ке пуштам по такси?!
си лепат убаво на ножето не се истеглуват од чорапот и плус 100 % памук се .попријатни здравје!!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 8:26:13   
srekna mama
ќе ми кажеш каде од Кочани,па јас имам рода таму еден куп,па цимерки од факултет...па еве и тебе сега те имам таму,Сигурно некако ќе најдеме начин да се снабдиме со ѕиврички

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 8:29:16   
mother 29
ej ајде кажи ми по пп кој ти е род и цимерки?

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 8:30:52   
profesorica
леле мотхер сакам и јас како да го изведеме ова???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:01:34   
mis.
матхер29 да не мислиш на оние хеланки всушност тие се хулахопки само без стапалца и се за машки?И јас имам видено детенце на едни пријатели носеше такви ќе ја прашам жената од кај ги купила.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:08:15   
mother 29
ПА ТАКА НЕКАКО АКО МИСЛИМЕ ЗА ИСТО,ГОРЕ НЕМААТ ОТВОР ЗА МОЧКАЊЕ И СКРоз се залепенки,не се широки!
такви да!еј и прашај каде од ск,ете има заинтересирани?!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:11:25   
mis.
Ама ти јас што ги знам не се толку широки како хулахопки идат само без стапалца.Ај ќе прашам па ќе ви кажам.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:13:26   
mother 29
da  i ovie ne se sirokiuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: хулахопки или ѕиври?
30.10.2009 9:21:56   
mami
и јас сакам едно 3-4 пара..ама како одат со бројче? или да ти кажам должина од меше до стапалце ?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?