|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 [27] 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што правевте денес?
14.6.2013 15:44:31   
princessa
kako i sekoe utro denot go zapocnav so kafe, pa se raspravav so N zasto e skarana so jadenjeto i cel den go pominav so nea, sega zaspa a jas se navlekov na forumovuser posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Што правевте денес?
14.6.2013 15:57:53   
moni teo
cel den se borev za rr user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Што правевте денес?
14.8.2013 12:52:14   
bucko mal
sreda mi e tezok den

Vo sreda mi doajga ucitelka doma od 10 do 11.Pa otidovme sedisteto za vo kola od bebusov da go smenime,pa na skolo.Vecerva napraviv krofni I sega odmaram,site spijat,uzivam vo tishinauser posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Што правевте денес?
14.8.2013 13:03:07   
vezilka RR
Досега бев на состанок со најарогантниот човек што воопшто го имам сретнато. Лелееее, да ти пукне душата. Едвај го издржав. Сега се вратив во канцеларија, кога гледам, сите збришале, хе, хе па и мене натаму ми иде умот. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Што правевте денес?
14.8.2013 13:04:19   
Mihaela 2010
E skapav na stolov,sabajle malku se rastrcav ama kratko bese,za saat iskacam do notar imam nesto rabota i ne se vrakjam na rabota,produzavam do kaj moite pa doma

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Што правевте денес?
19.9.2013 1:32:06   
mosa
Deneska se spre,mav i psigicki i fizicki za utresnoto intervju za rabota .Deneska mi se javija,a mi rekoa utre da odam na intervju i sega nekako sum celata haos.Sto ke bide i kako ke bide.
Iskreno konkurencijata e golema,a rabotnoyo mesto e ubavop.Ke vidime sto ke se sluci,bas sum pod stres ajde rr posakajte mi sreka ,a jas ustre ke vi kazam kako sum pominala.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Што правевте денес?
19.9.2013 20:42:56   
mosa
Bev na razgovor za rabota,na pazarenje i po doma posle .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Што правевте денес?
30.9.2013 20:53:26   
mommy_angels RR
интересен ден во секој случај user posted image ,прво отидов за прв пат да уплатам за градинка за малово и не можев дека нели немав целосно потполнета уплатница оти иако инсистирав да ми се дадат броевите,таа од градинка ме убедуваше дека во банка ќе пополнат user posted image ,ајде се снајдов,вртев по пријатели и ми диктираа по телефон,потоа видов дека не ми го дала делот од договорот во кој докторката треба да потврди дека детето е вакцинирано user posted image и земав само потврда ,за на крај да ми се скине едната кондура и по дождот трчав да купам нови,немав рачун да се враќам до дома и така сега си имам непланирани нови чевли user posted image ,ајде при крај е денот user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Што правевте денес?
1.10.2013 0:16:25   
Snowhite RR
Печев пиперки и после ги лупев

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Што правевте денес?
6.12.2013 9:13:18   
Mihaela 2010
Ajde za vcera
otidov doma, rucav, kafe pa so M i edno nejzino drugarce iskocivem na prosetka,malku na vozduh eden saat pa si odbra dve slikovnici i doma si citkavme si uzivavme,se dur ne dojde mm od predavanja i vo krevet

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Што правевте денес?
6.12.2013 9:19:00   
deluxe
Сабајлево на работа,попладне низ дома ке се одмарамuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Што правевте денес?
6.12.2013 9:32:31   
Tanjat7880
Ova utro si go isprativ G vo shkolo I ko sekoja EXTRA domakinka si go turiv gravceto da se krcka,e za posle ke vidime shto ke pravam,ili ke bidam srekja I vesela ili ke CADAM od lutina.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Што правевте денес?
20.3.2014 23:51:20   
Defne90 RR
Денес станав околу 9 часот заедно со децата и прво нив ги средив,на М му ги дадов антибиотиците и лекарствата што му ги препиша матичната и така си седевме дома докај 4 затоа што дуваше силен ветер.Е после некаде се стиши ветерот па излеговме да се излуфтираме малку надвор.Ајде вечерта ги оставивме децата на бабите и дедовците а јас појдов со маж ми да го видам новото куче на другарка ми.Инаку јас обожавам животни и ептен им се радувам и секогаш ми се разубавува денот со нив.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Што правевте денес?
14.4.2014 15:35:35   
Defne90 RR
Станавме малку подоцна денес со децата,успеав од сабалје да усисам,да направам ручек на нас и на децата и толку.Преостанатото време се занимавав со децата и пред компјутер.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Што правевте денес?
27.11.2014 19:24:31   
caciana
Denes imav gosti , bev na gosti user posted image i na zabolekar user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Што правевте денес?
27.11.2014 22:32:04   
scared RR
Денес бев на лекар па потоа се врткав низ град го чекав мм да ме собере user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Што правевте денес?
28.11.2014 14:58:58   
scared RR
Генералка по домаuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Што правевте денес?
2.12.2014 19:43:28   
caciana
Denes umrev od dosada user posted image Cel den sum doma.. i sreka sto te imam ringeraja.. mi go ispolni denov user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Што правевте денес?
2.12.2014 20:31:32   
scared RR
Направив ручек, исправ и испеков тиква user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Што правевте денес?
2.12.2014 20:50:22   
Defne90 RR
Pa mene sekoja den nesto ko rutina mi e edno ta isto.Otsabajle si go srediv sinko si go isprativ na gradinka.Posle napraviv dorucek,piev kafe so edna prijatelka.Ajde posle rucek,pa izmiv ciniite i sega otkako se pribravme doma,konecno se relaksiram pred kompjuter.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Што правевте денес?
7.12.2014 21:11:47   
scared RR
Бев на депилација од сабајле, а потоа прошетавме со мм и брат ми до Сити Мол и Џамбо user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Што правевте денес?
8.12.2014 13:56:15   
caciana
Denes bev na pat skopje-prilep..i sea cel den ke spijam user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Што правевте денес?
9.12.2014 14:01:44   
penelopa
Покрај стандардната шема работа- градинка-ручек денес конечно идеме да купиме елка, времее е за украсување пошто градов наш уште од крај на Ноември е украсен, изгледа ние касниме 🎄

< Поракaта ја уредил penelopa -- 9.12.2014 14:02:19 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Што правевте денес?
9.12.2014 19:29:00   
tincule
Трчав за на кај работа, па трчи на работа по документи и пациенти, па трчи од работа за дома дете те чека и таман да дремнам ете ти ја моја Д очите шес банки каде ма ти на спиење, па ај трчи млеко па плачеме, се мазиме, се лигавиме и еве сега земав 5 минути за една цигара и рр малце па трк во веце за бањање и спремање за спиење. И така денес денот во трчање ама буквално, ќе си одмарам ваљда после асално кога ќе спие мојава женска.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Што правевте денес?
9.12.2014 21:06:52   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: tincule

Трчав за на кај работа, па трчи на работа по документи и пациенти, па трчи од работа за дома дете те чека и таман да дремнам ете ти ја моја Д очите шес банки каде ма ти на спиење, па ај трчи млеко па плачеме, се мазиме, се лигавиме и еве сега земав 5 минути за една цигара и рр малце па трк во веце за бањање и спремање за спиење. И така денес денот во трчање ама буквално, ќе си одмарам ваљда после асално кога ќе спие мојава женска.

Znaci bukvalno me iznatrca hahahha.. go citam postov i se umoriv , ajde sea odmor malku user posted image
Jas denes se iznasetav niz grad, bev po gosti i sea pak zaminuvam na gosti user posted image

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 26 [27] 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 [27] 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?