|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
14.11.2014 13:31:06   
Melanija RR
LoveableMe RR јас сум за user posted image баш супер предлог и издржан со појаснувањеuser posted image

Јас се подновив со аватарот па частам нешто толичко
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: РР Кафемат
14.11.2014 13:32:40   
LoveableMe RR
wow, сите сте се фрлиле на нови зимски аватари бре, лелее дај да побарам и јас еден, а за кафево ќе земам, навистина ме мами, додуша ми приличува и на салеп, ама и тоа го сакам во зима user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 14.11.2014 13:33:07 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 8:22:37   
AneLav RR
Добро утро женски... Јас уште сум на диета така што ќе си почастам по едно чајчеuser posted image
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 10:00:36   
Felly RR
А ние што не сме на диета, па не е фер user posted image Ајде да има повеќе избор, еве и од мене едно кафенце.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 11:47:07   
bucko mal
Dosta kafinja mafinja, vreme e za rucek.povelete:

user posted image

user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 12:31:30   
AneLav RR
Ама сега бидете солидарни и не ми прајте лиги... На солено и на мевце не можам да одолеамuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 19:42:50   
Bethany

Ела Михаела и другите да се почестите. Денес полнам 34! Лепа бројка! Још лепше се осеќам user posted image
Секогаш кога ми е роденден сакам кога размислувам за минатото, сегашноста, иднината.
Задоволна сум со тоа што имам, каде сум, што сум (воглавно нели user posted image ), фала на Бог.
И интересно дека што сум постара се повеќе ги сакам родендените, поубаво ги минувам. Ко дете обавезно плачев user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 19:47:18   
Mihaela 2010
Tortava top..jas si zimam
Neka ti se mnozat so ubavini samo
Inaku i jas ko dete za rodenden sekogas si placev zosto mi e na 3 maj i na vremeto ne rabotni bea prvi i vtori i nekogas i treti go spojuva i sekogas nikoj ne mi doagase na vreme posto nikoj nemase u skopjevo i jas si tazev i placevuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: РР Кафемат
15.11.2014 19:51:23   
LoveableMe RR
Ќе си земам од тортава ммм, се најубаво Бетани да ти се множатuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: РР Кафемат
16.11.2014 20:58:57   
elenak
Добра ви вечер жени! Одамна не сум почастила ништо па ете, ви сварив какао. Во последно време ептен ми е хит, секој ден си пијам топло какао. Ама се изморив денес, демек недела ден за одмор се рачуна, мене ден за умор ми е.user posted image Откако почнав со работа и саботата ми е зафатена, само недела ми е ден за работите по дома. А и времево се погоди, бар да не ми е мака оти си го поминав денот дома.user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 16.11.2014 20:59:58 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: РР Кафемат
16.11.2014 22:57:59   
Melanija RR
ммм elenak RR и јас сум за какао и почнав навечер да си пијам. И така се позаникаде сум па и крајници ме фатија,важно М се оправи за мене ќе издржамuser posted image
Имајте убава работна недела

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: РР Кафемат
18.11.2014 23:04:47   
mommy_angels RR
Dragi moi ajde da ja otvorime sezonata na moeto omileno,vareno vince.I onaka nadvor e vrnezlivo i depresivno,barem vnatre da ja zagreeme atmosferata
user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: РР Кафемат
19.11.2014 9:49:50   
LoveableMe RR
Мами, каде си, баш убаво што не почасти, јас обожавам винце овој период па греано со цимет или бибер мх мх мх, ајде со Анелав што убаво од сабајле ни подготвувавте кафиња, доручек, ве нема ичuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: РР Кафемат
19.11.2014 11:10:14   
AneLav RR
Јас сум повеќе за кафе времево ме уби ми се спиеше сабајле ми се плачеше а во 8 ч станавме што за нас е топ. Ајде јас едно кафенце честам:
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: РР Кафемат
19.11.2014 11:25:16   
LoveableMe RR
Е така бе Ане, вакво кафе чекав, јас ќе си го земам, за другите нема, нека почасти другuser posted image , а времето дождливо само за спиење дома, а мора да се работи, тоа е...user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: РР Кафемат
20.11.2014 16:56:50   
caciana
user posted image
Повелете на турско кафе user posted image

< Поракaта ја уредил caciana -- 20.11.2014 16:58:02 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: РР Кафемат
20.11.2014 17:00:48   
deluxe
Ee . Vakvo nesto mi treba vo momentov kako sto sum premorena da me kreni na nozeuser posted image
Jas utre slatki ke ve pocestam za mojot imenden,deneska gi pravamuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: РР Кафемат
20.11.2014 17:02:08   
caciana
Ајде иди јас честам user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: РР Кафемат
23.11.2014 11:55:09   
scared RR
Добар ден женички user posted image Убав неделен ден таман за чистење по дома user posted image
Кажете совет како да се откажам од нешто user posted image Пред некој ден купив капут, а вчера видов еден кој ми остана во ум, преубав е, и сега само го мислам и кенкам по дома за него user posted image а финансии кнап user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: РР Кафемат
23.11.2014 18:59:09   
caciana
Па купи го и другиот капут user posted image ...следниот месец нема да купуваш ништо user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: РР Кафемат
23.11.2014 23:18:24   
mommy_angels RR
Shtom vcera si kupila nov kaput,,a denes veke razmisluvas za drug,pa i ne ke da si do tolku knap so parite user posted image ,aj sto vika Caciana napravi si keif ,pa kupi si go i toj user posted image
Zenski kako vikendot?
Jas ochajno domakinski user posted image
user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: РР Кафемат
24.11.2014 15:03:44   
caciana
user posted image
Стварно луд викенд и прекрасен се разбира user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: РР Кафемат
25.11.2014 7:20:02   
caciana
Dobro utro ringerajki.Jas posledna legnav ,prva stanavuser posted image Obvrskite Ne mi davaat son,tuku dajte svaret kafe,mene nesto kafematot Ne mi raboti...user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: РР Кафемат
25.11.2014 9:20:46   
Defne90 RR
Dobro utro i od mene,i jas se zaboravam noke ama kako sto rece caciana nema vreme za spienje,obvrski se obvrski i mora da se izvrsuvaat.Tuku arno vikas da stavime kafe pa da se podrassonime malku site.user posted image Ajde sabajlevo jas cestam.user posted image
user posted image

Pa povelete ringerajki i osvezete se.user posted image I sekako imajte ubav den.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: РР Кафемат
25.11.2014 10:30:43   
Felly RR
Кафематов слабо ни функционира,а, па кажавме дека ќе го затораме, ама уште нема кум за новата тема. Само еден предлог имавме - Кафераја мислам.
Имате време да мислите за предлози уште некоја страна, дур да стигнеме до 100. Чекаме идеи!!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?