|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
15.9.2013 12:06:27   
elenak
Добар ден, кафето одамна го испив може сега втора тура да шмрцнам. Кај нас е сончево, посебно дома кога ја нема свеки. Замина на гости на неколку дена и се надевам нема брзо да ми поминат.user posted image
Сега одиме малку да шетнеме. Бај бај!


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 0:33:38   
Snowhite RR
Ох броени денови брзо поминуваат, затоа уживај дури можеш и не мисли што ќе биде кога ќе поминатuser posted image
Туку се згазив од смеење КЛИК ццц што нема да им истекне значи, ќе ми го пореметат филмот за групава една од омилените ми е

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 7:42:37   
mommy_angels RR
Сноу се смеам на глас како лудача некоја сум...ајде фала ти за убавиот старт на денот.
Добро утро спанки,ајде уште денес се гребам за кафе и од утре јас правам

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 16.9.2013 8:11:09 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 8:09:03   
Tanjat7880
Dobro utro I od mene,jas sum skapana posle avanturata so ajvarot nashporet,detali pokasno a sega edno kafe molam
user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 9:07:45   
sandriana RR
user posted image
Добро утро!
Кафе на точење денес, да не мачиме со варење user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 9:48:59   
Mihaela 2010
Aj dobro vi utro...eve me mene prv den na rabota,od koga se vrativ od Grcka smrznata sum ovde,a sto ubavo mi bese stopleno telovo,sega pocnaa da me vrtat kolenavauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 9:55:02   
Палешка РР
Добро утро Михаела, убав ден на сите user posted image

Денов како за чај ми е повеќе, па повелете

user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 10:22:08   
vezilka RR
Добро утрооо. Како не подлажа времево викендов мислевме му кажавме чао на дождот, ама ни се врати. Е сега бил циклон „Маја“. Ајде ќе почекаме и МАја да си замине. Е вака сега, ако некој некогаш реши да ми купи поклон, нека биде шољичкава за чај од Палешка. Коооолку слатко изгледа, уф.. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 10:36:48   
elenak
Добро шашаво утро!Кафе сте ставиле, чајче има, мене појадокот ми останал да го спремам. Ајде повелете, има за секого по нешто.
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 11:09:05   
Bethany
Добро утро, или добар ден е веќе, не знам user posted image

Испив кафето, чајче сега ќе се напијам, па и да се стоплам. Се смрзнав, ми верувате, некој џемпер извлеков да облечам. user posted image Добро и онака сум зимурлива, ама некако рано ладно станало. И се уште ми е некако ладно, ама допрва ли да загревам? user posted image

Ај како и да е, да не се жалам, ама мака ме фаќа од сметките за струја, со струја колку плаќаме цел еден одмор на лето може да истераме, ете баш утрово размислував за тоа, хехе. Многу убаво ми започна денот, нели user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 11:11:53   
Mihaela 2010
Ај како и да е, да не се жалам, ама мака ме фаќа од сметките за струја, со струја колку плаќаме цел еден одмор на лето може да истераме, ете баш утрово размислував за тоа, хехе. Многу убаво ми започна денот, нели

Ne mi gi spomnuvaj smetkite za struja,nie posto go sredivme top krovot,se nadevam deka ke bide potoplo ovaa godina pa nema mnogu da ni doaga smetka user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 11:33:30   
Bethany
Кај нас во станот е добра изолација, и прилично е топол стан, ама сепак, зима е зима, па и кога се грееш на струја, лани се сеќавам еден месец имавме сметка повеќе од 8 илјади, тоа е премногу, ама ај user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 12:08:12   
mommy_angels RR
Кафенцето и појадокот супер,ама ова муабетиве за струја ич не ви требаа рано по сабајлечки,јас одбивам да размислувам на темата user posted image барем до првата сметка user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 12:14:37   
Snowhite RR
Богами за струјава што ви требаше да спомнувате, мене некни за август сметката ми дојде 2850 ден, не се салам, мора нешто да не е во ред, зашто зимата ни идеа помалку од 2000, а сега плус и на одмор бевме една недела, плус и демек поефтинета а нај висока


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Сноу се смеам на глас како лудача некоја сум...ајде фала ти за убавиот старт на денот.
Добро утро спанки,ајде уште денес се гребам за кафе и од утре јас правам


Инаку имаше и други вакви преработки и од Deep Purple i Crranberis кога го гледаш ова лево ги дава и другите

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 12:19:31   
bucko mal
Zdravo zeni I od mene,jas se po red ke si se posluzam.

Ama ova so smetkive ne vi trebashe,bash denes mi stigma smetka.SE nadevam ova e posledna zimska,sledniot mesec ke bide letna user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 12:48:48   
Мамичка85
Mnogu aktivni zeni breeeeeeeee user posted image citam uste od sabajle ponedelnicki rano rano da ne zakasnite user posted image se salam aj za arno za ubavo neka e ponedelnickovo muabetenje user posted image pozz do site ringerajki i imajte ubav pozitiven den user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 13:00:57   
miana
Kaj ste be zeni? Gledam nesto s-ki za struja spomnuvate..Majkami sega mi se zali 4000 i dosla smetka pa ne i se veruva kako tolku mnogu vo sred leto user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 20:56:48   
Bethany
еве женски, кој е за кувано вино , повелете. Дојде време и за тоа, залади ептен user posted image

user posted image

Порано со другарките одевме редовно во еден кафич, правеа најубаво варено винце на цел свет, со рузмарини и сите зачини и чуда, сега би попила едно такво, за опуштање и загревање user posted image
Дојде крај и на овој ден, се надевам утрешниот ќе ми биде поентузијастички user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: РР Кафемат
16.9.2013 21:28:20   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

еве женски, кој е за кувано вино , повелете. Дојде време и за тоа, залади ептен user posted image

user posted image

Порано со другарките одевме редовно во еден кафич, правеа најубаво варено винце на цел свет, со рузмарини и сите зачини и чуда, сега би попила едно такво, за опуштање и загревање user posted image
Дојде крај и на овој ден, се надевам утрешниот ќе ми биде поентузијастички user posted image

Ќе биде Бетани,мора да биде
Туку дај кажете добар рецепт за ова,додуша уште сум на белото,ама еве заладува па кај и да е ќе се префрлам на црвеното user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: РР Кафемат
17.9.2013 6:55:07   
deluxe
Добро утро женски!! Ајде БУДЕЊЕ!!!!!!!!!!!!! Eве јас кафенце ви сварив јако,и нешто за подкаснување
user posted image
Имајте убав денuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: РР Кафемат
17.9.2013 7:28:10   
bucko mal
Ama si podranila, prava domakinkauser posted image
vi posakuvam ubav den so nesto mnogu vkusno,uzivajteuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: РР Кафемат
17.9.2013 7:55:53   
mommy_angels RR
Добро утро и од мени
Си подранила делукс,ама таман на време да ме погодиш со кафето
Букцко мал навистина изгледа вкусно ,што е?

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: РР Кафемат
17.9.2013 8:01:38   
deluxe
Абре јас домаќинче сумuser posted image user posted image рано рано средив се,ајде вие една по една будете се и шмркнете од кафенцето,и каснете си по нешто.Туку јас еве веќе втора тура кафенце си се напивuser posted image Така е кога е човек разбуден од 5 часот.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: РР Кафемат
17.9.2013 8:07:09   
bucko mal
Seushte go nemam prouceno receptot,samo gotovi kupuvam ama se mnogu mnogu vkusni,kako za mene pokaloricniuser posted image
Lisnato testo kako polzavcinja,izmegu marmalade,suvo grozje,cimet I odozgora nekoj sirup od sekeruser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: РР Кафемат
17.9.2013 8:21:41   
Tanjat7880
Aj,aj Bucko mal,tepsijava ti e bash super!
Eve me mi mene da se prijavam,ova utro sum bash TIRU-RIRU no se nadevam ke pomine.
Vi posakuvam ubav denuser posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?