|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Минатата ноќ
25.12.2009 9:15:04   
Anushka
ах, леле девојкииии.... џабе ми се два факултета и сите години што ги имам, кога цел живот се вртам во тој лавиринт на празниот балкански машки мозок....
Цел живот мажите се обидуват да ми докажат дека нивното неверство е од чиста биолошка потреба, дека тоа немало врска со љубовта. Да не ви е ова нешто познато?
А ако јас ја поставам работата обратно, е тогаш, ние жените сме биле друго.
Е, сега ми текна за вицот: Го прашува Трпана Трпе, што е тоа ситуација? Тој и вели: па кога ќе ме фатиш со комшиката во кревет. А трпана: ааа, значи како ти кога би ме фатил со поштарот, така?
Трпе: ееее, не мешај ќотек со ситуацијаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Минатата ноќ
25.12.2009 9:15:32   
Iva
Истото би го направила и јас Анушка, мислам дека и мене ми се има десено таква слична ситуација. Убаво е што таа колешка слушнала дека ти си лута, и дека бурно реагираш по телефон, можеби ќе се сепне и ќе свати дека не треба да меша прсти, но мислам дека таквите девојки воопшто немаат срам и навистина треба да се пазиме од такви. Во вакви ситуации треба политика и тактика. Можеби подобро би било на мирен начин и со разговор, отколку со нервози и викање. Ама ај ако можеш да се воздржиш. ЈАс не можам и затоа си ги кинам живците.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Минатата ноќ
25.12.2009 9:21:25   
profesorica
леле анушке и јас би изреагирала исто на твое место. жена како тебе не заслужува така.дури и да е само колешка, не требал, што вика еца поарно да и позајмел пари за такси. не можам да се изначудам на некои мажи.
мислам сосема е во ред да ја носел дома ако живеат во иста насока и преку ден ама толку касно.нешто ми мириса тукаuser posted image user posted image user posted image

а тебе ако те враќал некој колега и да немало ништо маж ти ќе дигнел врева можам да се кладам.

убаво рекла везилка нападот е најдобра одбрана. но ти знаеш како да му вратиш нели???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Минатата ноќ
25.12.2009 11:29:50   
nutelizza
Кога бурно реагираш и искрено со емоции секогаш ама баш СЕКОГАШ по дифолт испаѓа лошо.

Кога си молчиш а се приметува лутина, бес поен плус си.

Ако некој сака да направи нешто колку и да се вика, плаче, распрашува, ....мисли... тоа е.
Не се остава некој лесно што се сака.
Може и нема ништо нека ја носи нашиве мажи се кавалери за туѓи жени гледај си ја Мила и биди добра и јака за себе и во вакви ситуации па ке бидеш таква и за него

user posted image
Одвај чекам да те гледам во бебешките приказни

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Минатата ноќ
25.12.2009 16:50:48   
mother 29
му ја масирав ногата на мм,ја истегна на фудбалuser posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Минатата ноќ
25.12.2009 16:57:28   
Enika
Драга Анушка потполно те свакам и подржувам...такви згодни колешки ке има колку сакаш поентата е мужите до кој степен дозволуват опуштање со нив...мој совет е ( иако ја се плескам у фаца незнам дал ке издржам да прекутам и така да вратам) и да му кажеш дека не е во ред иако те праи љубоморна и да му вратиш со иста мера...само на своја кожа кога ке осети ке знае како е...а не овде тебе да те праи бидала а он паметниот!!!
И мн ме нервира тој податок-Мажот вара од потреба а не од љубов...шо ние жените неаме такви потреби демек...исто мислиме на секс како и они, ја таа теорија не ја признавам!!!!

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Минатата ноќ
26.12.2009 12:35:58   
mami
прв пат после дооолго време уживавме, се гушкавме иако сето тоа беше многу пати прекинувано со плачењето на Лука и повраќањеuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Минатата ноќ
28.12.2009 10:29:01   
Enika
Си заспав ко топ после CSI...и ептен се наспавuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Минатата ноќ
28.12.2009 13:35:16   
mother 29
спиј си додека можеш,лепотице моја!user posted image
јас заспав ко заклана,ама после Марко ме вракаше во живот едно 5-6 патиuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Минатата ноќ
28.12.2009 13:37:19   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ние бевме мирно до 1 часот, и после Лука реши дека е време за станувањеuser posted image user posted image user posted image па до 3 си правевме муабет, се смееше, изведуваше, читаше книги, си играше со играчки и во 3 заспа и сабајле плачеше за станувањеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Минатата ноќ
28.12.2009 13:40:03   
profesorica
станав едно 5-6 пати, до кога????

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Минатата ноќ
2.1.2010 17:28:37   
mami
Лука си легна порано, па додека се успиваа со мм јас запалив еден куп свеќи во другата соба, послав едно кебенце на подот и го чекав..Остатокот од вечерта го поминавме уживајќи..е тоа беше подарок плус за Нова годинаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Минатата ноќ
4.1.2010 12:00:35   
mother 29
мм ми беше на частење,дека еден другар си има керкиче,а јас и Марко си бевме самички...си се гушкавме и може цел саат думаше...мама  Кате,маме...мама Катеина хахах и сум заспала јас пред негоuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Минатата ноќ
4.1.2010 12:04:41   
Iva
Михајло синоќа ме тераш да му читам сликовници, па почнавме со Снежана, па Петар пан, па Алиса, па Могли... Имаме цела колекција на Дизни сликовници и мораме сите да ги прочитаме по ред. И така читајќи си заспа.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Минатата ноќ
4.1.2010 12:09:20   
profesorica
спиевме гушнати со мм, така си се топлиме- дури сабајлево ми призна дека му годи да спие гушнат. само да ми ја видевте насмевката од уво до увоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Минатата ноќ
4.1.2010 12:14:13   
Enika
Си спиев сама дома, малку ми беше страв...ама сум заспала со запале тв и запалено светло во ходни( тоа е секогаш таа кога сум скроз сама домаuser posted image )

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Минатата ноќ
4.1.2010 12:34:09   
profesorica
ЛЕЛЕ и јас сум се плашела кога сум била сама.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Минатата ноќ
4.1.2010 15:59:14   
Весна
...спиев дури три саати без прекин user posted image Сега сум наспана user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Минатата ноќ
7.1.2010 11:08:48   
mother 29
се симнавме доле кај свеки околу 6.30 ,со золвата и со Марко ја наместивме масата и после Марко беше курирче ..ги извика по ред сите и седнавме да вечераме...после се качивме горе , си седевме и гледавме тв сите труичка...Марко изведуваше бесни глисти....во секој случај ...убава нокuser posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Минатата ноќ
7.1.2010 11:50:53   
mami
Вечера како вечер, после Лука уште малку нешто збеснуваше го заспавме и гледавме Хари Потер, некаде до половина, а после тој нас не гледаше како уживамеuser posted image user posted image user posted image Па се префрливме во спална и до некаде 2-3 по полноќ си разговаравме со мм т.е. си поставувавме прашања и си ги одговаравме..одамна немаме така правеноuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Минатата ноќ
7.1.2010 11:55:53   
Еца
Ви пријавив дека уште Мила да ја заспијам и ќе ве дружам, а таман Мила заспа, почна тероризирање од Мартина, се будеше едно десетина пати плачејќи дека сакала Даце и Аце да живеат кај нас, да спиеле со неа во креветот, не можев ни да ја расонам, ни да ја смирам. Оваа ноќ бев дежурнаuser posted image И така...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Минатата ноќ
10.1.2010 11:00:09   
mother 29
вчера вечерта бевме на гости кај кумовите..кај нас за Божик се оди кај нив..Марко не заспа до 11.за прв патuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Минатата ноќ
10.1.2010 13:06:46   
STRUMFETA
Sinoka si bevme na imenden do 01h. do koga mu se prespa na Filip pa si dojdovme i site vo kreveeeet.A pred toa me prasuvaat zosto go nosis, ne ke moze da posedite ,ke zaspie demek, ma velam do 01h. nemame problem.Za ponatamu neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Минатата ноќ
10.1.2010 17:31:11   
mami
деновиве Лука спие само еднаш дневно и најкасно до 9 е во кревет па ние имаме време да потсредиме тоа што треба и после да си се посветиме еден на друг..

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Минатата ноќ
10.1.2010 20:24:05   
Палешка РР
...ќе падневме во искушение user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?