|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што носите во чантата во моментов?
26.10.2013 21:02:51   
LoveableMe RR
Жени будали, само се товаримеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што носите во чантата во моментов?
7.6.2014 1:16:30   
Defne90 RR
Јас сум голем обожавател на чанти и скоро секогаш си носам.Не ја претрупувам многу и да ставам во неа непотребни работи,ама секогаш си носам влажни марамици,мало огледалце,телефонот,цигарите,парфем и новчаникот со документите за лична идентификација. user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што носите во чантата во моментов?
7.6.2014 9:32:56   
princessa
И јас обожавам чанти и имам 5-6 многу добри квалитетни чанти. И затоа стално ги менувам и во секоја чанта по нешто фали зашто префрлувам нон стоп ствари. Но секогаш имам влажни марамици, памперс, паломи, новчаник, лабело, бисквити за user posted image и заштитна крема за сонце.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што носите во чантата во моментов?
30.11.2014 16:04:54   
scared RR
Новчаник, лабело, книшка и упати. Си ја спремив за утре.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што носите во чантата во моментов?
30.11.2014 16:17:16   
kokicekokice
Mene treba da me prashate Shto ne nosam vo chantata user posted image . Ni jas sama neznam shto se gluposti nemam piknato vo neseserite.I toa nosam 2 nesesera.1 za trakatanci -apcinja, vitamini, penkalce, igla i konec :) , kuponi od Vero, stegach za kosa, malo chetche za cheshlanje, hanzaplast I sl, a vo vtoriot za karminche, sjajche, labelo, ogledalce, korektorche, parfemche, plus parichnik,ochila, kluchevi, dva telefona, alkoholni maramchinja, paloma maramchinja.Ova vreme obichno sekogash imam I malo chadorche, bez nego ne se dvojam, bez razlika I so avtomobil da odam :)

< Поракaта ја уредил kokicekokice -- 30.11.2014 16:19:07 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што носите во чантата во моментов?
23.1.2016 16:14:26   
mommy_angels RR
Сега ја земав ташната и еве го списокотuser posted image
-пластично лажиче (од мусли мислам дека е)
-искористени карти од кино
-шпенагли
-банана и портокал
-ситни чоколадца(од пакетчињата на ќерка ми украдени)
-паричник
-чадор
-неколку врсти на таблети(за Т,за болка,витамини)
-антиперспирант
-кармин
-крема за раце
-ролер за шистење капут
-апликација за апдејтирање на податоците во банка(три месеци ја мкнам во ташна и никако да ја однесам)
-пенкала
-влажни марамици
-парфем
-бел и црн конец со игла
-здравствена книшка
-црн тефтер
-ракавици и-еден куп фискални сметки

Мислам дека тоа е се user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што носите во чантата во моментов?
23.1.2016 17:06:09   
lukajana RR
Мојата чанта има се што треба и што не треба user posted image .
Прво телефон ,новчаник ,несесер со шминки ,парфем ,огледало , крема за раце ,апчиња и секако пелени ,в.марамици ,крема ,шише вода ,некое овошје и тоа е се.
Скромно user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што носите во чантата во моментов?
23.1.2016 17:15:15   
Neurotoxin RR
ххахаха, ме потсетивте, во чантата имам налогче од градинка, платено кое треба да го фотокопирам, а немаше да не ја видев темава активна....

инаку таму има таблети, трите книшки, документи, палома, марамици влажни, шминки, парфемчиња клучеви... и некои работи што незнам дека се таму user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што носите во чантата во моментов?
28.1.2016 15:33:05   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Neurotoxin RR

... и некои работи што незнам дека се таму user posted image



Хехеех ова е причината што кога нешто не можам да најдам, го барам во ташна.

Освен новчаник, клучеви и други вообичаени работи за во ташна кај мене може да се најде и по некоја количка или пиштолче (што е опасно по живот оти играчкиве се као вистински, ако некој ден ме прочитате по весници за неовластено поседување на оружје, ве молам споделете го постов со властите user posted image ) некое USB, неколку пенкала, по некој документ.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?