|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
11.6.2013 19:20:24   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia RR

Многу добар совет кој го собрав некаде на интернет беше „Кога ќе тргнете од една соба во друга во домот, ако по пат видите нешто каде што не му е местото, земете го и ставете го на место“. на пр. одите во кујна, гледате чаша оставена некаде и иако сте тргнале за друго, ја собирате чашата по пат.


Е јас така многу често работам едно нешто - случајно, на пат ми излегува нешто друго, па почнувам со другово, па трето.... и на крај гледам тоа прво што сум го почнала да го работам ми останало незавршено.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
12.6.2013 9:02:48   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori

Пластични чаши. Пиеш вода, сок и фрлаш. Нема купови за редење или перење. user posted image


Ova ke pocnam da go primenuvam, i onaka kupuvam plasticni casi za nadvor koga setame. I po doma da se koristat ne e loso.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Тајни со кои си го олеснуваме животот
12.6.2013 12:34:53   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Isto, mi tekna deka sredstvata za cistenje bigor mi stojat odma do kadata, pa ponekogas koga se tusiram gi cistam i plockite od vnatre okolu kadata user posted image Ne mi se smejte, ova e navistina prakticno.

a kako ova go pravite ,daj kazete!!! Taka goli cistite?Pa neli sredstvata isparuvaat?


E pa taka, si se tusiras, si pees o sole mio i si brises gola plocki user posted image uste ako go viknes mt da gleda, odma imas domasna erotika u zivo user posted image

Sala na strana, sto deka isparuvaat, i koga ne se tusiras, isparuvaat, pa pak gi disis dur cistis. Vaka barem 2 vo 1. Ne moram da se nakvasam cela i da vlezam u kada za da gi iscistam plockite, i onaka sum veke gola i nakvasena. Baska sekogas koga se tusiram bas togas gi zdogleduvam mrljite sto me nerviraat i ne mozam poinaku da gi dokacam user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?