|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со Македонски пошти
22.5.2014 7:37:11   
mommy_angels RR
Е денес е посебен ден.После 9месеци живеење на новата адреса , еден куп барања,жалби и поплаки по сите врати и институции ,конечно ДОЈДЕ ПОШТАРОТ user posted image user posted image user posted image user posted image Епа редно време беше.Не дека ми донесе честитка од Дедо Мраз,сметки беа,ама тргнаа работиве.Е сега до кога ќе трае,ќе видиме

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Искуства со Македонски пошти
22.5.2014 9:14:27   
Mihaela 2010
Moive imaa podneseno pred nekolku meseci do edna institucija nesto,i trebase posle 2 meseci da im odgovorat,cekaat nema,otisla majka mi i rekle deka e prateno i kaj i da e ke stasa...doaga u sanduce livce deka treba da odat da go podignat od glavna posta,ide majka mi so licna karta od tatko mi bidejki covekot e invalid i ne moze da odi sam,i taa i vika deka moralo on licno da dojde,objasnuvajki sto e rabotata ,taa ja prakja majka mi da odi vo nekoja druga institucija i tamo da si go bara odgovorot
ajde utre denta odi majka mi tamo pojma nemaat,od tamo ja prakjaat da odi kaj sto go podnela,i tie od tamo vikaat deka nemoza da i pomognat osven da i dadat kopija od odgovorot
ajde go zemala toa,a zaboraviv da kazam deka sluzbenickata od postata i kazala deka trebalo da si dojde majka mi porano vo postata da so najde postar i da mu kaze da i go dostavat doma pismotouser posted image
neznam dali da se smeam ili da placam,bitno zenata izgubi tri dena ,vo potraga bese po toa pismo,i na kraj ne go dobi orginalot tuku kopija,uzas i sramota

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Искуства со Македонски пошти
22.5.2014 9:39:04   
LoveableMe RR
Кај нас поштарот или ги става во сандуче или ги фрла на скали ако нема светло, што убаво не му се гледа и не бара чаре со мобилен или да ја подотвори влезната врата, право брате на скали па кој стигне нека си земе.

А кога праќам во странство на пример, секогаш стасува на време....имаше еден период лани или полани пратив картички за Нова Година во Австралија некаде на 15 декември, а им стасаа на 1 март....е тоа се вика рекордuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Искуства со Македонски пошти
22.5.2014 10:04:45   
Mihaela 2010
Dobro e sto stasala,jas za ovaa godina prativ cestitka do Praga,i od tamo mi bese pratena,nitu brat mi ja dobija nitu nivnata ni stasa....moze ke ja dobiema za Nova 2015user posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?