|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 17:05:25   
Acina
знаете што?морам да Ви признам дека малку сум срамжлива кога ке се најдам во група непознати луѓе user posted image не ме гледајте чудно ако првото време ќутам туку гледајте да ме разборувате...бравос на добар пат сум со вас ова прв пат го признав вака отворено и јавно бравос рр девојки user posted image user posted image user posted image инаку едвај чекам 19ч да дојде...нема белку да ве чекам јас никогаш не доцнам user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 17:39:30   
Snowhite RR
Жени одиме? Јас еве дури сега успеав да седнам, се надевам ќе стигнам до 19ч, Ацина без гајле нема зошто да си срамежлива ние не касаме? Битолчанка те држиме за збор
Ајде чекам потврда од Палешка и Фели, одам да се спремам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 18:12:00   
Палешка РР
Јас идам, Felly исто доаѓа (кај мајка и е, нема нет, се слушнавме по телефон), еве и јас се спремам user posted image
Едвај чекам да ве видам девојки.user posted image
Ацина, ќе видиш, нема да имаш можност да ќутиш user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 18:19:11   
Acina
jas eve kosata ja susam na brzina i idam odma izleguvam user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 18:23:33   
Snowhite RR
Јас сум спремна, ама Михаил заспа, ако закаснам седнете некаде ќе ве најдам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 20:06:35   
Gari68
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Немаме..единствен услов е да сме повеќе од една user posted image




Е тука јас и бетпет немаме гајле,секогаш имаме кворум за рр дружење каде и да бидеме.user posted image user posted image
Така ни беше и денес ,бидејќи ниту една рингерајка од Штип не се јави сами си го пиевме кафето во центарот на Штип.
Од денешното наше дружење ќе нема слики.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 22:24:17   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image Не бидете скржави, ставете некоја слика.

Ние си дојдовме, си поминавме најсупер на свет!
Пак седнавме во Mirage user posted image , прво бебушките ни беа срамежливи, си лежеа во колички..после се запознаа, опуштија па почнаа в раце да сакаат, да се смеат, зборуваат user posted image Матеа на Felly почна да плаче, и се приспа многу, па Felly мораше да си оди. После ги доближавме малку Михаил на Snowhite и Миа, па кога зеде Михаил да ја гушнува, да ја задева... Snowhite, да не се посватиме user posted image user posted image
Ацина ги изнадржа децата и и посакавме што побрзо да држи свое детеuser posted image
Прекрасно беше...на разделба се договоривме да се видиме повторно за скоро.user posted image
Слики чекаме од Snowhite, откако ќе ги испрати гостите.




_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 23:14:42   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image женски, не се ни сомневав дека убаво ќе си помините...со нетрпение ги чекаме сликите...
А што викаш Палешка Миа и Михаил се бендисаа, а? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 23:54:15   
Палешка РР
Сигурно user posted image Тој ја галеше и задеваше, таа си ќутеше user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Бран на Рингераја Дружење
7.8.2010 23:59:36   
Snowhite RR
Ооо Михаил ќе ја изедеше готово, ептен ја бендиса, па и да се посватиме шо..нема ништо лошо во тоаuser posted image само мојов уште од сега по постари жени трчаuser posted image user posted image user posted image ги испратив гостите, средив наваму натаму и сега сликииииuser posted image user posted image user posted image Ќе ги прикачам во албуми

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:01:08   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Сигурно user posted image Тој ја галеше и задеваше, таа си ќутеше user posted image


Мудро си молчешеuser posted image user posted image , не се дава така лесно таа, женско е, мора малку да ги помачи машкитеuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:02:02   
Палешка РР
Ајде чекамеееееееее со нетрпение user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:11:06   
Snowhite RR
Еее заборавив најважното да го кажам, откако се разделивме со Палешка, Михаил почна да вика „дада“ „дада“„дада“, јас го слушам и не ми се веруваше, му велам што? и тој пак „дада“„дада“„дада“, ова му е првиот посериозен збор, освен некои кажани на негов јазик, срце малечко, мамино

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:13:38   
Палешка РР
Леле убав тоооој, браво за првиот збор user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:18:32   
Snowhite RR
Еве сликите се upload-ираат, средбата беше супер, некако брзо ми помина времето, штета што Фели толку брзо мораше да замине, наредниот пат порано, Ацина го држеше Михаил и' посаква да ја префати и неа што поскоро,
за брзо пак да организираме средба, се надевам овој пат ќе издоговориме некако со битолчанки, а можи и со некој од другите градови

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:22:43   
Snowhite RR
http://album.ringeraja.mk/index.php?page=album&ID=1097

Ете ги, коментирајте

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 0:50:28   
Snowhite RR
Туку Палешка, ми текна нешто, Миа уште додека беа во количка го шмекаше по малку, а после пак важна се правеше, прчла една, со образите убави за штипење

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 9:22:24   
Палешка РР
Ееееее, таа си има голем брат кој ја учи како треба со машкиот свет user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 10:28:57   
Martins mom
Абре сваки не можете да се изнаприкажетеuser posted image user posted image user posted image
Годините (месеците) не се битни за љубовuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 15:34:35   
Bitolcanka
Прекрасна дружба сте имале user posted image user posted image user posted image На Михаил и Миа не им е првпат да се видат (имаше и порано средба меѓу нив), но сега веќе пораснати - им се пројавиле чувства на љубов - срциња user posted image Acina и Felly за првпат се појавуваат на слики - супер сте и двете user posted image

РР зближува user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.8.2010 16:29:10   
Acina
.maleckite se se super...ne znaete kolku pozitivna energija mi vlea toa sto i srcencata gi nosea devojkite...user posted image user posted image user posted image mn se slatki mi go zemaa srceto skroz user posted image
            user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za maleckite user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.8.2010 0:15:02   
Julie1
Честитики за средбата! Прекрасни слики,прекрасни дечиња! Сигурна сум дека преубаво сте си поминале! Браво РР прилепчанки!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.8.2010 21:07:04   
Felly RR
Стварно убаво си поминавме, ама ми е криво што ние со Матеа не можевме да останиме подолго, ама нејзе кога и се спие, знае плачка голема да си направи ако не ја успијам одма. Затоа на другата средба ќе си дојдиме наспани. А Миа и Михаил многу се слатки, сега ги видов сликите, срциња мали user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Бран на Рингераја Дружење
11.12.2010 22:58:49   
Snowhite RR
Ме испоровоцира дружењево утрешно во Скопје, што ќе биде и ние да организираме едно предновогодишно во Прилеп, може и со битолчанки заедно, што велите?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Бран на Рингераја Дружење
12.12.2010 12:03:06   
Martins mom
И јас сакам, па блиску сме, ама локацијата Бт или ПП. Вас ви одговара Пп, мене Бт...и...?!user posted image user posted image
Ај ако има заинтересирани Битолчанки или Прилепчанки нека се пријават, па ќе ја договориме некакоuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?