|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Потење навечер
2.10.2013 9:11:30   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Што му бидна на детево незнам,ама жива вода се прави на спиење,па вака не ми правеше летото . И тоа само во главчето,а послабо е покриена од нас.Ај тоа што се поти,ама ев се испоразболе од што е постојано мокра,а тоа ладничко внатре


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

mommy-angels, може да се поти во главчето и ако тројките излегуваат. Ние го имавме овој проблем кога Т ги вадеше горните тројки.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

леле знаеш дека ги вади баш горните тројки,зарем и од тоа е можно



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Потење навечер
9.1.2014 0:37:34   
Defne90 RR
Otsekogas M se potel mnogu posebno navecer.I postojano e bolen duri i koga vo sobata e ladno i ne e pokrien mnogu toj togas pak ziva voda se pravi.Mene cudno mi e toa epten dali deteto si e takvo ne znam.Zabite site mu se izlezeni znaci ne e do zabite.Pieme vitamini b6 i multivitaminsko sirupce no kolku sto znam samo paracetamolot i tamu nekoi lekovi mozat da predizvikaat potenje.Eve sinoka ziva voda povtorno i deneska e pak bolen sto da pravam so toa potenje ke ja pomineme zimava vo ambulanta povtorno.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Потење навечер
4.2.2014 19:00:37   
Mimi33
Охоооо претерано се потат и двете.....Значи не само навечер туку и општо,седи седи и наеднаш целото посебно на крбчето цело е испотено...Значи цело време ги пресоблекувам дури и не ми стигнуваат алишта хехехехех Прво реков дане е многу топло во просторијата но не е до тоа изгледа така му е...Ајде кога ќе потпорасни можи ќе смени. Сепак и нашиот педијатар Др.Камбовска вика дека не е ништо страшно дека има повеќе такви случаи....user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Потење навечер
25.10.2015 8:30:59   
lolla RR
Однамна никој нема пишано на темава. И Л има мака со потење при спиење. Горе во грпчето и на раменцата е жива вода. Летово и есента пресоблекував на секое цицање ама сега страв ми е толку често. Му ставам памучни марамици за нос оние позади и тоа уппив па некогаш минеме само со смена на марамица. Ама страв ми е како ке биде сега кога залади да не испонастине. А многу лесно е облечен боденце и тнка бенккица и тенко кебенце, мене ми е ладно тој жива вода. Ке прашам на педијатар за Д вит ама ние и онака мислам ја пиеме макс доза од 4-5 капки.

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Потење навечер
26.10.2015 16:08:04   
MamaKiki
и синко се поти и тоа многу и денски кога преспива тој е испотен ептен... па сушиме коса со фен има мекана косичка ама бујна и долга... грпчето исто му се поти и вратчето, така му е на детето не е многу жешко во спалната ниту е пренатрупан со алишта, со бодиче и пижамчиња чорапи не користам одкако почна пролета па и сега не верувам дека би му ставала за зимава чорапи за спиење

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Потење навечер
27.10.2015 12:20:19   
tincule
Мојава кога залади пред спиење ја бањав па од страв да не и е ладно ја облакав долна маица боди и пижамка, ама многу почна да ми се поти и сега баталив само долна со боди или боди со пижамки во посвежа просторија сакаме да спиеме и немаме веќе проблем со потење. Смрт ми беше кога требаше да ја земам на сред сон и да ја пресоблакам.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Потење навечер
28.10.2015 16:40:10   
marchi
Јас никогаш не сум облакала и маица и боди, или едното или другото, а за потење... Тоа е чудо нешто, ај не секоја вечер ама претежно во 90 % после секое спиење е испотен, навечер обавезно го пресоблака

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Потење навечер
28.10.2015 17:41:36   
lolla RR
марчи и јас мислев дали само боди на долги да му ставам за спиење ама па ние сме со долна маица и пижама, да не е малку.

Денес на педијатар прашав за ова рече нормално е, може да се зголеми за 1 капка вит Д.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Потење навечер
28.10.2015 18:05:35   
marchi
Само боди на долги малку е, јас пролетно време му ставав само боди со долги, на зима бодито е со прерамки или на кратки ралавчиња и пижама плус и ќебето топли, да не е многу, ама ете се поти, нас лекар ни кажа дека не е страшно демек настинките поминувале со потење

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 59
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?