|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.9.2010 0:06:43   
Maca25
нина не дозволува да и ги покриеме стапалата. цела може да ја покријам ама стапалата не. Исто како мене user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.9.2010 0:11:34   
Twins
nie imame ne klasicna vrekicka za spienje so zatvoreni stapala tuku kako skafander so ptent so nogavici i rakavcinja ama debelko kako kebence ili kako jorgance .super e bidejki mozat slobodno da gi dvizat i racinjata i nodzinjata, mnogu poprakticni odkolku klasicna vrekicka so zatvorni stapala.
E sega za ovaa zima ke moram novi da im kupam oti ni se mali lanskite a za sega so kebence sme i se pokrivame po sto pati vo nokta user posted image


< Поракaта ја уредил Twins -- 5.9.2010 0:13:19 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.9.2010 0:56:59   
ikki
Twins od kade ja kupi taa vreki4ka, i kolku pari?

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.9.2010 1:14:20   
Twins
Lanskite ni bea poklon ama gi ima vo site butici za deca i se od okolu 700do 950 den. zavisi od modelot i od debelinata.Bas sega brzo gi gledav barem ovde vo Bt gi ima bas skoro vo site butici za decka odleka.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.9.2010 10:31:56   
Felly RR
Кога беше потопло и Матеа се туркаше со ножињата, ама кога е поладно си ја сака вреќичката. Во зимото што ни беше убаво, навечер кога ќе и дојдеше време за спиење, ја ставав во вреќичката, ја легнував в креветче, и така завиткана, стоплена, сама си заспивашеuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.9.2010 9:05:01   
blue_blue
Имаше такви во Анжи кај пазарот Буњаковец, беа 1200 денари

ИЗВОРНА ПОРАКА: ikki

Twins od kade ja kupi taa vreki4ka, i kolku pari?

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.10.2010 16:39:01   
mosa
tino uste od 4 ili 5 meseci go nauciv da spie vo vrekicka zosyto taka i mene m,i e polesno nemora da mislam mnogu i da stanuvam opreku nok da  proveruvam dali e pokrien bodejki sekako nema da mu biode ladno imame vkupno tri 2 podebeli edna tenkicka.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.10.2010 17:46:08   
AnnaMolly RR
Јас го покривам со ќебе, ама го напикувам меѓу оградата на креветчето и душекот и нема шанси да се открие. Барем не сега за сега додека е мал. А за понатаму веќе имам 3 вреќички, едната без ракави, а другата и со ракави и со затворени стапалца. Кога бевме во село пред еден месец спиеше во нејзе и плус покриен со памучно покривче зашто таму беше смрзнувачка. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 12:35:41   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

nie imame ne klasicna vrekicka za spienje so zatvoreni stapala tuku kako skafander so ptent so nogavici i rakavcinja ama debelko kako kebence ili kako jorgance .super e bidejki mozat slobodno da gi dvizat i racinjata i nodzinjata, mnogu poprakticni odkolku klasicna vrekicka so zatvorni stapala.
E sega za ovaa zima ke moram novi da im kupam oti ni se mali lanskite a za sega so kebence sme i se pokrivame po sto pati vo nokta user posted imagetwins, kako sto ja opisuvas ista e kako nasata, preubava e. nasata e od SAN BEBE i e od cist pamuk, jas sum prezadovolna. od oktomvri pa onamu da maj ja nosime.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 12:50:35   
lukas
jas sega da go stavam lukas vo vreka ama ima da poludi na mene e isteran od malo ne sakase da e mnogu stutkan,uf pa ako mu e malku raceto zaglaveno bo piska se nervira,i ic ne saka da e mnogu naoblecen,odma se pravi kako crvena piperka,e vo toa mozam da se pofalam deka e na mene i deka e na mene vo glumenjeto,inace se drugo fizicko e na tatko mu,na mene nokte nema,hahaha...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 12:50:41   
Octavia
Majka 79, чија фирма е тоа Санбебе? Јас имам вреќичка со ногавички и ракавчиња од Kanz, ама само една, скапички се прилично, а ми треба и резерва. И ако знаеш кажи колку парички се овие од Санбебе. Фала user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 13:09:49   
Џесика
леле кажувајте каде има такви вреќи како скафандери, не можам со Борјанов, ми го фрла ќебето, по цели ноќи е откриен... давајте инфо, одма!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 13:20:33   
majka 79
bidejki jas sum od pp  mozam da vi kazam vo koja prodavnica vo pp gi ima. cenata e 980 den.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 13:25:08   
Octavia
Џесика, во Ск. јас ја имам купено од Kanz. Сигурно има и на други места, и поветини, ама кој има време да прошета со user posted image ...

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.10.2010 14:30:13   
Melinda
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

bidejki jas sum od pp  mozam da vi kazam vo koja prodavnica vo pp gi ima. cenata e 980 den.


Ajde togas kazi ni od koja prodavnica od PP ja kupi. Tnx

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.10.2010 9:22:28   
blue_blue
Имаше зимата во Анжи кај пазарот Буњаковец, беа 1200 денари

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

леле кажувајте каде има такви вреќи како скафандери, не можам со Борјанов, ми го фрла ќебето, по цели ноќи е откриен... давајте инфо, одма!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.10.2010 9:27:15   
mami2
Има ли било какви вреќички за 3 години, ни се смалија, а со user posted image  тешко излегувам од дома, ако сте виделе  некаде кажете

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.10.2010 10:23:58   
penelopa
Ќе купам и кебенце и вреќа за спиење па ќе видам што ќе му одговара на бебушотuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.10.2010 10:41:29   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melinda

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

bidejki jas sum od pp  mozam da vi kazam vo koja prodavnica vo pp gi ima. cenata e 980 den.


Ajde togas kazi ni od koja prodavnica od PP ja kupi. Tnxod detskiot butik "zvezdicka"

(Одговор на членот Melinda)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
8.10.2010 11:53:34   
Slagjana
Сакам да купам од тие вреќите со раце и нозе, ама не знам која големина да ја земам. Дали да му биде точна само за оваа зима или и за наредната? Кажете кој што има искуство со тоа. 

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
24.10.2010 0:46:34   
sinolicka
non stop vo vreka za spienje samo sega ne ja saka bas. do pred 2 meseci ni bese ritual mienje pred spienje pazami i vreka a sega go cekam da zacvrsna pa mu oblekuvam vreka za spienje

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
11.12.2010 17:13:31   
Slagjana
Си купивме зимска вреќа за спиење и откако ја ставив во неа подобро спие. Инаку се будеше 2-3 пати ноќе, а еве 3 дена само по еднаш. Слободно се врти на сите страни, а јас не станувам постојано да ја покривам. Инаку цело време беше откриена и кога и да ја покриев се разбудуваше. Само не знам дали и е доволна вреќата или да ја покривам уште со нешто. Наутро застудува и не знам дали и е топло.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.12.2010 16:37:03   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Џесика, во Ск. јас ја имам купено од Kanz. Сигурно има и на други места, и поветини, ама кој има време да прошета со user posted image ...
Oktavia a dali vrekjickata za spienje e bas na Kanz? I dali vo delot kaj nodzinjata e posiroka? Preeska bev tuka vo Biser kaj sto drzat garderoba na Kanz i mi pokazaa nekoi vrekjicki ama druga firma bea Baby hit mi se cini. Posle zirnav vo Enci Menci i tamu istite vrekji i bea okolu 200 denari poeftiniuser posted image . Ako e vrekjickata bas na Kanz da odam i do Soravia da gi zirnam.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
29.12.2010 0:01:59   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Isabella

Со што го покривате вашето бебе/дете во зима? Изабела спие во вреќа за спиење без ракави (одоздола зимски пижамчиња), па се мислам дали е доволно? Кога беше ептен мала, додека не се вртеше при спиење, ја покривав со јорганче во зима, па со памучно ќебенце кога беше потопло, ама сега е скоро годинка и многу се врти во спиенје и нема шанси да биде покриена со јорганче. Во нејёината соба е околу 20-22 степени. Ама се мислам дали е доволно покриенаИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

Ние се покриваме со ќебенце и јорганче, уште сме мали (3 месеца) и не се вртиме и сега за сега ни е супер. Не се потиме, а не сме ни смрзнати  На попладневна дремка си спие во памучна вреќичка што веќе некако ни омалува ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

kupiv vreka i ne ja stavam vo nea i mojata e tri mesecna go pocnuvame 4 mesec ali kebe si e kebeИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

probaj da ja zamotash so kebeto kako vo bolnica sto gi motaat so pelena_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
20.7.2011 9:27:38   
Felly RR
Матеа и на овие жештини не се откажува од ќебенцето. Дури не го гушне и не се завитка цела, не може да заспие. Ноќеска ја преслекував зошто за еден саат откако заспа, беше жива вода (нормално завиткана со ќебето)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?