|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мобилни телефони
15.10.2009 11:24:57   
big_mama817
можам без него

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: мобилни телефони
15.10.2009 11:28:55   
Anushka
ех, Биг Мама, не само што можам, туку се прашувам на кој му требаше таков луксуз да го измисли? Се` требаше да заврши кај пејџерот (ако паметат помладите што беше тоа).
Мобилниот е работа која ме потсеќа на свекрва ми: ме нервира, досадна е, бучна, ама ми треба, намногу околу децата. И постојано барам нов модел.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: мобилни телефони
16.10.2009 11:54:14   
Iva
Јас не сум зависник го користам само за потреба, а мм е зависник тежок.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: мобилни телефони
16.10.2009 11:59:12   
mis.
Не сум зависник од мобилен.Многу често знам да го заборавам дома кога највеќе ми требаuser posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: мобилни телефони
9.11.2009 7:41:37   
profesorica
еве јас сабајле сум го заборавила домаuser posted image user posted image user posted image хаха ќе се утепа од звонењеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: мобилни телефони
9.11.2009 8:25:32   
arh_diz
Ne razgovaram dolgo na mobilen ne sum nekoj zavisnik , no sekogas sakam da go imam najnoviot model na mobilen. Dodeka mm e tezok zavisnik postojano razgovara

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: мобилни телефони
9.11.2009 11:54:47   
mother 29
хех и јас сакам убав и понов моб.ете последно ми е nokia  n96.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: мобилни телефони
9.11.2009 11:59:21   
profesorica
леле јас не да не сум по мобилните- пред некоја година и ми беше важно да е најнов модел, со камера бла бла.ама сега па ич па....само да ми врши работа а за останатото кој те питаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: мобилни телефони
9.11.2009 12:15:18   
Еца
никогаш не ми беше важно да биде најнов модел. Потреба е, посебно ако мораш да бидеш достапен 24 часаuser posted image но сепак како и за се друго не ми е најважно да е најубаво,најново...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: мобилни телефони
9.11.2009 12:18:43   
evgenija
si go sakam mojot telefon, a veke kako da otkazuva, ama mene ne mi se deli od nego..nesakam nov

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: мобилни телефони
12.11.2009 14:08:11   
profesorica
Што повеќе сакате – секс или мобилен? Токму на таа тема е спроведено истражување за да се открие колку луѓе се врзани за своите мобилни.

Судејќи по резултатите на истражувањето кое е спроведено во Чикаго, тројца од десет луѓе попрво би се откажале од секс на година дена, отколку од својот мобилен телефон.

Иако мобилните овозможуваат олеснето телефонирање од било кое место, изгледа дека луѓето повеќе ги користат за испраќање пораки и слики отколку за разговор.

Истражувањето опфатило 300 луѓе – 121 мажи и 179 жени. На прашањето што повеќе сакаат – секс или мобилен – 36% од жените и 15% од мажите одбрале мобилни.

30% од испитаниците изјавиле дека мобилниот најмногу им служи за испраќање пораки и дека дури три часа дневно поминуваат во допишување и праќање на видео пораки.

"Очигледно се создава нов начин на комуникација. Пораките се позгодни поради тоа што овозможуваат полесна комуникација – не морате веднаш да одговорите ако не можете.""- појаснил Ким Титус, гласноговорник на компанијата Samsung Mobile.



< Поракaта ја уредил Еца -- 12.11.2009 17:34:34 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот evgenija)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: мобилни телефони
12.11.2009 17:05:39   
Mila na mama
Откако ја имам Мила мобилните ми се на вибрации и тажно но вистините секогаш имам повеќе пропуштени повици од реализирани разговори. Многу ми е корисен ама не сум зависник и би можела да се откажам од него. Ама од секс не се откажувам.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: мобилни телефони
13.11.2009 7:45:22   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Многу ми е корисен ама не сум зависник и би можела да се откажам од него. Ама од секс не се откажувам.
user posted image user posted image user posted image


потписuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 12:37:22   
mother 29
на која музика ви е наместен да ви звони мобилниот?


на мене на кликни

а на другиот Т.Проески  Боже чувај ја од зло!


а на вас?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 12:45:57   
penelopa
Мене ми е моментално Влатко Лозановски- Сонце не ме грее....тоа само за сопругот а за останатите Каролина- Крај.
Тие песни некако ми се хит сега...а сакав за празнициве нешто новогодишно...ај добро што ми текнаuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 12:47:26   
arh_diz
kaj mene e praznicno i na mobilniot i na rabotniot telefon i toa uste pred 2 nedeli

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 13:17:37   
vezilka RR
уф кај мене секој ѕвоно со посебна песна..на пр. мажле ми ѕвони со „нашата песна“, сестра ми ми ѕвони со „нашата песна“ и така натаму..ја со секој имам „наша песна“ смешки сум ..)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 13:21:25   
tereza
јас имам тазе нов телефон и немам многу песни засега,ќе чекам да ми пренесат некоја user posted image а моментално сите ми ѕвонат со музиката на СониЕриксон и не ги делам луѓето по песни никогаш немам обичај,сите се на иста музикаuser posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 13:22:31   
tereza
Многу ми е корисен ама не сум зависник и би можела да се откажам од него. Ама од секс не се откажувам.
user posted image user posted image user posted image  


хехехе исто и јасuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил tereza -- 24.12.2009 13:23:14 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: мобилни телефони
24.12.2009 13:24:48   
lilit
   Mene mi sviri so muzikata od Seksot i Gradot mojata omilena serija go gledav i filmot a znae nekoj za noviov film so Sara J.Parker sto ke go davaat vo Milenium ima li karti i taka nesto koj moze da proveri tnxod memne toa e sega vo sabota saksv da odam so mm


(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Мобилни телефони
30.12.2009 14:12:44   
arh_diz
Истражувањето во кое биле вклучени 4 илјади жени покажало дека тие повеќе ги сакаат и повеќе внимаваат на мобилните телефони за разлика од мажите. Резултатите покажале дека голем број жени би биле разочарани ако го изгубат мобилниот телефон, а една третина кажале дека без проблем можат да живеат без мажи.

За жените најважни се нивните мајки, потоа следат фотографиите бидејќи се поврзани со важни спомени, а потоа следат мобилните. На четврто место се пријателите и на петото место се мажите. Според истражувањето спроведено на интернет страната Borro.com, мажите се повторно на петото место, а пред нив се дијамантскиот прстен, домашните миленичиња, лаптопот и пеглата за коса.

Секоја петта жена е спремна да ги заложи своите работи за пари, а голем дел од нив би ги замениле мажите за 700 000 фунти.


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 23:09:52 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 46
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?