|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: што правите за "своја душа"?
10.11.2010 7:48:17   
denim
Nautro odkako ke ja ispratam kerka mi vo skolo a bebinjata uste spijat, pijam kafe. Toa me relaksira. I navecer koga ke legnat gledam Survivor. 

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: што правите за "своја душа"?
27.6.2011 22:04:27   
Martins mom
Си го поставив ова прашање и ептен се натажив од одговорот - НИШТО !!! Каква е ситуацијата кај вас, што правите за свој кеиф?

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: што правите за "своја душа"?
27.6.2011 22:08:04   
Тања РР
Aх ММ и кај мене ништо поразлична ситуацијаuser posted image  

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: што правите за "своја душа"?
27.6.2011 22:19:04   
rina13
gledam filmovi,si posvetuvam vreme na sebe nekoe tretmance,fitnes chat pat i studiram za svoja dusa pa zdravje vo nekoja pobliska idnina da bidnam mr...tolku porano pravev mn sega pomalce ama ne se davam taka lesno i ja cekam user posted image da porasne pa da vozime roleri zaedno....

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 6:30:34   
Палешка РР
Ништо user posted image Прашањево ептен ме здрма user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 8:17:31   
AnnaMolly RR
Читам книги. Кога ќе заспие Филип навечер читам по неколку страни. Ако ми тргне и ако си ставам чашка црвено винце+цигарче на тераса... Поголем мерак на душа немам.
Моментално ја читам If tomorrow comes од Сидни Шелдон. Го обожавам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 10:40:51   
Snowhite RR
Гледам филмови? не, немам време, шетам со Михаил, не, тоа го правам за него, немам време ни книга да читам, не ми е интересно ни на нет да седам, мм ми купи пилатес топка, немам време ни неа да вежбам, не одиме ни на кино или театар, а сето се тоа работи кои радо би ги правела за своја душа и ги праве, ама срега не ги правам и ептен се нервирам заради тоа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 10:52:47   
miana
Gledam serii user posted image user posted image user posted image vodam Ljubov so mm user posted image user posted image user posted image itn

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:06:56   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ништо user posted image Прашањево ептен ме здрма user posted image


Sonuvam... Sonuvam za idninata, za zivotot, za decata, za zelbite... toa stvarno mi ja polni dusata...

A vo realnosta, srekna sum ako gi izbrkam site od dnevna i na raat si gledam Koga lisjata pagaat user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:26:47   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ништо user posted image Прашањево ептен ме здрма user posted image


Не да ме здрма, ме стресеuser posted image Се осеќам ко изгубена во сопствениот живот, која сум и зошто сум овде и ваква никакваuser posted image Се надевам ќе поработам “на случајот“ и брзо ќе се вратам во колосек.



_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:26:58   
kuklica
si vozam velosiped i odam vo soping toa najmnogu me oraspolozuva pa makar i nisto da nekupam user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:29:54   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

A vo realnosta, srekna sum ako gi izbrkam site od dnevna i na raat si gledam Koga lisjata pagaat user posted image user posted image user posted image


Е јас многу се нервирам што ни лисјата не можам да ги изгледам раат или треба да го хранам Мартин или да го капам или било што излегува баш тогаш и мм никако не сака да ми излезе во пресрет, а тој кога си ја гледа Долина на волците ни мува не смее да прелета, оти ќе има гоооолема кавга.




_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:31:16   
Sandric
Во последно време се помалку и помалку правам работи за себеuser posted image
Тажно но вистинито.Добивам грижа на совест ако посакам да го оставам детето со бабите за да направам нешто за себе. Многу голем дел од денот и онака поминува без насuser posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:35:34   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

A vo realnosta, srekna sum ako gi izbrkam site od dnevna i na raat si gledam Koga lisjata pagaat user posted image user posted image user posted image


Е јас многу се нервирам што ни лисјата не можам да ги изгледам раат или треба да го хранам Мартин или да го капам или било што излегува баш тогаш и мм никако не сака да ми излезе во пресрет, а тој кога си ја гледа Долина на волците ни мува не смее да прелета, оти ќе има гоооолема кавга.

hahahaha..Lele isti se mazive ej....
za dolina na volcite - stama :)



(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:36:30   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Во последно време се помалку и помалку правам работи за себеuser posted image
Тажно но вистинито.Добивам грижа на совест ако посакам да го оставам детето со бабите за да направам нешто за себе. Многу голем дел од денот и онака поминува без насuser posted image

isto :(


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: што правите за "своја душа"?
28.6.2011 11:39:10   
Natuska85
Си одам во шопинг за моја душа,си одам кај пријателки на муабет,си ја правам  кадата со пења и уживам 15 мин еднаш во неделата исто за моја душа,планирам да почнам да вежбам на орбитрекот деновиве,после цели 9 и нешто месеци,си гледам серии(Госип грл и Никита), си се дружам во живо  со другарките рингерајки user posted image ,и уште многу работи ама не ми текнуваат во моментотuser posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 -- 28.6.2011 11:41:16 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: што правите за "своја душа"?
29.6.2011 14:02:11   
Bogdancanka
za moja dusa sislusam muzika na cel glas i uzivamuser posted image vo posledno vreme i toa mi e dovolno

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: што правите за "своја душа"?
29.6.2011 14:17:42   
Maca25
многу малку правам за своја душа! освен по некое кафе со другарки или Рингерајки, ништо друго. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: што правите за "своја душа"?
29.6.2011 23:01:06   
mamamoni
читнувам по некоја книга кога ќе ја заспијам Софија но и тоа некако тешко ми оди откако почнав на работа, кафе со другарките за друго немам време

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: што правите за "своја душа"?
29.6.2011 23:03:32   
Pepelaska *
и јас си го поставив прашањево и си одговорив НИШТО порано барем излегував со другарки или со мм ( тогаш дечко) ќе се дотерав нашминкав и ќе си се напиев нешто за душа, дефинитивно ова мора да се промени, ама додека не ми нарасне детето малку потешко

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: што правите за "своја душа"?
30.6.2011 14:53:54   
temjana
како што стареам се што правам, правам за своја душа, ништо не почнувам доколку ми предизвикува нервоза и немир. Рани душа да те слуша убаво рекле старитеuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: што правите за "своја душа"?
30.6.2011 16:58:00   
mila mama
Citam kniga za svoja dusa. Eve bas deneska dodeka spiese Elena si citnav i kako preporodena sum! Zalno sto odamna ne sum go napravila toa za svoja dusa, nemajki vreme onaka da se opustam i potonam vo razmisli i strasti user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: што правите за "своја душа"?
1.7.2011 11:02:38   
zapce
Ama bas nisto ne pravam za moja dusauser posted image Moeto sekojdnevie e rabota, doma rucek, dete, setanje so nego, navecer raneje, zaspivanje, sreduvanje, sadovi i se toa pa toa. Znaci kolku sum dozvolila domasnite obvrski i semejstvoto da me obzemat i bukvalno jas sum stavena na zaden plan. Mora da se napravi nesto vo idnina.



_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: што правите за "своја душа"?
10.7.2011 16:20:27   
mila 3

na prvo mesto mi e muzikata, ama glasno slusanje na muzika sto vo posledno vreme nemozam da si do dozvolam toauser posted image

setanje po prodavnici, i da netreba da kupam nesto ako dvapati nedelno ne otidam da vidam sto ima, da im rasturam na prodavackite ne sum zivauser posted image .

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: што правите за "своја душа"?
11.7.2011 10:16:29   
penelopa
За своја душа хммм па маникир, депилација, шопинг евентуално добар фил или книга се разбира онолку колку што имам време а немам многуuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?