|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предвреме родени деца
1.7.2011 15:59:52   
zapce
Melanija nemoj voopsto da go mislis toa, jas  mislam deka do sega bil period na krizi, borba za zivot, borba so bakterijata, Sega koga pocnala da pie mleko i da i ja zgolemuvaat kolicinata ke pocne da si napreduva i da si dobiva sila i na kilaza.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Предвреме родени деца
1.7.2011 19:16:22   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija *

Eteeeee, Melanija dobi izvod user posted image user posted image user posted image samo sto go zedovme user posted image user posted image
Denes sme 1 kg i 160 i crp i se namalilo, krvta se podobrola i vo glavno pozitivni vesti user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image za Melanija! Ne se sekiraj, samo strplivo i neli znaes kako vikaat starite, bavno, ama slavno user posted image



_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Предвреме родени деца
3.7.2011 18:23:34   
mila mama
Novosti od Melanija imame li? Kako e malata heroina?

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 0:21:50   
Melanija *
Denes Melanija e teska 1kg i 200 gr.- si ja dostigna tezinata so koja se rodi user posted image , eden antibiotik zaprele znaci crp se namalil i stabilna saturacija. Utre treba da ima povtorno pregled na ocite, drzete ni sreka se da e vo red da ne e veke b2 promenatauser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 0:24:48   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija *

Denes Melanija e teska 1kg i 200 gr.- si ja dostigna tezinata so koja se rodi user posted image , eden antibiotik zaprele znaci crp se namalil i stabilna saturacija. Utre treba da ima povtorno pregled na ocite, drzete ni sreka se da e vo red da ne e veke b2 promenatauser posted image

Cela srekja na ovoj svet neka odi kaj Melanijauser posted image user posted image user posted image  prav borec e cucava!

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 0:32:58   
Maca25
пуштаме среќа за малата рингерајка наша и за мамица!!!! ајде, се ќе биде во ред! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 1:38:26   
Тања РР
Многу ми е мило кога читам убави вести за Меланија. Ајде сега со нетрпение ги чекаме резултатите од новиот скрининг за РОП.
Господ нека биде со неа!

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 8:30:25   
dostickage
BRAVOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Lele kolku ubavo,mi go "napravi denot" vo ponedelnik sabajle so informacijava.

Ke cekame denes vo 14:00 sto ke kazat.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 9:37:46   
penelopa
user posted image user posted image user posted image се радувам кога читам убави вести за малата Меланија.., храбро напред се ќе бде во редuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 10:52:28   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image za Melanija se ke bide super so gospod napred

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 11:31:41   
AnnaMolly RR
Браво за нашиот гооолем борец - Меланија!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 12:17:59   
mila mama
Ja prakam cela sreka na kuklickata Melanija za utre! user posted image user posted image user posted image
Mnogu ubavo ni zapocna nedelata user posted image user posted image user posted image BRAVO! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 14:32:49   
Melanija *
Sega mi kazaa deka doktorot za ocinjata ke dojde duri utre, a zadutre ke mi kazat mene sto utvrdil. Kolku mnogu cekanjeuser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 14:40:52   
AnnaMolly RR
Ќе летнат два дена! Што се мора, се мора. Еве ние ќе те дружиме деновиве за побрзо да ти помине времето.

Денес ќе одите ли да ја видите Меланија?

Можеш ТУКА да ни ја напишеш твојата породилна приказна за да можат сите рингерајки да прочитаат за малиот борец Меланија.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 14:41:02   
Maca25
Не се секирај мила, ќе биде се во ред! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 14:42:23   
dostickage
Bas vo momentov pomisliv na Melani i vikam aj da se uklucam i gledam samo sto si napisala :-)

Nemoj da mi se sekiras , se kje bide dobro so ocinjata.Doktorot e super i sto i da e ima resenie.

Kako e so tezinata denes,infektot?

Backi do Melaniuser posted image

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 15:07:07   
Melanija *
Vi blagodaram za celata energija sto ja dobivam ottukauser posted image , prekrasni ste. Ke ja napisam mojata porodilna prikazna i celoto patesestvie niz koe pomina Melanija.
Denes ima 1 kg i 210 gr, a merena e sabajle. infektot e namalen i zatoa prima samo eden antibiotik. Veruvam deka sega polesno ke kacuva kilaza, ako go namali infektot.
Nikoj ne ne vikna za denes, a verojatno ne sakaat nekaneti gosti vo GAKuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Предвреме родени деца
4.7.2011 15:10:37   
dostickage
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sega mnogu pobrzo i polesno ke napreduva.
na edni prijateli bebenceto im se rodi 1700 gr i posle edna nedela bese vekje doma.samo si disese taka da nemase zasto da bide vo inkubator pa go pustija doma.
ke vidis se ke bide super,samo hrabro! najlosoto pomina,sega se kje bide polesnouser posted image

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 11:01:51   
blue_blue
Здраво Меланија. Од кога ја најдов темава со душа и без престан ичитав се, па морав да ти пишам. Јас немам искуство со предвреме родени деца, моите близначки се родени во 38 недела, ама пошто се од ИВФ и пошто е близначка бременост што се не се изнаслушав дур бев бремена - те ова било ризично те она, па ќе биле сигурно во инкубатор, па ќе сум се породела порано....Ништо од тоа не слушав, само позитината мисла дека јас знам дека се е во ред со моите бебиња и дека се ќе биде добро ме водеше цело време и мојот доктор кој беше напозитивен на свет и на сите тие овие коментари од други луѓе ми велеше - глупости - пушти неписмен народ...Знам само дека нема ништо поголемо од моќта на нашата потсвест и дека ако навистина цврсто веруваш дека се ќе биде во ред, така и ќе биде. Би сакала да можев нешто повеќе да направам за тебе и твоето гоолемо бебе борец....Ти испраќам куп цел бакнежи, гушки и мооогу позтивни мисли од мене и моите две девојчиња кои со нетрпение ќе чекаат да ја учат новата другарка да вози точак. Биди и понатаму силна за своето дете и верувај дека моментот кога ќе ја држиш во раце ќе дојде многу побрзо отколку што мислиш, а после - после ќе бараш некој друг да ја почува за да одмориш ти user posted image  и да земеш воздух....Поздрави и пишувај како сте, сите на РР те мислат и стискаат палци за вас...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 11:26:48   
zapce
zdravo Melanija kako ni e deneska najhrabrata ringerajkauser posted image , cekame novi pozitivni vesti za deneska.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 13:09:13   
Melanija *
Штотуку ја довршував мојата породилна приказна, за да ја споделам со вас user posted image . Меланија добива многу позитивна енергија токму оттука. Таа знае дека многу палчиња се стиснати за неа и затоа е силна. user posted image Ви благодарам за секој кажан збор.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 13:12:09   
temjana
user posted image user posted image user posted image user posted image сонце малечко бакнежи до него и мама

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 13:15:07   
AnnaMolly RR
А како е Меланија денес? Има ли нешто ново? Кога ќе дојде докторот да и` ги пргледа очињата?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 13:26:43   
Melanija *
Докторот за очињата ќе дојде денес, а мене дури утре ќе ми сооопштат за резултатитеuser posted image . Се надевам дека се ќе биде во ред....се надевам....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Предвреме родени деца
5.7.2011 14:08:35   
AnnaMolly RR
Само ти биди позитивна! И да знаеш дека чекаме да ни кажеш како сте поминале.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija *)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?