|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
12.1.2013 22:27:32   
Mihaela 2010
Denes na MTV ide spica od emisija Vreme e za bebe , i i vikam na M : sakas mama edno bebe da ti rodam?
M: sakam
Jas : a kakvo ( mislejki na m ili z )
M: kafejavo

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Детски досетки
13.1.2013 1:46:08   
Џесика
Пред некој ден додека си гледав епизода од „Бурни времиња“ user posted image а Борјан си мешаше во манџите и набројуваше што „налева и сецка“ внатре (навидум си игра, ама снима се што таму се зборува), ми се заврте и ми рече „мамо, ја напуштив работата...“ а следниот ден ми рече „морам да одам во синдикатот“ user posted image user posted image user posted image

Друга ситуација... се гњават со мм, се тркалаат и мм му вика „е сега ќе го гризнам ова ноџе“!!! И Б:Не може, ноџе не се гризе, ноџе СЕ ОДИ.user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Детски досетки
13.1.2013 9:44:49   
Felly RR
И ја раскажувам пред некој ден на М Снежана и стигнуваме до делот со отровното јаболко.
М: - Мамо, јас кога ќе пораснам голема, ќе и купам на Снежана неотровни јаболка, и ПОРТОКАЛИ ќе и купам!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Детски досетки
13.1.2013 11:06:54   
Bethany
user posted image user posted image user posted image
Сите се смешки. Пак ќе речам најубава тема !
Едвај чекам син ми да почне да збори веќееее! user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Детски досетки
13.1.2013 11:33:23   
elenak
Леле Бетани мислам ми иде зборови во уста да и ставам веќе, и јас едвај чекам да прозбори. А и едвај чекам на темава да видам дека некој пишал, толку се интересни паметњаковциве user posted image
Ние пред некој ден на гости кај пријатели и таму едно нивно комшивче од две години, ама детево не знае уште да зборува само нешто мумла по негово. И прилателов ( кај што бевме) му вика ,, Абе ти знаеш ли нешто да кажеш, што е ова само нешто дрндаш по твое, ништо не те разбирам,, ? И детево го гледа некоја секунда и вика МАМА, онака прашалноuser posted image Е добро, му вика, го положи испитотuser posted image Се изнасмеавме.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Детски досетки
13.1.2013 11:55:39   
Bethany
хахаха, ко син ми да го гледам user posted image

Ајде белки и ние наскоро ќе дочекаме user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Детски досетки
13.1.2013 22:44:06   
AnnaMolly RR
Филип прееска првпат виде црнец на телевизија и ми вика „Мамо, се ишкртал со боички“.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 13.1.2013 22:45:30 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Детски досетки
13.1.2013 23:34:34   
elenak
user posted image Филип бе user posted image
Мене сега ми текна уште нешто. Немам од моја мала бисери ама од поголемите батковци и дадички.
Пролетва одам кај старосватицата и нејзината ќеркичка тогаш со неполни три години направи некоја белја и мајка и и вика ,,Марија ти мене воопшто не ме слушаш и не ме сакаш, те молам сега собери си ги парталите во куферот и оди да живееш кај кого сакаш.,, На ова очекувам детево да се извини, да заплаче, да ја гушка мама, било што само не ова - Па кај ми е куфеЛот? И тоа баш сериозна user posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 13.1.2013 23:35:03 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Детски досетки
14.1.2013 21:01:39   
Maca25
Н. пред некој ден гледа анимал планет и си искоментира: Овие слоновиве се многу нежни!! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Детски досетки
17.1.2013 15:49:15   
Mihaela 2010
cela nedela M mi place od sabajle koga ide u gradinka bidejki ucitelkata i e na odmor..Vcera se javuva majka mi da kaze deka e slobodna da ja cuva arno ama ja fatilo grip ,bolna so visoka T i taka denes detevo pak si otide u gradinka
Sabajle po obicaj place,se ligavi i vika
M.( uz plac)..sakam kaj babaaaaa da me cuvaaaa
Jas. nemoze baba e bolna ,mnogu bolna
M:ama sakaaam,sakam da me zaraziiiii i lipa place

Leleeeeee dusicka samo da ne ide vo gradinkauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Детски досетки
17.1.2013 18:40:47   
nadica
од мојава лепотица деновиве имав тажна досетка
прележа сипаница и има на лицето брукичка од која веројатно ќе и остане белег и вика ''мамо со белегов ке бидам грда'' user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Детски досетки
18.1.2013 11:41:45   
arh_diz
Sin mi mnogu saka da si igra so masinata za perenje . Edinstven nacin da mu kazam da ne ja pipka bese da mu kazam ima glusec:), i prestana da pipka.Koga utrovo go zemal masloto za jadenje go stavil vo masina .Mu vikam zosto ja pipkas masinata ke izleze glusec , a toj mu vika mu davav na glusecot da jade :)

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Детски досетки
18.1.2013 12:14:30   
Felly RR
- Мамо, јас сум најмлада од сите. Вие сите сте постари. Не сте најмлади.user posted image

Друг муабет: - Мамо, јас кога ќе бидат голема, ти каква ќе бидеш, стара?
Јас: А бе каква стара, user posted image user posted image user posted image пак ќе бидам млада, чекај, па треба многу време да помине за да бидам јас стара.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Детски досетки
18.1.2013 14:42:22   
caci 23
eve eden postar bise od sestra mi koga bila mala.zemala da si ja zakopca kosulata,no ja zakopcala pogresno,i rekla 'mamo ovaa bluza dole ima kopce a nema dupce,a gore ima dupce a nema kopce user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Детски досетки
3.2.2013 8:27:55   
Felly RR
Зборуваме нешто со Матеа дека ќе правиме утре. и другиот ден ме прашува: - Мамо, денеска е утре?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caci 23)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Детски досетки
3.2.2013 9:01:19   
Maca25
Фели и кај нас е истото: Мамо, дали денеска е утре?!?! И ти треба да и кажеш: Да, денес е утре user posted image user posted image user posted image - нешто што тебе не ти е логично.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Детски досетки
5.2.2013 13:34:13   
miana
Керками вчера му вика на мм
тато,кога тета ке се омажи јас ке одам во нејзината соба и ке му правам фактури на дедо,а после ке се качам горе кај тебе и на тебе ке ти правам фактури - немој ич да се секираш user posted image
(Иначе золвами му прави ф-ри на свекорми за фирмата негова)user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Детски досетки
6.2.2013 13:23:00   
Mihaela 2010
Vcera i kazuvam na M za semejstvo,za familija,koj go socinuva semejstvoto,neli mama tato i taa
I povtoruvame,vikam sto sme jas ti i tato?
M:semejstvo
i prodolzuva,tato e maz vo kukjata,jas sum deteto a ti (za mene )si ZENSKAuser posted image user posted image sm=smiley36.gif]sm=smiley36.gif]

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Детски досетки
8.2.2013 19:16:14   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Фели и кај нас е истото: Мамо, дали денеска е утре?!?! И ти треба да и кажеш: Да, денес е утре user posted image user posted image user posted image - нешто што тебе не ти е логично.


И Михаил ми носи памперс за бебето и уште еден зема и вика ова е за утре, а следниот ден вика Ова беше за утре, сега не е поќе за утреuser posted image

Други бисери во врска со бебето:
Првиот ден кога се вративме од болница редиме алишта на сушалка од бебето и вика беше мое, Јас ко бев бебе, ко бев Јана и оттогаш цело време кога кажува нешто за тој кога бил бебе вели Јас ко бев бебе се викав Јанаuser posted image
Јана цица и сега нормално како бебе повраќа одвреме навреме и еднаш така велам чекај Михаил да ја кренам да не поврати а тој ми вели: Однеси ја в купатило да поврати
Има уште само не ми текнуваат во моментов


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Детски досетки
18.2.2013 23:58:49   
Snowhite RR
Бебето моча со газето, нема куреuser posted image (за сестра му)

Еднаш кога си легнувавме и по грешка го удрив малку со раката и му велам По грешка беше, а тој ми вели Речи ми извини и му реков. После тоа, тој сам се удри по грешка и пак ми вели Речи ми извиниuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Детски досетки
19.2.2013 9:56:16   
masa
Пред некој ден кога заврна снег ми вика цела радосна "Сега ќе ја редиме елката ќе биде Нова Година" Се чудам и ја прашувам од каде и текна, па вика дека татко и така и кажал user posted image Кога ја собравме елката плачеше,па се објаснувавме,а она само тоа запамтила дека кога ќе врне пак снег ќе ја редиме елката user posted image па ај наново се објаснуваме кога е Нова Година.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Детски досетки
19.2.2013 12:52:19   
dostickage
Bevme na Sapka pred edna nedela i samo sto stignavme tamu vide sneg i vika:

"Dedo Mas dode maku pak"

Posle dojdovme doma i i vika na majka mi:

"Babo, mama pana goe, Ito dode i tato i dizi mama odi" prevod: Babo, mama padna gore, Viktor dojde i so tato ja drzevme mama da odi "

Ima mnogu biseri ama ne mi teknuva vo moment koga treba da gi zapisam

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Детски досетки
19.2.2013 13:31:22   
sandriana RR
Еве и јас да кажам колку е досетливо моено зверче (17 месеци). Вежбаме букви - да кажува Ч наместо Ц со тоа што зборовите и ги кажувам во деминутив, а таа како папагал повторува:
-татиче -Тинченце, маченце, мамиче - и веднаш како пушка ги изговара. Не сака или не знае да каже КУЧЕ, па го вклопив и тој збор во играва-и велам-
-кученце -а Т одговара со Ав,АВ. А потоа самоиницијативно си ја продолжи играта со Џуџенце, и си кажа сама на себе браво за иницијативата user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Детски досетки
26.2.2013 10:50:02   
Beatris
Вчера А растура низ дома, јас и правам вечера, и само трчам до дневна да видам што прави, и почнувам да викам - аман не растурај, што мислиш ти ја само по тебе ли ќе одам, па колку раце имам јас??? И оваа мртва ладна - ПЕТ! Ена гое, ена дое, ена ево, ена децно, ена напед... (ова со пеење) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Детски досетки
28.2.2013 8:18:02   
AnnaMolly RR
Филип е опседнат со бебиња и цело време ме прашува дали имам бебе во стомакот. Сабајлево стануваме од спиење и тогаш најмногу сака да се гушка. Се гушкаме и јас му викам „Ти си љубовта моја“.
Ф: А Јана?
Јас: Што Јана?
Ф: Таа Јана што ќе ми ја родиш ќе ти биде љубовта?
Јас: Ти што викаш, да ми биде ли љубовта?
Ф: Да. Двајцата ќе ти бидеме љубовта и јас цел ден ќе си играм со неа, дека сум поголем батко.

Сум се изгазила од смеење. Сме збореле дека ако има сестричка ќе се вика Јана, ама ова не знам од каде му дојде.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?