|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
28.2.2013 8:38:16   
miana
Баш сакав да ја побарам темава после изјавата на керками утрово..Ја облекувам за во градинка и ми вика - мамо,ако ми родиш уште едно бебе машко, јас ке бидам пресрекна. Е ај сега ...Мене ме моли да имала братче зошто другаркаи ке има братче наскоро и сега е преокупирана со тоа...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Детски досетки
2.3.2013 20:43:12   
Maca25
Н. пред малце нешто ни објаснува дома и само вика: мама е госпоѓа, а тато е господ!!! се умревме од смеење, а она се изначуди каде згрешила! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Детски досетки
11.3.2013 12:48:40   
vezilka RR
Вчера Никола руча, јаде сам. Влегува татко му и го прашува, што правиш, а тој му одговара, се ранам. user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Детски досетки
11.3.2013 12:51:05   
AnnaMolly RR
Филип вчера стопати ми рече „Е, така да си знаеш“.

Мамо, јас сега ќе одам и сам ќе се соблечам да си мочкам. Е, така да си знаеш.
Ајде мамо дај ми сок. Е, така да си знаеш.
Ќе си гледам цртани. Е, така да си знаеш.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Детски досетки
11.3.2013 12:53:13   
arh_diz
Sin mi postojano mi napomenuva koga izleguvame nadvor, mamo zemi go klucot user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Детски досетки
11.3.2013 20:15:25   
Maca25
Ја прашуваме Н што е тоа тужибаба, а она: тоа е некоја тужна баба!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Детски досетки
26.3.2013 12:01:15   
AnnaMolly RR
Вчера:
Филип: Мамо, сакам да бидам Хелоу кити.
Јас: Не може да бидеш Хелоу кити, ти си машко.
Филип: Ама мамо те молам да бидам, малку само.

И што да му рече човек на ова? user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Детски досетки
26.3.2013 14:04:07   
Ring
user posted image user posted image user posted image ...Helou Kiti , Bravo Filip ...me iznasmea
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Вчера:
Филип: Мамо, сакам да бидам Хелоу кити.
Јас: Не може да бидеш Хелоу кити, ти си машко.
Филип: Ама мамо те молам да бидам, малку само.

И што да му рече човек на ова? user posted image



_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Детски досетки
26.3.2013 14:09:09   
Pepelaska *
Ти не си женско , не можиш да се шминкаш.
Јас: Е што сум?
Мартин: Епа , мама си

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Детски досетки
26.3.2013 17:39:59   
MamaOhrid
Мамо, зошто ми даваш ватамини од пчели?
Јас му давав прополисuser posted image

_____________________________

23.09.2009
23.10.2012

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Детски досетки
28.3.2013 9:11:42   
vezilka RR
Пред некој ден се пентари на еден стол, па мислам дека сто пати се качи. И јас му викам, добро бре кај ти текнува само некде да се качуваш? А тој мене фино лепо..а тебе кај ти текнува само да седиш! user posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Детски досетки
28.3.2013 9:35:43   
Felly RR
Е арно ти рекол, ни нас не личи да се пентериме, ни деца ги личи па само да седат.user posted image
А М вчера му дававме на едно куче лепче, да јаде, и денес по пат накај градинка правиме муабет (зошто и е страв од кучиња, па малку да ја ослободиме) - Кажи како на кученцето му дававме да јаде .... - Да, си јадеше лепче, ама и патот го јадеше.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Детски досетки
28.3.2013 9:37:58   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaOhrid

Мамо, зошто ми даваш ватамини од пчели?
Јас му давав прополисuser posted image



хахаххахаха е кај им текнуваат значиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Детски досетки
28.3.2013 22:06:25   
masa
Мајка ми и дава монте (омилен десерт на малата,а огами и на мама user posted image )и цела среќна одвај чека да го изеде,па мајка ми ја задева и вика-за баба има ли?Малава како од пушка и вика - гледај - и покажува на текстот па демек чита на слогови - са_мо за де_ца за ба_би не за мај_ки не за та_тко_вци не не е за го_ле_ми. Се згазивме од смеа user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Детски досетки
5.4.2013 18:54:51   
Felly RR
Кај М во граадинка за ужинка често им даваат некои чоколатки, па јас во ранчето и ставм нешто друго да има, и кога ќе си дојде ја прашувам што имале за ужинка. Еднаш ми вели - макарони, не беа со чоколадо.user posted image
А друг пат, па ми најде чоко бананче в ташна, а знае дека и јас не јадам чоколадо (оти не сакам пред неа, да ме гледа, дури и ако има некаде на гости ако сме и велам - не сакам јас, не ми е убаво) и вели - Ти вакво не јадиш, дај му го ова на тато. Јас - аха, добро, и појдов во другата соба, кај него, ама си каснав еднаш од бананчето, и после ми вели - му го даде на тато? Јас - да. Таа - а оти ти мирисаш на бананче?user posted image


Не пишав дека е алергична на чоколадо, затоа не и давам да јаде.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 5.4.2013 18:58:29 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Детски досетки
9.4.2013 18:12:11   
Палешка РР
Марио: Сега одам в теретана, па после на пинг-понг
Миа: Немошиш одиш тетана и пинг-понг, умоиш.

Мајкава да го посоветува user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Детски досетки
9.4.2013 18:30:28   
deluxe
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Детски досетки
9.4.2013 19:35:13   
Maca25
срцка една user posted image user posted image user posted image колку се грижи за бато таа!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Детски досетки
15.5.2013 13:41:06   
dostickage
V pred nekoj den ne vide so mm deka pieme pivo. Togas za togas nisto. Utredenta izleguvame nadvor i vika da kupam tivo (pivo). Vikam ne moze imame doma. I se zapna daj pa daj i mu vikam nemam pari.
I zastanal pred prodavnica i pee:

Uan Tu Tiiii, nemammm paiiii
Uan Tu Tiiiii Vitoce nema paiiiuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Детски досетки
16.5.2013 9:15:43   
Slagjana
Ја прашувам ќерка ми кој дел од телото за што служи и одговорите што ги добив се:
носот - за дување
очите - за шминкање
ушите - за чистење
нозете - за качување на маса
газето - за седење

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Детски досетки
18.5.2013 10:55:16   
Maca25
Змијата Ка го ИГНОДИРА Могли со очите!!!! - хипнотизира user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Детски досетки
18.5.2013 17:52:31   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Змијата Ка го ИГНОДИРА Могли со очите!!!! - хипнотизира user posted image

user posted image
Ме потсети ова лани за Мај од пријателите девојчето, поголемко е, на училиште веќе оди и правевме нешто муабет и вика Забиве мене, хороскоп ми се (наместо роскоп)user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 18.5.2013 17:55:30 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Детски досетки
6.6.2013 13:08:49   
miana
Веке спомнав дека керками се изјасни дека нема да се мажи кога ке порасне за да не ја нервира мажот - само деца ке родела user posted image
Е вчера,пред да одиме во градинка јас си почнав да ја опсипувам со комплиметни- како е убава,ваква,онаква и дека треба секогаш да се негува,да биде пристојна и бла,бла..Таа ме прашува - што е тоа негување? Јас и објаснувам а таа - а кај ке бидеш ти ?
Јас - Па јас нема да се грижам цело време за тебе,ти ке бидеш самостојна,сама ке се бањкаш,ке се негуваш,па потоа следи изјавата - Мамо,јас нема да се мажам за Иван ( дете од градинка )
Јас - Од каде сега ова ?
Таа - Па Иван ме моли да се омажам за него ,се пика до мене цело време.
Јас - И? Ти што му викаш ?
Таа - па мамо ,неможе он да има две жени,сака и Јована да му биде жена и јас user posted image user posted image user posted image
јас му реков - не се мажам јас !!!! user posted image user posted image user posted image
Ох леле,децава се циркузи

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Детски досетки
6.6.2013 13:16:29   
mommy_angels RR
леле ве читам и незнаете колку слатко се изнасмеав,едвај чекам моево да почне да дрдори(сега само мама,мам,мами ) , а во меѓувреме ајде вие почесто пишувајте на темава

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Детски досетки
6.6.2013 13:21:05   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Веке спомнав дека керками се изјасни дека нема да се мажи кога ке порасне за да не ја нервира мажот - само деца ке родела user posted image
Е вчера,пред да одиме во градинка јас си почнав да ја опсипувам со комплиметни- како е убава,ваква,онаква и дека треба секогаш да се негува,да биде пристојна и бла,бла..Таа ме прашува - што е тоа негување? Јас и објаснувам а таа - а кај ке бидеш ти ?
Јас - Па јас нема да се грижам цело време за тебе,ти ке бидеш самостојна,сама ке се бањкаш,ке се негуваш,па потоа следи изјавата - Мамо,јас нема да се мажам за Иван ( дете од градинка )
Јас - Од каде сега ова ?
Таа - Па Иван ме моли да се омажам за него ,се пика до мене цело време.
Јас - И? Ти што му викаш ?
Таа - па мамо ,неможе он да има две жени,сака и Јована да му биде жена и јас user posted image user posted image user posted image
јас му реков - не се мажам јас !!!! user posted image user posted image user posted image
Ох леле,децава се циркузи




user posted image user posted image леле леле децава се смешки,ме изнасмеаuser posted image user posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?