|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
6.6.2013 15:00:01   
AnnaMolly RR
Филип пред неколку дена:
-Мамо, многу си убава. И црвена и жолта и зелена си user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Детски досетки
14.6.2013 1:16:29   
mosa
pred nekoj den mi bese nesto loso i mu velam na mojot lepotam:pocekaj malku nesto mi e loso,a toj mrtov laden mi vika:odi vo kujna napise voda i seker da se osvezis malkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

a koag go prasav zosto go odril deteto sto igrale zaedno toj mi veli:mamo pa Stefan ne placese.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Детски досетки
14.6.2013 7:27:47   
Палешка РР
Миа: Татоооо полека вози, мене стаф
Јас: Сега ќе го тепаме што вози брзо
Миа: Остај го гевота е, ете сега вози полека, Миа е голема нема стаф

се степа за татко и user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Детски досетки
20.6.2013 21:28:45   
Felly RR
Има една реклама - ни ми текнува дали за млеко дали за чоколадо - кај што ги четкаат кравите, ги мазнат и сл. М ја гледа и ми вели: Мамо, онај ја тепаше кравата со метла.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Детски досетки
4.7.2013 12:58:45   
Mihaela 2010
Lele se iznasmeav sega do solzi

Se javuvam kaj moive da prasam kako e M,i mi kazuvaat kako setale i kaj edna crkvicka tamo pred zgrada ima fontana i mojava kerka frlila paricka i rekla:Da mi se zdravi pantaloniveuser posted image user posted image user posted image
Lele kaj i teknalo bree

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Детски досетки
8.7.2013 9:15:08   
AnnaMolly RR
Со мајка ми седиме вчера во двор и разговараме што како кога ќе родам второ дете.
Мајка ми: Па таман Филип кога ќе биде прво одделение и ќе си оди во целодневна.
Филип: Е да бе цел ден да седам во дневна!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Детски досетки
8.7.2013 9:19:02   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Детски досетки
8.7.2013 9:23:23   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Со мајка ми седиме вчера во двор и разговараме што како кога ќе родам второ дете.
Мајка ми: Па таман Филип кога ќе биде прво одделение и ќе си оди во целодневна.
Филип: Е да бе цел ден да седам во дневна!

Леле се изнасмеав јако ептенuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Детски досетки
8.7.2013 9:23:32   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Со мајка ми седиме вчера во двор и разговараме што како кога ќе родам второ дете.
Мајка ми: Па таман Филип кога ќе биде прво одделение и ќе си оди во целодневна.
Филип: Е да бе цел ден да седам во дневна!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Детски досетки
8.7.2013 9:27:22   
AneLav RR
Јас да ви кажам еден бисер од синко, ако има година се прснавме од смеење со мм. Се шетавме пред некој ден со точачињата, а синко многу ретко кога седи мирен и на враќање стигнавме до нашата куќа и мм ми вика ај ќе свртиме уште еден круг овој седи мирен и ја одминува нашата куќа, а синко му се врти и му прави „еееее, еејјјјјј“. Демек кај одиш ја поминавме нашата куќа. Е се зачудидивме и се изнасмеавеме едно црвче мало знае кај живее.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Детски досетки
8.7.2013 9:34:54   
Martins mom
Седевме со Мартин на постојка и чекавме автобус. На детето во меѓувреме му се приоди по голема нужда и сега никако не си, немаше кај да го направи тоа, а и автобусот само што не дошол. Му велам седи на клупата и стискај дур да дојде автобусот. Тој сирот ме прашува :Мамо во автобусот има ли веце? Јас му велам НЕ, потоа пак ме прашува: А во авионите има ли веце? Да, има му викам и тој наеднаш : Кога ќе пораснам ќе бидам пилот!user posted image user posted image На сета мака, што му текналоuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Детски досетки
8.7.2013 15:08:34   
Felly RR
Па може сакал возач на автобус, ама кога разбрал дека нема WC во автобусот - се премислил. Кај ќе вози цел ден без WC user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Детски досетки
9.7.2013 11:28:47   
Pregnant
Кога беше ќерка ми 4 години за први мај бевме заедно со свекрва ми и со моите, и таа бере цвеќе за бабите и свекрва ми си стави една китка во косата и таа ни едно, ни две: ЕЕее бабо, што си ставила цвеќе на главата, некој може да се заљуби во тебе, како така (Инаку свекор ми е починат)
Мене од една страна ми дојде многу многу смешно, од друга страна пропаднав во земја, зашто најверојатно свекрва ми помисли дека тоа потекнува од мене.
user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Детски досетки
14.7.2013 21:31:00   
Snowhite RR
Вчера бевме во село кај едни роднини и имаат крави и го однесоа М да ги види и после тој мене ме носеше да ми ги покажи и ми вика има крави и едно мало краво (за телето)

А вие знаете што е сладолед со грицки? м? еее, „думај се ангелејце“user posted image тоа да ти било сладолед во корнет, со топчина. Абе се отепуваше од плачење за таков а јас не знаев каков бара, едвај поврзав два со два

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Детски досетки
18.7.2013 23:34:16   
Палешка РР
Бидејќи Пиво Фест ни е така речи во двор...многу гласна музика се слуша

Мама кој пеј?
Маја Оџаклиевска
Маја Оџак?
Оџаклиевска Оџаклиевска

оџак теба да чади не да пеј

леле умрев од смеење user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 18.7.2013 23:35:16 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Детски досетки
19.7.2013 9:32:58   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РРоџак теба да чади не да пеј


user posted image Ме изнасмеа и мене.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Детски досетки
29.7.2013 22:11:43   
Felly RR
Освен регуларниве приказни раскажуваме како е на свадба - што се прави: .... Кога влегуваш во ресторанот треба да се поздравиш со зетот и невестата, да им честиташ. Па ќе им речеш - Честитки! Со среќа нека ви е! и во тој момент ме прекинува: Мамо, ааааа некој ако не знај како треба да им речи можи да им речи само Хелоу! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Детски досетки
30.7.2013 9:26:13   
miana
ајде јас да го кажам киксот на керками..
Треба да појде во прво одделение од септември и сега дома се подучуваме неркои работи.И кажувам каков е редот на училиште,дека после училиште се решаваат домашните задачи па си играме. Таа ме прашува - мама,а за домашна задача ке ми дадат машни да цртам ? До-машна ја асоцирало на машни user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Детски досетки
30.7.2013 12:40:56   
Felly RR
Леле срцка мила, прваче ќе биде па и доМАШНИ ќе пишува/црта. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Детски досетки
2.8.2013 22:48:18   
mosa
eve sega sto me prasuva sin mi:
V: mamo sto mi e ova? (si pokazuva na raceto)
jas: raka
V: ne,ne toa vnatre vo rakata
jas: koska
V: e da toa,a koj mi ja napravi koskata?
jas: tatko ti
V: tatko mi a ? A koj me napravi mene?
jas: pa tatko ti sine
V: (molci,molci i posle nekoja minutka)
A SO STO ME NAPRAVI MENE TATO?
jas: so magicno stapce

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Детски досетки
9.8.2013 16:52:03   
Martins mom
Еве еден бисер на Мартин од вчера: Одиме на црква, а тој по пат се лигавеше, тегнеше, беше немирен и јас му се заканувам дека ако не е умен ќе го оставам во црквата, да не си иде дома, попот нека те чува, а тој ми враќа со прашање: Тогаш „попицата“ ќе ми биде мајка???user posted image user posted image Од кај му дојде она попицатаuser posted image user posted image Па мм се надоврза, ако е некоја убава таа попицата и тато ќе остане со неаuser posted image , ама и јас не останав покусо:во попот се парите, јас со попот ќе си одамuser posted image

А еве нешто од денеска. Му велам Мартин биди умен, оти ќотек ќе јадиш, а тој мене: Ќотекот не е за јадење, за тепање е!user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Детски досетки
12.8.2013 10:21:36   
vezilka RR
Вчера сабајлето Никола гледаше еден цртан со малите нинџи или така нешто. Па вечерта ми вика, мамо, мојата девојка ќе биде нинџа, оф, му велам, тешко тебе тогаш. А тој ми вели, а јас ќе бидам нинџО, хехех.

Си играме вчера нешто и ми вика ајде испруѓи ги нозете јас ќе бидам батко, ти ќе бидеш коњ и јас ќе те јавам. И јава, јава ама почна ептен да скока, и му викам, јас полека бре дете. И тој мене ми вика, ти ќути, не зборувај, ти си коњот , кпњот не знае да зборува.user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Детски досетки
12.8.2013 13:23:36   
Snowhite RR
Абе смешки се значи маливе, некогаш да се чудиш од кај му текнуваат, на секоај минута има по една, само што кога ќе седнам овде не ми текнува која да ја пишам. Еве една од пред некој ден, му велам сега не се оди надвор сонцето е многу јако, а тој ми вели, Мамо после ќе излезам кога ќе биде меко?user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Детски досетки
12.8.2013 21:45:07   
Felly RR
Денес бевме до Битола, и по патот имаше пожар, а ги видовме и пожарникарите. Па дома си правиме муабет, како го гаснеле пожарот. И ја прашуваме дали го виде пожарникарското возило? Таа - не, само нив ги видов, и со цревото прскаа вода, ама не се изгуби огнот. Јас и велам - Па дека беше голем огнот, и затоа не се изгуби наеднаш, а таа ми одговара - Тешки да наполнев и јас едно шише со вода, да прснев.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Детски досетки
13.8.2013 10:32:09   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Денес бевме до Битола, и по патот имаше пожар, а ги видовме и пожарникарите. Па дома си правиме муабет, како го гаснеле пожарот. И ја прашуваме дали го виде пожарникарското возило? Таа - не, само нив ги видов, и со цревото прскаа вода, ама не се изгуби огнот. Јас и велам - Па дека беше голем огнот, и затоа не се изгуби наеднаш, а таа ми одговара - Тешки да наполнев и јас едно шише со вода, да прснев.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Srcinja mali, kolku se dobrodusni i neiskvareni...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga se vozat vasite deca vo kola ili bilo koe prevozno sretstvo imaat gadenje i losenje?

Da (12%)

Ne (75%)

Ponekogas (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!