|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
17.5.2010 14:16:29   
elle
Го прашуваме со мм внук му од братучед(8 год.) кој ден си роден а тој- не сум дење роден мама ми кажа ноќе сум роденuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детски досетки
9.7.2010 17:52:57   
nadica
последниве неколку дена хит ни е песничката
иде возот од кочани носе гаќи помочани чув чув
 
и денес ја пееме вака
јас:од каде иде возот?
таа:од кочани
јас:што носи?
таа:гаќи
јас:какви гаќи?
таа:мисли мисли мисли ОЗОВИ(розови)  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детски досетки
9.7.2010 17:58:17   
Julie1
user posted image user posted image user posted image Розови ....,user posted image user posted image сигурно си замислувала женско вовчеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детски досетки
9.7.2010 19:26:46   
Saturn
Бевме на одмор во Грција, на МОРЕ. И во еден камион некои Грци продаваа некакви продукти и
ќерка ми вика: абе јас не ги разбирам овие што зборат
А знаеш ли на кој јазик зборат?
ќерка ми: па на МОРСКИ!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детски досетки
26.7.2010 22:12:17   
Maca25
денеска ја прашувам нина :каде е тато? и она ми одговора: аботи (работи). После и викам: што ќе ти донесе тато од работа? и она: ПАИ ( пари). е стварно не знам од кај и е ова. си се изнасмеав слатко. почна да прави муабет со мене, ама многу тешко ја разбираме (многу брзо збориuser posted image user posted image )

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детски досетки
9.9.2010 23:59:55   
biljanaM
се шеткаме со син ми и поминуваме покрај реката и Воислав ми вика Мамо види реката се истрошила....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Детски досетки
10.9.2010 10:03:23   
EciPeci
Братучедка ми ја одвикнуваше внука ми од цицање, ама детево големо, се разбира и сите јадења ги знае. Пробала триста луда неуспешно... и си рекла ке се намачка со кечап. Се намачкала и внука ми гледа и вика што е ова и братучедка ми: eeeeej се расипало цицето и оваа фаќа со прстето во кечапот и лизнува и вика ааааа како не се расипало, кечап е ова, ууффффф малку љути user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Детски досетки
23.9.2010 11:26:30   
amelbebe
Amel vcera na brat mu mu veli :eeeej blaze si ti  sto si vo Italija ,ja ostavi baba ti jas da ja cuvam ,pa uste malku i drva ke i nosamuser posted image

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Детски досетки
23.9.2010 11:55:59   
denim
Odime so kerka mi vo prodavnica - piljara (imase okolu 3 god.) i ona sedi vnatre so prodavacot a jas biram zelencuk nadvor. Vleguvam vnatre da platam i da si ja zemam malata, koga go gledam prodavacot se smee solzi mu tecat. Mi veli: Ja prasuvam Mila sto rabotat tatko ti i majka ti. A taa mu rekla: tatko mi doktor a majka mi sluginka.
Se razbira nema vrska so nasite realni profesii... Koj znae mozebi deteto ima pravouser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Детски досетки
24.9.2010 9:27:58   
mama26
ideme so sinot vo edna od prodavnicite vo gtc...i zena saka da ne pretekne [odi pobrzo]i pred nas neli...ama sin mi ja vide pa zastana pred nea i so brzo odenje pocna da odi ama pred nea user posted image user posted image user posted image [demek eve jas sum pak pred tebe ili pak i jas se brzam neznam sto mu znacese...user posted image zenava se seti deka se brzase i deteto pred nea pak se smeese tolku glasno user posted image od srce.i pozabavi malkuuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Детски досетки
25.9.2010 22:24:57   
Martins mom
Вчера на гости ми беше една пријателка со својата шест годишна ќерка. Ние имавме купено домашно живо коковче за Мартин и го однесов девојчето да ја види кокошката. И’ викам „чекај да видиме да не има случајно снесено јајце “ , а таа ми одговара „Епа не може“, јас ја прашувам зошто, а таа ми одговара „Оти нема дечко“ user posted image user posted image user posted image user posted image Еееееј...како размислуваат ова малите...се знаат бреuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Детски досетки
25.9.2010 22:40:35   
lukas
pree bev kaj sestra mi i sestra mi i i vika na vnuka mi koja e 4 i pol god.ajde emilija da jadis,a be nekam nekam nekam nekam i tocka.com tocka mk(nekam.com.mk) a inace za na komp.poke i od mene znaj da barata,a ednas pak i vika ajde emilija da go ispijas jogurtot i  veke tri cetiri pati sestra mi i rece lele mu vika aman me pukna so toj jogurtot od tolku zboranje veke kako da go ispiv..hhahaa,ima i mnogu drugi biseri od nea ama ne mi teknuvaat vo momentot,ako mi teknat ke pisam!
za lukas e mal nema so da pisam,uste ama pocna sega a jas kaslam i toj gomiti se zakasluva,i koga ke viknam iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ete go i toj po meneuser posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Детски досетки
25.9.2010 23:36:38   
baby mama
Koga bev kaj drugarka mi na gosti i go drzam nejzinoto 3 mesecno bebe, i toa si prdna. I i vikam na postarata kerkicka na drugarka mi koja ima tri i pol godini: lele Mila prrdna, a Teona dalis si prdnuvas ti? I ona mi vika pa ne vekje.I jas i velam e zasto? I malava mi odgovara: pa mama vekje ne mi vari grav user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Детски досетки
18.10.2010 0:02:32   
nadica
вечерва на надица од што и се спиеше незнаеше што да направи полошо и така додека и ја раскажувам „Снежана и седумте џуџиња“ имав бурна реакција user posted image user posted image user posted image
јас:...лошата кралица имала огледалце и секој ден го прашувала: Кој е најубав на светот? а тоа секогаш и одговарало:Вие кралице сте најубава на светот нема никаде поубава од вас!
Надица:Не, не, не user posted image
јас: Што не бе мама?
Надица: Јас најбава не кицата (јас сум најубава не кралицата)user posted image user posted image user posted image

заспа плачејќи не ја дораскажавме приказната која инаку по 100 пати на ден ја раскажуваме user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил nadica -- 18.10.2010 0:03:35 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Детски досетки
23.11.2010 11:58:27   
nadica
сите знаете дека мака мачам за јадење, ама утрово од надица ја добив најјаката изјава user posted image
се симнуваме доле и попат ја прашувам што сака за појадок, а таа мене:
не акам учкам на диета сум - не сакам да јадам на диета сум user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Детски досетки
23.11.2010 12:16:37   
suzeto
i nie maka macime so jadejneto,stom mu se spomne i toj odma se buni,eeeeeee so to jadene jadi jadi vezden, jadov utreuser posted image ,jas mu vikam jadi za da porasnis i toj ne sakam da porasnamuser posted image ...i so zboruvajneto uste nema otpusteno a ima 5 god.i mu vikam abe zboruvaj ubavo vgodina ke odis naskola kako ce i kazis na ucitelkata i toj vika ce naucam za naksola i ce znam da i kazam na ucelkatauser posted image ....

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Детски досетки
23.11.2010 13:16:38   
Blue Glow
Si zboruvame so kerka mi so pravi bebeto vo meset_o moe, i muabetot odi vaka:

Iva: Mamo so pravi bebeto vo meset_o ?
Jas: Pliva :)
Iva: Plivaaaa ?!?! A ne se udavuva?
Jas: Pa ne
Iva: Epa kako pliva tolku malo so muskuli ili so guma ?
Mene mi padna smesno i vikam so guma :))
Iva: Aaaa, zatoa tebe meset_o tie volku golemo, od gumata, neli mama?
I posle ova nemav nikakov komentar me ostavi bez tekst :)))

< Поракaта ја уредил Blue Glow -- 23.11.2010 13:17:06 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Детски досетки
23.11.2010 14:57:06   
Maca25
Кога сме кај малите деца и бебињата да ја напишам новата досетка на Нина. Снаа ми е трудна, малце, 5-6 недели и сега и кажуваме на нина дека ќе имаме ново бебе во фамилијата. Она одма си го крсти МИА, и да било девојче и машко миа ќе се викало.
Вчера ја прашувам: Нина, каде е бебето на Џаџа?
и она: џепче
па и објаснувам дека е во мешето, и почна да кажува меше
после и викам: а што прави бебето таму?
Нина: бања ( се бања)
и ја прашувам: Што ќе прави после бебето?
нина: нана бебе мајо (ќе нана бебе мало)
и одма почна да ја пее нани нани бебенце, за полесно да заспиело бебето. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Детски досетки
6.12.2010 0:39:24   
mosa
kerkickata na mojata zolva ima 3 ipol godini.dojde na gosti kaj nas so baba i i dodeka sedevme nadvor pod orevot taa kine od listovite od drvoto
baba:angela nemoj da kines od listovite na orevot bidejki se otrovni
angela:babo pa jas nema da gi jadam listovite

jas se iznasmeav slatko .kolku se napredni ovie deca boze boze.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Детски досетки
6.12.2010 12:43:34   
strelec 8
mora da vi ja kazam edna dosetka sto jas sum ja napravila koga sum imala2-3 godini.jas kaj baba mi i i velam oti mi se kaka.taa mi go dala i rekal deka ke pere vo wc i koga ke zavrsam da go donesam.ibaba mi perela,perela i videla deka mnogu sum se zadrzala.koga ke vlezela vo sobata sto da vidi-sum go obrnala noksirot sum ja zela masata(toa e ona metalnoto za ogan vo sporetot)sum sa razmackala i mene i na zemjata i baba me prasala sto pravis ,a jas babo pravum tota(babo pravum torta)

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Детски досетки
19.12.2010 1:36:44   
nadica
еве го најновиот бисер на надица user posted image
ја заспивам и со се пробавме, со приказна, со песничка, со молчење ама некако слабо ни оди и и'' викам
„сакаш мама да те земе во раце да те нишкам“
а таа мене
„НЕ јас не мало бебе јас големе мома спијам сама“ user posted image user posted image user posted image  
ќе се смеам уште долго на нејзините изјави user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил nadica -- 19.12.2010 1:37:22 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Детски досетки
3.1.2011 9:36:32   
big_mama817
бевме со Тарик во Кам маркет и стигнуваме до касата кога он ме тегне и на цел глас мама имаш улошки кога сите почна да се смееат а јас му викам имам user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Детски досетки
3.1.2011 10:44:22   
mama26
user posted image user posted image Sednuvame vo taxi i sinot mi veli mamo kaj sednavme tuka,daj da ja smenime kolata ovoj cicko e mnoguuu gaden user posted image

toj se vrti i mu vika abe ubav sum jas user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Детски досетки
5.1.2011 23:00:41   
mama26
mu vikam na sinot ajde utre so drugarcinjata na kolede da peete..[ vo komsii ]

mi vika mamo nesakam jas da odam tuku , ti razbudime rano i jas ke gi precekam decata sto pred nasa vrata ke peat i se ke im dadam na site..user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Детски досетки
8.1.2011 10:46:05   
nadica
разговор помеѓу свеки и надица:
Н: (разгледува каталог) бабо тука има многу работи, чекај да одберам несто да ти купам
С: а имаш ли пари?
Н: не
С: ами како ќе ми купиш, со што ќе платиш?
Н: со картичка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

љубомора
elenaile

Дали сте љубоморни?

да (38%)

не (17%)

малце (42%)


Број на сите гласови: 71

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!