|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
31.1.2012 19:22:44   
nadica
еве сега во моментов ги разјаснуваме знамињата кое чие е и што значи а таа
„Мамо кое е на Дизниленд знамето?“

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Детски досетки
31.1.2012 20:19:42   
Maca25
Нина сега бои и ми вика: мамо, машковците бојат навор од линијата user posted image user posted image user posted image а ние женските внатре!
Значи постојат женски и машковци. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Детски досетки
1.2.2012 12:22:34   
zapce
Е сега ми текна на една случка на брат ми кога беше мал.
Беше лето и за распустот бевме кај баба ми на гости, и таму кај нејзина комшивка нижеме тутун во дворот и баба ми му вика на брат ми кој имаше околу 5 или 6 години „Стефанче оди бабо со Драган(другиот брат) , со Сашко, со децата оди со нив“ а тие се едно 7 или 8 години поголеми од него. И тој одговара па бабо јас сакам да одам ама они ме пудат, не ме пуштат со нив не саакаат мало машко. И се утепавме од смеа.

< Поракaта ја уредил zapce -- 1.2.2012 12:23:22 >


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Детски досетки
1.2.2012 12:26:32   
zapce
Еве уште една од летоте кога нижевме тутун во дворот на комшивката на баба ми. Сите седиме и работиме и брат ми Стефан 5-6 години и тој се занимава, демек ниже и едно време вика„Баба Бона  затвори ја вратата има промаја„user posted image user posted image , а ние седиме во дворот, ама беше отворена портата, и можеби го фатило детето промаја од некадеuser posted image user posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Детски досетки
1.2.2012 19:15:06   
Snowhite RR
Да кажам и јас една моја досетка од детството
Летно време сум и јас вредната на чешма сум перела едно мало крпче и баба ми поминала и ми рекла: Убава таа на баба, баба кога ќе остари, ќе ја периш, а јас на тоа: Кога ќе бидиш крпче бабо? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Детски досетки
1.2.2012 22:42:40   
suzeto
go skarav eden den sin mi i on i vika a zosto me rodivte za da me karateuser posted image user posted image user posted image user posted image ,,,, sega non stop go koristi toj zbor zosto me rodivte, stom go skarame nesto ili nesmee da gleda crtani ili da igra na kom.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Детски досетки
2.2.2012 12:06:44   
mama toci
Vcera nastavnickata mi kazuva deka se iznasmeale so koleskite za soznanievo na sin mi.:Makedonski ucele za Japonija(ke im dosle nekoi luge od Japonija pa nastavnickava sakala da gi zapoznae decava so taa zemja).Gi prasala dali nekoj znae nesto za Japonija a mojov(Nikola-7g) odma krenal raka."Japonija e KARATSKA zemja nastavnicke"?!?!Molam? Pa site Japonci znaat karate nastavnicke-seriozen kako da ja otkril Amerika.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Детски досетки
2.2.2012 12:57:30   
mami2
Утрово станува од спиење и додека се спремаме со мм за на работа а А. за во градинка, тој не гледа и вели: „кажаа на телевизија дека денес кој ќе оди на работа ќе го избркаат и казнат ако отиде“
п.с. Н. паузира од градинка две недели и нема да оди цел февруари. Изгледа не му се седи дома со бабите, минатите денови плачеше и глумеше, ама од денес смени тактика.

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Детски досетки
2.2.2012 17:19:10   
bocence
sinoka pred spienje maliot(4 god)me zacudi.gi izvedovme site rituali veceranje mienje zabi,lice itn.otide vo spalna zgasna svetloto,si ja pusti noknata lambicka i si legna .jas vleguvam palam svetlo za da stavam drva vo peckata i on mi vika ne pali svetlo a jas treba da stavam drva zosto?a on mi vika aj gona slip user posted image mu vikam od kade nauci i vika od tomijeri i gluvcetouser posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Детски досетки
8.2.2012 18:24:27   
Џесика
Сабајлево стануваме и одма ми побара да мочка. Го седнав и по ритуал „ете ги мочките“, „ете ги каките“ и на крај да пушти вода и да каже чао на каките ги гледа и вика „каки капи“ (каките се капат, дека во вода)user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Детски досетки
8.2.2012 20:48:14   
Felly RR
Матеа денес сакаше да носи фустанче. Јас избрав едно, а таа друго, и ми вика - носам две. Јас и велам - како ќе ги носиш двете, не може да носиш две фустанчиња. А таа - мамо, носам т(р)и.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Детски досетки
23.2.2012 12:07:15   
Felly RR
Пред некој ден играме со куклите, и ја прашувам Матеа:
- Како се вика оваа барбика?
- Бабика
И велам- па дај и некое име.
А Матеа: - Еве бабико, повели. И и го подава со рачето.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Детски досетки
29.2.2012 20:38:30   
Snowhite RR
Пред некое време татко му, му вика леле камчина ти се нозеве, бос беше, а тој му вели не се камчина, обечам чорапи, е како знаеше дека камчина значи дека се ладни се чудев

Денеска му велам ајде ќе одиме кај баба ти, ќе јадиме зелник, ќе правела, а тој ми вика и кобавчина(колбавчина), ги памти од Василицаuser posted image

Вчера јадевме и по некое време ми вели Вода сакам, и јас му викам Готово не јадиш повеќе, а тој Е како не јадам, јадам

Полн е со бисери, само не ми текнуваат сите

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Детски досетки
1.3.2012 14:27:48   
Pepelaska *
Мартин во последно време си зборува сам со себе, вчера растури се што имаше на масичкава во соба и почна да вика ама викање

Матине, оти атураш тука, мое Матинеuser posted image .

Научил и на тел да зборува го зема вика дај нолот авиме ( некој ќе каже) и зборува ало , кај си ти , аен си [sm=smiley36.gif.

Татко му кога одмара и бос стои и му оди леле тато босо , обуе чоапи и бара чорапи му ги обува, а бидејчи не може се нервира и мора татко му да се обуе.user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Детски досетки
3.3.2012 14:28:00   
AnnaMolly RR
Во неделата бевме во зоолошка јас, Филип, кумашинката и ќерка и. Доаѓаме дома и мм го прашува Филип што видел во зоолошка.

Филип: Имаше чичко.
Мм: Каде имаше чичко?
Филип: Мама имаше чичко!

А тоа јас зборев со еден човек во зоолошка што носеше папагал на рамо, прашував дали може кумашинчето да го погали.

Сме се утепале од смеење user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Детски досетки
3.3.2012 14:49:09   
Yummy Mammy
Nedela dena sme vo Borovec i S. veke zbesna, uopste ne sednuva na masa da jade kako prvite denovi, nego mora da se molime i karame i brkame niz cel restoran, za vcera mrtva seriozna da mi rece:

- Ama dosta veke mi davas, trgni toa viluskata, ti sakas jas da bidam debela?

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Детски досетки
4.3.2012 14:21:15   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Во неделата бевме во зоолошка јас, Филип, кумашинката и ќерка и. Доаѓаме дома и мм го прашува Филип што видел во зоолошка.

Филип: Имаше чичко.
Мм: Каде имаше чичко?
Филип: Мама имаше чичко!

А тоа јас зборев со еден човек во зоолошка што носеше папагал на рамо, прашував дали може кумашинчето да го погали.

Сме се утепале од смеење user posted image


user posted image оди да те видам направи нешто одма ќе те каже, и М. се прекажува

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Детски досетки
4.3.2012 15:23:12   
Martins mom
Ova ne e dosetka, tuku horor prikaznauser posted image Mu vika na tatko mu" Bidi umen tato , oti ke ti go dupnam okoto i ke go soshijam posle so igla i konec"user posted image
Od kaj mu se na detevo ovie muabeti ne znam, ama primetuvam deka fantazijata turbo mu rabotiuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Детски досетки
4.3.2012 15:55:08   
arh_diz
Denes za rucek pravev pleskavici za nas a za M telesko so spanak.Pleskavicite gi ostaviv na masa vo kujna ,M zemal edna kutija se potkacil zemal pleskavica i sednal vo dnevna na trosed, a jas cistev vo spalna gledam go nema vikam po nego a toj si sedi i si jadeuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Детски досетки
4.3.2012 16:12:50   
Snowhite RR
Некни М се раскашла веќе ептен и му велам, А Михаил да одиме кај докторката нешто да ти дај (мислев на сирупче) а тој ми вика „Балон“, user posted image Околу Нова година, тој период исто беше поднастинат и на секое одење кај докторката му даваше балони и сега еве се сети на тоаuser posted image

Јатрва ми и внукот пред некое време беа дојдени на кафе и внуков и бара нејзе да му пушти цртани на компјутер и таа му вика „стрина ти еве ќе ти пушти“ и Михаил ја слуша и вика „Не е таа стрина, мама е, оваа е стрина“ и покажува на кај неаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Детски досетки
4.3.2012 20:57:41   
Snowhite RR
Ау ова го заборавив, вчера излезе малку во двор на сонце со татко му, му намести мм една столица и му го донесе врапчето му го обеси над него да го гледа, арно ама му светело сонцето в очи и не можел да го гледа и му рекол Чекај да го изгаснам, и слегол од столица, а во дворот имаше еден кабел со прекидач за сијалица и на него чкрапнал, го „гаснел“ сонцетоuser posted image user posted image user posted image
А па исто пред некој ден, ѕвончето ни се одлепи, имаме од оние мобилните и мм го внесе внатре и Михаил го зеде и сега стега на него и тоа ѕвони, и тој трча накај вратава и вика Иии, некој ѕвониuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Детски досетки
8.3.2012 22:10:25   
AnnaMolly RR
Вчера кога го зедов Филип од градинка ми вика „Симпатијата Мина бегаше. Сакав бацам“. Сум се утепала од смеење!
Ја прашав сабајле учителката и ми рече дека со Мина биле најдобри другари, си разговарале и навистина тргнал да ја баци, а таа му бегала.
Швалериште на мама!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Детски досетки
8.3.2012 22:16:30   
bombica
хахаха Ф. стаса до симпатииuser posted image срцуш мал

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Детски досетки
8.3.2012 22:18:18   
AnnaMolly RR
Да, и тоа не сум му кажала јас. Сигурно така им викаат во градинка штом толку се блиски. user posted image Ѕверче едно. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Детски досетки
9.3.2012 18:10:29   
Maca25
Доаѓа Н. денес од градинка и ми се жали: Мамо, Јована денес не ми `узгаваше`?
Со мм се чудиме, што е ова, кога ми текна - Не разговараше со мене!!! И навистина, денес другарка и не и зборувала и не давала Н. ни да ја пипне, а камо ли да `узгава со неа`user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?