|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
3.10.2014 14:12:51   
Mihaela 2010
Vcera decava od gradinka gi nosea vo zooloska
I kerka mi cela vozbudena doma mi raskazuva kako si pominale,a edna od majkive koja bese so niv nosela voda im davala i vo avtobus im gi prskala racinjata so dezinfekcisko sredstvo..

I M mi vika: mamo ni dade vodicka pa prodolzivme da setkame i vo avtobus ni gi mackase racinjata so edno sredstvo protiv zivotni
lele umrev od smeenje

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Детски досетки
9.10.2014 23:32:21   
Snowhite RR
Одручеква М црташе за детската недела за на рр и нацрта со молив дете и го обои цело со моливот само очите му се гледаа му велам да го обои со некоја боичка да не е цело црно и ми вели - Ако, таково ми е убаво, на одмор било затоа е црноuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Детски досетки
10.10.2014 10:57:50   
sandriana RR
Т е во фаза кога ги учи боите по име..ама некако споро и оди. За да и олеснам, секогаш и давам асоцијации- за жолта на пр. и велам како лимон и банана, за сина- како море/езеро/небо, за зелена - како трева и сл.
Има портокалово-жолто ќебе со кое се покрива навечер, и ми вели завчера - Мамо, дај ми го ЛИМОН ќебето user posted image

Па се тешам - бар се снаоѓа ако не знае user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Детски досетки
26.11.2014 16:55:21   
Felly RR
Во контекст на темата Сообраќај што ја работат во градинка следеше прашањето:
Мамо, а авионите имаат знаци на небото?

Исто друга ситуација, и давам млеко, и малку беше потопло, па ја предупредувам: - Пробај го малку, и види да не е жешко. Таа го пробува, и гледам од реакцијата нејзина дека не е баш за пиење, ја прашувам: И какво е? - Паааааа, три четврти.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Детски досетки
1.12.2014 1:06:36   
Snowhite RR
Пρед неκој ден му облеκов едни тρенеρκи κои ги доби уште за лансκиот ρоденден, ама му беа големи па ги чувавме в ρегал за κога ќе потпоρасни и сега баба му го пρашува Михаил κај најде таκви тρенеρκи?(мислеше κао κој ти ги κупи), И тој исκρено си одговоρи, ами онде во ρегалон си ги најдов.
Уште една исκρена изјава. Бидејќи почна да оди на англисκи и исто баба му го пρашува, Κажи ајде κаκо се виκаш на англисκи, а тој, Михаилuser posted image
па нели исто е и на англисκи?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Детски досетки
2.12.2014 18:55:51   
caciana
hehah lele soncinja najubavi se presmeav user posted image .
A eve edna i od vnuka mi : Da si legnam pobrzo za pobrzo da se razdeniuser posted image Taka kazuva koga nesto ceka da se sluci naredniot den.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Детски досетки
4.12.2014 14:33:38   
AneLav RR
Му викам на синко немој со боицата да стискаш по креветот че направиш дупка па после ќе треба да го фрлиме во канта, на што ќе седиме.
А тој ми вика: Па не го собира во канта...user posted image user posted image
Дете од 2, 5 години не можеш да го излажеш.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Детски досетки
19.12.2014 19:28:56   
Палешка РР
Сношти Миа на слава убаво ме засрами user posted image

Мајка ми и даде чоколадо Синтагма и тоа е со малку поспецифична форма.
И Миа зела две споени коцки и доаѓа до мм и му вели:

Тато види чоколадово е како ци*ки. Тој изгледа не ја слушна убаво и и вели: Што е тоа Миа.
И таа гласно:

Ци*ки море тато, како од мама големи

user posted image user posted image user posted image

Ми идеше под маса да се пикнам user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 19.12.2014 19:38:39 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Детски досетки
19.12.2014 19:54:50   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Сношти Миа на слава убаво ме засрами user posted image

Мајка ми и даде чоколадо Синтагма и тоа е со малку поспецифична форма.
И Миа зела две споени коцки и доаѓа до мм и му вели:

Тато види чоколадово е како ци*ки. Тој изгледа не ја слушна убаво и и вели: Што е тоа Миа.
И таа гласно:

Ци*ки море тато, како од мама големи

user posted image user posted image user posted image

Ми идеше под маса да се пикнам user posted image


Аахахахахахааааа, е убаво ме насмеа Миа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Детски досетки
21.12.2014 17:44:52   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Т е во фаза кога ги учи боите по име..ама некако споро и оди. За да и олеснам, секогаш и давам асоцијации- за жолта на пр. и велам како лимон и банана, за сина- како море/езеро/небо, за зелена - како трева и сл.
Има портокалово-жолто ќебе со кое се покрива навечер, и ми вели завчера - Мамо, дај ми го ЛИМОН ќебето user posted image

Па се тешам - бар се снаоѓа ако не знае user posted image

user posted image Ах и ние мака мачиме со боите, кај нас зелената е ,,на тато работата,, оти логото на фирмата кај што работи мм е зелено.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Детски досетки
22.12.2014 10:50:07   
bucko mal
Sin mi veke ne e dete tuku decko,ama nemozam na momenti me umira od smeenje.

Gi vadi tanjirite od mashina I me prasuva,,mamo srekna si sto ti rabotam po doma?
Jas:da sine,zosto mama rajgashe sinovi.
F: mamo ma mislev ne rodi da ne sakash a ne da ti rabotime po doma.

Me tresna od zemja user posted image

Na malovo mu vikam:ajde pomogni mu na brat ti da ja namestite masata.
F: Najmnogu ke mi pomogne ako sedne tuka I ne mrdne.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Детски досетки
22.12.2014 12:31:52   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Сношти Миа на слава убаво ме засрами user posted image

Мајка ми и даде чоколадо Синтагма и тоа е со малку поспецифична форма.
И Миа зела две споени коцки и доаѓа до мм и му вели:

Тато види чоколадово е како ци*ки. Тој изгледа не ја слушна убаво и и вели: Што е тоа Миа.
И таа гласно:

Ци*ки море тато, како од мама големи

user posted image user posted image user posted image

Ми идеше под маса да се пикнам user posted imageuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Па ја препрашал чоекот, лелееее!!!_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Детски досетки
18.1.2015 8:50:25   
Палешка РР
Синоќа бевме на честитање кај моја братучеда која се омажи.
Едно време појде во другата соба да зборува со вереникот, а Миа влезена во некој филм и цело време го прашуваше вујко ми - како е овој збор на англиски, како е оној збор на англиски.
И сега Миа го прашува вујко ми:

- Каде е Елена?
- Во другата соба зборува со љубовта.
- Како се вика љубов на англиски?
- Лав. Ти кога ќе пораснеш ќе имаш лав?
- Не. Јас ќе имам мајмун.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Детски досетки
18.1.2015 9:49:29   
lukajana RR
user posted image user posted image user posted image Палешка твојава Миа е смешки,ме изнасмеа рано по сабајле

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Детски досетки
18.1.2015 14:30:31   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Синоќа бевме на честитање кај моја братучеда која се омажи.
Едно време појде во другата соба да зборува со вереникот, а Миа влезена во некој филм и цело време го прашуваше вујко ми - како е овој збор на англиски, како е оној збор на англиски.
И сега Миа го прашува вујко ми:

- Каде е Елена?
- Во другата соба зборува со љубовта.
- Како се вика љубов на англиски?
- Лав. Ти кога ќе пораснеш ќе имаш лав?
- Не. Јас ќе имам мајмун.

user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Колку има вистина во оваuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Детски досетки
17.4.2015 12:44:56   
lukajana RR
Вчера Лука ми вика леле овие луѓево се циркузи кога им кажувам дека ќе одам во школо сите ми викаат аааа деветолетка,мамо која е таа учителка деветолетка сите што ја знаат јас не ја познавамuser posted image user posted image user posted image
Умрев од смеење

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Детски досетки
20.6.2015 10:07:17   
Felly RR
На ручек седнати сите 3ца, а на ТВ вести. М се обидува да го дофати далечинскиот, да си смени нормално по желба.user posted image
Тато: Остај сега да гледаме нешто што е за сите.
М: Е како да не вести не е за сите.
Тато: Па што цртани да не е за сите?
М: Па кога почнуваат цртани, велат, програми наменети за целата публика, значи за сите се!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Детски досетки
7.7.2015 10:40:56   
blue_blue
маж ми и објаснува на ќерка ми зошто не треба да ги удира машките деца по јајциња. И вика - тоа многу боли, може да останат без здив и ако лошо ги удриш може кога ќе пораснат да не може да имаат деца...А таа нему - е што имаат машките со имање деца - женските раѓаат деца, нас мама не родила, не си не родил ти...кај кажи ми сега што врска имаат машките со имање деца....УППССССС...го смени муабетот некако, ама мислам дека таа каква што е пак ќе се наврати на темата....

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Детски досетки
23.9.2015 13:05:19   
bucko mal

Jas: Ajde sine kazi na baba kakva torta ke imash za rodenden
M: Kejk
Jas: Kakov kejk?
M: Brdej kejk- majka mi se go razbra user posted image

Jas: Marko, djvakaj ja hranta ubavo ne brzaj.
M: Mamo ova ne e hrana ova se sendvichiuser posted image

Jas: Marko ubavo mij gi zabite da ti bidat chisti, ubavi, beli.
M: Jas ne sakam beli zabi, jas sakam crveni zabiuser posted image

Dolgo vreme ne bevme izlezeni po plazite da prosetame I izgleda M zaboravil kolku golema voda imame. Koga stignavme celiot iznenaden vika ,, lele kolku golema voda ima''user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Детски досетки
14.8.2016 8:27:11   
Felly RR
- Мамо а сите бебиња вака како бато немаат врат? (Кога К се родиuser posted image )

Оваа не е од М. Гледаме стар албум со фотографии - Чекај да ги видам баба и дедо ко биле мајка и татко. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 370
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Оди на:


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?