|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 14:49:50   
mila 3
i vo MANA se naogaat dosta ubavi raboti a eftini. ne e bas 200 ama za 300-400 ima ubavi maicki

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 14:50:42   
sandriana RR
Во Беверли во подрум, од кај рампата за паркинг, право надолу до крај, дуќанот на ќош. За ГТЦ не знам.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 14:56:33   
Gardenia
Од Пренди си имам купено 2 фустана летото,абе ги убив од носење многу пријатен памук супер ми се погодија за по жештините

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 15:16:19   
anaana
jas sum bila vo peveks i iskreno se naogjaat dosta dobri raboti. jas si kupiv farmerki lele masta im ja izvadiv
bas planirav denovive da vidam sto ima

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 15:18:09   
Pepelaska *
Ја си изнакупив маички од Певекс за 50 денари user posted image ќе се најдат за по дома летово секако ќе се преслакаме по 10 пати

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 15:23:28   
Cipi Ripi
Ехеее Дака е закон. Уште летоска кога ја отворија си купив едно прекрасно фустанче. Од тогаш детево во Дака го шетам, го вртиме цел Капиштец пошто тука се шетаме и на крај во Дака влегуваме со се количка, ме знаат веќе и го занимаваат Д додека пробувам. Имам 4 фустанчиња и тренерките им се мераци, за 300 денари се супер.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
11.3.2013 15:33:13   
Natuska85
Абе кај е дака во гтц кажувајтее

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
12.4.2013 10:44:49   
dostickage
Nikoj ne znae kade e Daka vo GTC?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
12.4.2013 10:55:12   
rina13
Јас ја имам видено летоска продавницата кај Пирамида ,ама пред некој ден ми кажаа дека имало продавница се по 350 доле кај Нептун на приземје порано што беше продавница за кондури до трафиката со реквизити. Ама дали е Дака сеуште нз.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
12.4.2013 10:56:57   
Luci
Карши влезот на Соравија е Дака во ГТЦ, до Рубин кармин

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 12.4.2013 10:57:18 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
12.4.2013 11:02:15   
dostickage
Fala user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
12.4.2013 14:19:58   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Fala user posted image

Од фала не се живее, најди таму нешто 3-4хл ко за мене и купи ми го user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 10:01:48   
Mihaela 2010
si kupi dve letni ubavi pamucni maicki od Novo Lisice edno prodavnice po 250 den

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 11:14:10   
bucko mal
kupuvam poveke na popust I ic ne se stramam da kazam deka e poeftino,vazno mi e da mi e ubavo

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 11:18:21   
bebence19
jas obavezno si odam do prodavnicite sto se so ceni od 100 den pa do 300-400den, i sekoja si kupam nekoja majcka,preubavi se i stalno me prasuvaat e od kaj e i koga kazam deka e od tamu ej vidi jas pa neni pomisluvam da vlezam. Da vo tie prodavnici moze da se najde i po nesto ubavo i interesno

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 11:20:54   
Еки82
Јас така купив прстен демек од Индија ги носела алпака материјал уникати нема исти вакви... 600 ден го купив и после некое време во Зебра го видов истиот за 200.
Така и тоа што е скапо прашање е дали е квалитетно, дали воопшто вреди за парите.
Златно Певекс во последно време се наоѓаат супер работи! user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 12:21:41   
Felly RR
Јас си имам купено едно фустанче од пренди,ама на прво перење се скуси а материјалот се направи цел со дупки.после долго време не ми текна да земам нешто од таму. Сега се зедов блуза па овој пат се погоди:)

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 12:27:39   
rina13
Имам купено неколку фустанчиња и се убив носејќи ги иако коштаа по 350 денари. Од дака претежно си купувам ендаш само згрешив со едни хеланки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 12:52:50   
Calypso
Јас некогаш знам во Павиа да влезам... си имам купено убави маички од таму, по 330 ден. максимум, сега последно пред да одиме на одмор си купив лесна ленена кошулка за плажа, како туника долга е, убаво ме послужи на одмор, ќе си ја носам и понатака.
Инаку, многу ретко влегувам во овие продавници како Певекс, Пренди и слично, бидејќи во моја близина нема ниедна, мора да се наткревам дури до Бисер да одам, а со дете не можам по продавници, досадно му е, и ме тегне да излеземе.
Додуша, има кај нас еден бутик, носат роба од Турција мислам, имаат супер облека, а се прилично евтини. Кога и да одам, гужва невидена е, одвај наоѓаш место да пробаш, а дуќанчево ти е две на две... во секој случај, одлични работи имаат.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 12:56:47   
deluxe
Си имам купено повеќе работи за 200 ден и сум задоволна,најчесто летни маички и фустани

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 13:00:55   
Bethany
Кај мене во улица има еден бутик- Купи ефтино- се вика.
И онака се ефтини работи, а па посебно на крај на сезона, ги намалуваат цените скоро за џабе. user posted image
Така земав едно летно фустанче за цели 150 денари и веќе три години го носам, во иста состојба е, а и таков класичен е па е секогаш во мода user posted image Некако ептен ми дојде мило кога нешто платам ефтино и се погоди, ај овие поскапи работи и очекуваш да бидат демек поквалитетни, ама од ефтино дадеш пари и не очекуваш, па се после повеќе израдуваш.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 13:03:59   
vezilka RR
Мене во овие дуќанио ме нервира оти немаат поголеми бројчиња за дебелки како мене user posted image . Ко ќе ми речат универзални се ми се плаче. Епа јас не сум универзална, дебела сум!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 13:06:35   
anaana
Мене во овие дуќанио ме нервира оти немаат поголеми бројчиња за дебелки како мене . Ко ќе ми речат универзални се ми се плаче. Епа јас не сум универзална, дебела сум!


nekako se pronajdov vo postov :)))
ama jas odvreme navreme si proveruvam, moze i da najdam nesto.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 13:07:14   
temjanuska75
Јас од Певекс имам многу работи купено и им се изнаносив, неколку пара панталони, 2 пара фармарерки, кошули 3 пара, маици 5-6. Во близина ми е на работа и скоро секое поминување влегувам. Мм се нервира како за него немало толу ефтино.
И да ви кажам од овој Певекс скржла сум станала, сега во секоја друга продавница ми е скапо, освен во продавниците за кондури user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Облека - се за 200 или купи ефтино?
10.6.2013 13:07:44   
Calypso
Има бе Везилке, како нема. Па и јас не сум универзална, па си наоѓам. Треба изгледа штом ја донесат робата да начекаш, сум забележала дека прво се трошат поголемите бројки. Или кај нас нема универзалка, или носат повеќе помали броеви, па не можат после да ги продадат.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?