|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:14:33   
bojanas
Јас купувам во Софи Ленд ги има во ГТЦ, Бисер и Лептокарија. Гардеробата е одлична и многу квалитетна, особено фармерките за син ми кои го проживеаја тестот 6 месеци без скинати коленициuser posted image . Имаат одличен избор за бебиња а сега кога имаат попуст многу се супер цените- да не знаеш што попрво да земеш- пр фармерки за бебата и Лука вкупно 600 денари- Лепота
Во mothercare во Рамстор купувам на попусти најчесто боди и шпихозни.
Убави работи има и во Name it во Соравија, особено за машки деца.


_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:17:24   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

Убави работи има и во Name it во Соравија, особено за машки деца.
Влегов таму,ама не ми се допадна односот на продавачката...Јас и велам Добро утро,а таа бледо ме гледа...А за убави работи,секако има,ама кога ќе видам таква продавачка за инает не купувам...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:20:53   
bojanas
Се слагам со тебе продавачките им се тикварки невидени дефинитивно не се за во бутик со детска облека!
Кога ќе те погледнат попреку ти иде да ги избркаш со метла и да им кажеш - Јас дојдов тука пари да потрошам за моите најмили а не да те гледам тебе надурена и намќореста да ми го упропастуваш денот

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:31:06   
Mihaela
jas za kerkami kupuvam vo teranova kids,ama samo koga ima popust i sum mnogu zadovolna od kvalitetot,pamukot e prekrasen i posle tolku mnogu perenja ne mrda,od okaidi kupuvam samo letni maicki koga se na popust,drugoto ne mi se dopaga i kupuvam od Dambo kaj nas vo karpos 4 imaat super roba

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:41:50   
pacuvce

od okaidi kupuvam samo letni maicki koga se na popust


Ете таму заборавив да одам...Знае ли некој сега дали има некој попуст во Окаиди???

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:44:44   
mami
Има, јас бев вчера во Рамстор, ама не влегов да видам што попусти имаат

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 18:40:34   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

Јас купувам во Софи Ленд ги има во ГТЦ, Бисер и Лептокарија. Гардеробата е одлична и многу квалитетна, особено фармерките за син ми кои го проживеаја тестот 6 месеци без скинати коленициuser posted image . Имаат одличен избор за бебиња а сега кога имаат попуст многу се супер цените- да не знаеш што попрво да земеш- .Да, Софи Ленд е супер бутик, робата ја носат од САД и оваа година навистина имаа вистински попуст, завчера бев да заменам нешто и веќе нема роба по рафтовите user posted image а кога нема попуст цените се доста високи...

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 23:25:21   
jovanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

Убави работи има и во Name it во Соравија, особено за машки деца.
Влегов таму,ама не ми се допадна односот на продавачката...Јас и велам Добро утро,а таа бледо ме гледа...А за убави работи,секако има,ама кога ќе видам таква продавачка за инает не купувам...

Prodavackite so koj i da sum zborela katastrofa mislam gi mrzi sto ziveat a kamo li da ti prodavaat obleka za deca.Ima super raboti i sega plus popustot.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 23:33:17   
Bile
Od okaidi kupuvam zimska garderoba bidejki mi e kvalitetna a letna od Todor i od Dama.Za po doma i za po nadvor nosime Venice ili nesto sto ke najdam po buticite pokvalitetno.

< Поракaта ја уредил Bile -- 27.1.2010 23:34:09 >


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бутици за детска облека
28.1.2010 1:11:43   
Annabel
Дали сте слушнале за некој бутик во ТЦ Алуминка - Карпош 3, каде што се продавала детска облека од Окаиди од поминати сезони (нешто како outlet), ама по многу поволни цени?

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бутици за детска облека
30.1.2010 20:55:10   
Iv14
Anabel, taa prodavnica se vika Vigor...i ja ima vo TC Aluminka i vo Porta Vlae

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бутици за детска облека
1.2.2010 10:19:42   
dragana_vane
Vo koja naselba se naoga tc Aluminka?

(Одговор на членот Iv14)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бутици за детска облека
1.2.2010 13:04:29   
Iv14
karpos 3 na Partizanska. Vigor e vo TC Aluminka vo podrum.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бутици за детска облека
1.2.2010 13:09:17   
pacuvce
И нависитна се цените пристапни?
Затоа што јас бев во саботата во Окаиди во Рамстор и цените им се боли глава!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Iv14)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бутици за детска облека
1.2.2010 14:09:21   
Annabel
Во Окаиди се наоѓа навистина квалитетна облека, ама мислам дека сите деца во Скопје се облечени исто, како во униформа...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бутици за детска облека
1.2.2010 17:44:02   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

И нависитна се цените пристапни?
Затоа што јас бев во саботата во Окаиди во Рамстор и цените им се боли глава!!!


цените се навистина супер, и нема само окаиди, туку и други фирми

Вигор е user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бутици за детска облека
1.2.2010 17:45:02   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Во Окаиди се наоѓа навистина квалитетна облека, ама мислам дека сите деца во Скопје се облечени исто, како во униформа...


Уф, камо да има за возрасни бутик како Окаиди, ама со пониски цени, of course user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бутици за детска облека
12.2.2010 13:36:27   
jovanka
Od denes vo Kanz popust od 50-70% vcera informacija od prodavackatauser posted image bidejki nekako zabegaa so cenite stvarno kvalitetno no i visoki ceni posle odam da vidam dali e bas realen popustot.Dukanite se vo Soravia,karsi Biser i Leptokarija.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бутици за детска облека
12.2.2010 13:47:42   
Anushka
Јованка, тоа е нов попуст или? Јас пазарев пред некој ден таму и веќе имаше попуст (на пр. џемперче од 2100 на 1500 мкд)

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бутици за детска облека
12.2.2010 13:50:59   
jovanka
da plus popust neli imase samo 30% ako zemes eden proizvod a za sekoj nareden +20%.Popladne ke odam pa ke vi kazam okolu tie 50-70% popust.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бутици за детска облека
9.4.2010 18:40:01   
April
денес бев до Вигор...супер пролетна роба и екстра цени user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бутици за детска облека
9.4.2010 18:44:08   
ripce

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

денес бев до Вигор...супер пролетна роба и екстра цени user posted imageАприл каде се наоѓа?... да знаеме кога ќе идеме накај Скопје

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бутици за детска облека
9.4.2010 19:40:36   
mis.
Во подрум во тц алуминка после тц лептокарија се наоѓа алуминка.
Април какви се цените?Ниски или високи?

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бутици за детска облека
11.4.2010 10:34:09   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce


ИЗВОРНА ПОРАКА: April

денес бев до Вигор...супер пролетна роба и екстра цени user posted imageАприл каде се наоѓа?... да знаеме кога ќе идеме накај Скопје


рипче, извини дури сега што ти одговарам...еве мис ти кажала за продавницата во Алуминка, но има и малку поголема и посредена во Порта Влае (после Ѓорче), кога доаѓаш од Битола ептен ти е на пат user posted image кажи кога ќе доаѓаш накај Скопје, ќе одиме заедно user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бутици за детска облека
11.4.2010 10:37:29   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Во подрум во тц алуминка после тц лептокарија се наоѓа алуминка.
Април какви се цените?Ниски или високи?цените мислам дека се таман user posted image да не речам ниски...памучни блузички од 300-400 ден...интересни дезени и убав квалитет (окаиди, зара, h & m и сл...) јас веќе 5 год. купувам од таму и не можам да се пожалам...и дуќанот во Порта Влае ми е некако поубав од тој во Алуминка...

< Поракaта ја уредил April -- 11.4.2010 10:38:09 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?