|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Скопје или внатрешноста на Македонија?!
25.11.2015 13:35:59   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

ako gledame na toa SKOPJE ILI PROVINCIJALCI vo skopje 80 % se provincijalci najiskreno.ili se studenti,ili se dojdeni tuka po rabota,ili se dojdeni kako nevesti....starite vistinski skopjani se retki.


Во Скопје 80% се од ВНАТРЕШНОСТА? Апсолутно неточно.Да има логика дека Ск имаше 300 илјади жители а Мк 1,5 милион. Па како дојде до 2 и нешто милиони а Ск 800 илјади.Некој од некаде дошол,нормални миграции.Растење на градот уништување на руралот.
А кои се вистински скопјани, по кое колено или по колку години доаѓање во Ск и живеење се брои?
За жал се е во Ск, и мене ми пречи. Треба се да развива зошто Ск е веќе мало и угушено.
Су го сакам Ск но не е веќе град, центар.
Главен град треба да биде како администрација,центар, а не за се во Ск. Зошто да не се направи голем шопинг ценат пример во Штип,па таму да одиме на шопинг.
И сеуште сум на тоа дека се додека не ги оправат градовите тешко на Ск, и само тука да се бара работа и кариера

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Скопје или внатрешноста на Македонија?!
25.11.2015 13:48:19   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

ako gledame na toa SKOPJE ILI PROVINCIJALCI vo skopje 80 % se provincijalci najiskreno.ili se studenti,ili se dojdeni tuka po rabota,ili se dojdeni kako nevesti....starite vistinski skopjani se retki.


Во Скопје 80% се од ВНАТРЕШНОСТА? Апсолутно неточно.Да има логика дека Ск имаше 300 илјади жители а Мк 1,5 милион. Па како дојде до 2 и нешто милиони а Ск 800 илјади. Зошто да не се направи голем шопинг ценат пример во Штип,па таму да одиме на шопинг.
И сеуште сум на тоа дека се додека не ги оправат градовите тешко на Ск, и само тука да се бара работа и кариера

pa i jas sum da se otvori nekade golem trgovski centar,shoping centar.....eve i trtovo e zgolemeno i tamu ima razdvizenost.... ona sto se misli za dojdenite od domakjinite ne e ubavo.sum bila svedok na mnogubrojn i navredi,a toa deka 80% se provincijali go kazava provizorno mislev na toa deka tamu pogolem broj na ziteli se dojdeni.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Скопје или внатрешноста на Македонија?!
25.11.2015 14:17:30   
Melanija RR
Навреди од будали луѓе за се има.Еве моиете се во Ск од татко ми 1956 а мајка родена во Ск 1950г, и никогаш не сум навредила. Секакви луѓе има.
Јас сакам мали градови но урбанизирани.И навика е,незнам дали сега а веројатно не, не би можела да живеам во мал град.Далеку сме од се ,па затоа големите градови треба да се форсираат,
marchi ти си од Кичево,сум била некаде 2010г. последно и тогаш ми беше симпатично мало градче.Сподели како е за живот,работа,достапност на здравство, и сл.
Убаво е во близина има места за шетање.Во Ск не е блиску туку така да одиш низ природа да шеташ.Тоа сакам природа, блиску река,езеро и сл.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Скопје или внатрешноста на Македонија?!
25.11.2015 14:30:32   
marchi
eve primer ke ti kazam.cicko mi povekje od 40 godini se doseli vo skopje a tato i drugiot cicko si ostanavme vo kicevo.toj tamu se ozeni.e sega zena mi e bas skopjanka i po poteklo i po maniri i po se,za cicko mi ne smetam deka e skopjanec bez razlika deka tolku vreme zivee tamu. inaku kicevo ne e nesto posebno no e bas za relaksiranje,ima prirodni ubavini planinata bistra manastirot cveta Bogorodica, manastirot knezino.... priroda kolku sakas user posted image guzva nema se zivee ne e za zalenje.ima i rabota ama za tie koi sakaat da rabotat ne za onie koi baraat za da ne ja najdat. e sega za shoping nema nekoe posebno mesto,se nekoi prodavnici ama so kvalitetna obleka.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Скопје или внатрешноста на Македонија?!
25.11.2015 14:43:28   
Melanija RR
Шопинг нема ,ама природа има user posted image не навистина за природа завидувам од ова гадно загушливо Скопје

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Скопје или внатрешноста на Македонија?!
25.11.2015 15:01:56   
marchi
i jas sum za priroda,ako nekogas sudbinata me natera na zivot vo skopje mesto na ziveenje bi mi bilo gorno ili dolno sonje,strina ni tamu ima vikendica odlicno e

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 56
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?