|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
16.10.2012 9:37:39   
Malecka23
jas veruvam mnogu.
VEruvam trgnuvajki od samite moi sonovi.Se sto sonuvam se ispolnuva do najmaliot detal,istoto vazi i za mojot brat.Edno vreme ni se desavase da sonuvame ist covek kade sto negoviot son se nadopolnuvase so mojot-kolku i da vi zvuci neverojatno.Dvajcata znaevme sto loso ke se desi kako ke se odvivaat rab,zaedno se borevme so protiv toj covek koj mnogu pati i na jave go gledavme vo agolot na nasata soba vednas do vratata.Nekolku pati i Sv.Petka ja imam sonuvano posledniot pat bese koga se porodiv.JAs sum rodena na Mitrovden ete i Mila e rodena na Preobrazenie mozebi ima nesto i od toa ete i brat mi e roden na badnik.
Ako pocnam da gi raskazuvam moite slucki za glava ke se fatite zatoa ke kazam samo deka ima natpridorni sili -dobri i losi i apsolutno veruvam vo Bog no ne veruvam so pop.Mnogu pati ne sakam da ostavam pari vo crkva samo radi faktot sto popovite si gi zimaat i idat u kafana posle

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
16.10.2012 9:45:10   
Barbicki2
isto i kaj nas pogolemata e rodena na sv. Sofija,Vera,Nada,Ljuba,a isto i moja prva bratucetka koi se razlika so detevo moe 3 godini,i jas pak mislam deka ima nesto sto dvete se rodia na toj praznik,a i majka mi i tatko mi go nosat imeto na praznikot.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
16.10.2012 16:10:16   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Во Маврово и селата околни, бидејќи е шума, има мали животинки кои се викаат пухови, како верверички, и се протнуваат каде што поминуваат жиците и така влегуваат во куќата, колку и да е нова тие ќе најдат начин да влезат. Сто пати ми се случило ова дури сум ги видела и како влегуваат. Решение е на жиците кои водат кон куќата да се стави капак поголем од пластична канта за боја.

Знам на што мислиш Иканче куќава е нова нема ни 10години а и е цела убаво затворена нема никакви животинки и е во ценатар на градот!!Едно време мм мислеше да ја осветиме па може ќе има некој промена!!!Незнам чудно е се....мене ми е страв во таа куќа кога сумм огромна е нова убава куќа а јас се плашам внатрее кога сумм како да има некој негативна енергија внатре кога сиuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
27.12.2012 16:32:12   
Ikana
Дечки сега прочитав една морбидна приказна...Имено, некојa жена си возела во својот автомобил, и одеднаш шоферот во колата зад неа почнал да ја следи и цело време и блендирал, и свирел, па дури и неколку пати ја потчукнал во браникот....жената изнервирана застанала на патот со колата, спремна да се расправа и да вика полиција, а застанал и шоферот кој ја удирал....тој истрчал накај неа и ја извадил од колата пред да ја зграпчи мажот кој се криел на задното седиште кај неа во кола....подоцна се дознало дека во колата на жената всушност имало маж кој се криел на задното седиште и сакал да ја зграпчи, но секој пат кога шоферот од позади ќе свирнел или ќе ја удрел, мажот ќе се уплашел и повторно ќе се скриел на задното седиште.

user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 27.12.2012 16:55:12 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
27.12.2012 17:24:50   
Gardenia
аууу се наеживuser posted image ,а кај било тоа иканке,кај прочита?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
27.12.2012 17:38:32   
Ikana
Прочитав на нет, ама како неврзан муабет...како и да е језиво е user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
28.12.2012 1:31:46   
Goddess*
koja sreka ja imala zenava navistina,za da covekov shto ja pratel se nashol vo vistinsko vreme ,za da ja spasi....
zatoa jas sekogash pred da vlezam u kola,proveruvam naokolu...ima sekakvi budali..a otkako ke vlezam u kola avtomatski mi se zaklucuvaat vratite..shto e sigurno sigurno euser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
26.12.2013 22:31:05   
Bethany
Капина, постот ти го префрлив ТУКА

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
26.12.2013 23:34:49   
Defne90 RR
Veruvam vo natprirodni pojavi toa sigurno.Mi se ima sluceno nekolkupati da sonuvam nekoj son i poslenekolku dena da se sluci istoto sto sum go sonuvala.E sega ne veruvam vo duhovi i takvi slicni raboti no veruvam deka postoi nekoja visa sila vo univerzumot.Inaku pokraj drugoto veruvam vo eden Gospod Bog koj ne sozdal site veruvam deka nasite grevovi porano ili podocna toj ni gi naplaka.Isto taka nni jas ne veruvam vo pop tie bozem se nekoi vernici no samo vo kafana parite gi trosat sto nie gi ostavame i voopsto ne gi pazat praZNICITE I POSTITE>TIE PROPOVEDAAT DA SE POSTI NA NEKOI TESKI PRAZNICI DA NE SE PIE I SL,A JAS LICNO IMAM VIDENO POP KAKO JADE MRSNO NA TEZOK PRAZNIK I KAKO sedi vo kafanata i pie.Zatoa vo posledno vreme koga ke otidam na crkva ili ostavam samo sitni pari ili voopsto i ne ostavam.Mislam deka poubavo e da odneses dar i da go ostavis otkolku da stavas pari.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
25.11.2015 13:17:18   
marchi
postojat nadprirodni pjavi senista duhovi....sum videla i stvarno e jazivo.a za vonzemjani....nekako ne znam bas,a sum gledala emisii za vonzemjani.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
25.11.2015 20:21:29   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

postojat nadprirodni pjavi senista duhovi....sum videla i stvarno e jazivo.a za vonzemjani....nekako ne znam bas,a sum gledala emisii za vonzemjani.



user posted image user posted image user posted image user posted image Што си видела Марчи??баш ме заинтересира,раскази ни....user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Дали верувате во натприродни појави?
25.11.2015 20:27:47   
marchi
se sekjavam majka mi sekogas posledna legnuvase site nie zaspivavme porano. obicno ja gasi sijaliocata pa si legnuva.edna vecer slusam vika nekoj MARE MARE...se budam se vrtam gledam zena vo crno potprena na masa si rekov i se slosilo zatoa i m i vika prasuvam sto ti e mamo taa se odzviva od drugata strana nisto pred malku si legnav.gledam kaj masata nema nisto. i sekogas koga sum go raskazuvala toa se naezuvav.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 62
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?