|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
1.7.2009 21:12:55   
mis.
Вики 73 баш ме израдува многу убава вест,уште една трудница на рингараја.Можеш да се запишеш во списокот на трудници .user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Сакаме две црти
1.7.2009 21:55:24   
mami
Вики па тоа е супер..леле одлична вет..честитки и од мене, најголемиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image јееее уште едно user posted image  на рр...супер..растете здраво и безбедно

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Сакаме две црти
1.7.2009 23:05:02   
denicka
viki cestitki i od mene. samo dobro da prodolzi se ponataka. ajas sakam mene da mi drzite sreka vo ponedelnik, moze user posted image ?  poz se citame, a jas otidov na nananje user posted image   user posted image  user posted image    mnooooooooogu mi se spieeeeeeeeeeeeeee user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Сакаме две црти
2.7.2009 0:02:52   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Поубаво не можеше да ми заврши денот user posted image user posted image user posted image Вики мила виде ли дека се си дојде на свое. Сега ќе си се дружиме, ќе си разменуваме искуства, ќе се радуваме на секој нов ден.user posted image user posted image user posted image Мамички кои се обидувате да забремените, а тоа потешко оди.Дојдете во нашиот клуб, да си дадеме енергија, поттик и верба за борба и одиме напред, нема откажување.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Сакаме две црти
2.7.2009 7:07:00   
Палешка РР
Леле колку убава вест !!! user posted image  user posted image  user posted image
Вики добредојде во клубот на трудници, еве си земаме одговорност да те чуваме, советуваме, да бидеме со тебе кога си среќна и да те расположиме кога си тажна.
Ти посакувам прекрасни девет месеци и здраво бебче! user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Сакаме две црти
3.7.2009 20:43:11   
Viki73
Fala vi mnogu i na site vi go posakuvam istoto,da bidete srekni,pozitivni i istrajni.Jas sum sega malku zbuneta i me faka na momenti strav,sega za sega doktorot mi dade da pijam folna,magnezium i da stavam vaginaleti utrogestan,tie bile za sprecuvanje od spontan.Ako ima nekoj stavano takvi vaginaleti neka pise kakvo iskustvo imal.Za tri nedeli treba da odam na kontrola pa se nadevam na se najdobro.Na rabota mi e malku tesko posto sum na noga cel den,ama ke vidam do koga ke izdrzam.Gospod neka me cuva mene i site vas.user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Сакаме две црти
3.7.2009 20:47:03   
Еца
Вики јас ги пиев втори месец од бременоста бидејќи прокрварев и потоа седми месец  ставав вагинално едно кутивче од 200, една навечер една наутро(исто бидејќи прокрварев) и се помина добро.Не се секирај подобро употреби ги што е сигурно сигурно е.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Сакаме две црти
3.7.2009 20:54:59   
mis.
Вики и јас ставав вегиналети утрогестан во втори месец бидејќи имав некои грчеви ви стомакот а потоа се покажа дека имам некое внатрешно крварење кое со нив се санира и се беше ок.Ги ставав до 13 недела а исто пиев и магнезиум за грчевите.Потоа се се стабилизира и имав нормална,одлична бременост.Активна до последен ден.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Сакаме две црти
3.7.2009 20:55:58   
Палешка РР
Ако Вики, тоа е за ваше добро и за секој случај. Пијам и јас Тифол и Магнезол, тоа се само витамини, потребни за правилен раст на бебето user posted image . Не се секирај, се ќе биде во ред user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Сакаме две црти
3.7.2009 21:26:26   
mami
јас примав инекции првите три месеци..се е тоа за добро на бебето...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Сакаме две црти
31.7.2009 13:50:44   
***Lide***
CETITKI do site sto se bremeni user posted image samo so ubavi misli i se ke bide vo red , a za oni e koi cekaat user posted image ili user posted image ( i jas sum edna od niv) samo napred i se ke si dojde na svoe mesto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za idniteuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Сакаме две црти
31.7.2009 13:53:01   
Еца
Ајде Лиде екипата за навивање е тука, сакаме и ние уште едно рингераја бебенцеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Сакаме две црти
31.7.2009 13:55:49   
mami
Лиде..кога е твојот термин? да те ставиме на список за навивање, знаеш ние зафатени сме многу па мора да одиме по план...еве во август имаме дури 5 бебушкиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Сакаме две црти
31.7.2009 14:00:10   
***Lide***
vaka jas prvo treba da vidam user posted image ili user posted image a toa ke bidi narednata nedela ako da togas ne dobijam se nadevam deka ke vi soopstam dobri vesti

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Сакаме две црти
31.7.2009 14:04:47   
mami
моја грешкаuser posted image погрешно те разбравuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ајде чекаме да ни јавиш добри вестиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Сакаме две црти
3.8.2009 10:52:02   
***Lide***
ve molam za sovet mi kasni dva dena obicno sekogas mi e redoven ciklusot dali da napravam test ili da pocekam uste nekoj den ne sum strpliva user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Сакаме две црти
3.8.2009 12:59:45   
niki
Mozebi e podobro da pocekas uste nekoj den, ama bas ako si nestrpliva napravi test no nemoj odma da se razocaras, pak povtori go testot po nekolku dena.
Ajde, ajde pozitivna energija i ke vidis kolku e lesno da se stane user posted image user posted image user posted image .
Sakame user posted image  user posted image user posted image user posted image , sakame user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 12:24:29   
***Lide***
imam dobri vesti vcera napraviv test i imam user posted image mnogu se izraduvav pa sega se vbrojuvam vo idnite user posted image na RR user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 12:26:01   
***Lide***
sega odma pocnuvam da citam soveti za bremenost user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 12:28:04   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image super Lide samo so ubavo, neka bide se vo red, pa da slavime i za tvoeto soncenceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 12:29:44   
niki
Jupiiiiiiiiiiiiiii uste edna trudnica na ringeraja.
Ajde Lide na ginekolog da te pregleda da potvrdi bremenost, da vidi dali dobro se vgnezdilo embrionceto i da ti dade soveti, vitamini, folna kiselina i lesna i ubava bremenost pa za edno 9 meseci da go drzis bebusko i da mu se raduvas.user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 12:34:20   
mami
Лидееее...поубави вести неможев да чујам денес...ти посакувам  мирна и лесна бременост исполнета со многу љубов
user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 13:38:35   
Tanja K.
Lide neka ti e so sreka i so lesno da ti pomine celata bremenost.Samo bez nervozi i napnuvanja vo pocetokov.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 14:57:07   
Палешка РР
Честитки и од мене Лиде. Ти посакувам уредна бременост и здраво бебе user posted image  user posted image  user posted image

Лелеее, па и ти си од Прилеп, можеме да наздравиме во живо. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Сакаме две црти
4.8.2009 15:04:05   
big_mama817
Lide bas me izraduva da ti bide lesna bremenosta i sigurna sum deka ke bides prekrasna majka sega samo uzivajuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Pushenje i doenje
MARJANM

Dali pushevte dodeka go doevte Vasheto bebe?

Da (20%)

Ne (66%)

Ponekogas (14%)


Број на сите гласови: 76

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!