|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: подарок за роденден
10.5.2012 1:10:06   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Богами детските енциклопедии од просветно дело се навистина убав поклон..Многу се интересни дури и мене ми е забавно да ги читам...Јас обавезно поклонувам нешто такво на деца на кои не сум им поклонила а се на таа возраст 5,6,7,8 години.


I jas isto...eve kje 3 pat po red podarum takvo neshto...obicno gi kupuvam od Kultura vo Bunjakovec odma do Body Line...od 600 denari pa nagore

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: подарок за роденден
10.5.2012 16:00:42   
Annet
а поклон за едногодишно дете???ми се ближи роденден на вкуката???несакам пари да давам,сака нешто за успомен и интереесно?

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: подарок за роденден
10.5.2012 16:26:08   
meU87
Annet што разбира едногодишно дете ,па да му остане за спомен user posted image некако не ми оди работава.
Единсвтено ако сакаш нешто од бебешка опрема да земеш, дали столче за хранење, точаче, или нешто слично. Инаку најлогично ми е облека(иако секогаш се трудам да ја одбегнувам, зошто сите носат тоа). А можеш и нешто златно, тоа сигурно ќе остане, па и ако ја изгравираш датата немаш промашување.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: подарок за роденден
10.5.2012 16:28:43   
Annet
хм јас како за нас,да остане успомен хахахха
имаш добра идеја,фала ти....и јас несакам облека и такви работи...хммммммммммммммм
ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Annet што разбира едногодишно дете ,па да му остане за спомен user posted image некако не ми оди работава.
Единсвтено ако сакаш нешто од бебешка опрема да земеш, дали столче за хранење, точаче, или нешто слично. Инаку најлогично ми е облека(иако секогаш се трудам да ја одбегнувам, зошто сите носат тоа). А можеш и нешто златно, тоа сигурно ќе остане, па и ако ја изгравираш датата немаш промашување.


(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: подарок за роденден
10.5.2012 17:12:43   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

а поклон за едногодишно дете???ми се ближи роденден на вкуката???несакам пари да давам,сака нешто за успомен и интереесно?


Точаче со настрешница е убав поклон за едногодишо дете,таман и лето сега ќе го изнавозат.Околу 1800-2000 негде се движат.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: подарок за роденден
16.5.2012 23:26:25   
prosko
Еве една интересна страна за роденденски поклони. Навистина има интересни идеи.

Линковите се избришани од модераторот бидејќи не е дозволено според правилникот!

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 20.11.2012 13:03:03 >


_____________________________

Помогниму на човек, што сам сака да си помогне!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: подарок за роденден
20.11.2012 11:56:45   
Pepelaska *
Во петок сме на роденден кај 6 годишно девојче, значи стварно немам идеја што да купам user posted image
Досега скоро се сум однесла.

Идеја?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: подарок за роденден
20.11.2012 12:06:09   
Ring
a da kupis od tie mantilcinjata za dozd sto gi barase nekoja RR-jka vo "kade da najdam " ? Mene mi se gleda kako dobar i interesen podarok...ili mozes ubava detska banjarka...ili nekoja ubava snola za kosa so kapce , salce i rakavicki ...
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Во петок сме на роденден кај 6 годишно девојче, значи стварно немам идеја што да купам user posted image
Досега скоро се сум однесла.

Идеја?


(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: подарок за роденден
20.11.2012 12:44:04   
vezilka RR
Некоја интересна ташничка за дотерување, во комбинација со шалче, капче нешто такво..зимски поклон user posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: подарок за роденден
20.11.2012 12:48:33   
vezilka RR
..рипка во кугла, некоја детска енциколопедија, ролерки user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: подарок за роденден
20.11.2012 13:05:37   
Pepelaska *
фала ви супер висе идеиве, после ке излезам па ке разгледам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: подарок за роденден
23.11.2012 11:56:23   
miana
Кажете идеа за подарок за 11 годишно девојче за роденден..Ајде помагајте плис

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: подарок за роденден
23.11.2012 12:24:52   
Gardenia
Миана можеш некоја книга од Просветно дело да земеш таму имаат за сите возрасти ,др незнам што би можело не ми текнува,или некој комплет капа,шалче и ракавици

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: подарок за роденден
23.11.2012 12:35:58   
Cipi Ripi
Миана се зависи колку ти е блиско девојчето. Јас веќе редовно почнав да прашувам што им треба, ама со толку и толку пари.
Ако тие блиско детенцето со проодувалка никогаш нема да згрешиш, ако не купи и облека, пижамчиња или комплетче капче шалче ракавички се одличен поклон.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: подарок за роденден
23.11.2012 13:11:42   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Миана можеш некоја книга од Просветно дело да земеш таму имаат за сите возрасти


Со книга никогаш нема да згрешиш, мене тоа ми е омилен подарок за давање и добивање user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: подарок за роденден
23.11.2012 13:20:38   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Миана се зависи колку ти е блиско девојчето. Јас веќе редовно почнав да прашувам што им треба, ама со толку и толку пари.
Ако тие блиско детенцето со проодувалка никогаш нема да згрешиш, ако не купи и облека, пижамчиња или комплетче капче шалче ракавички се одличен поклон.


Ципирипи срцка,11 ГОДИШНО девојче,не 11 месечно..
Фала за советите,бев до бутик и купив тиролка... Се работи за не толку блиска личност..

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: подарок за роденден
23.11.2012 14:18:40   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Миана се зависи колку ти е блиско девојчето. Јас веќе редовно почнав да прашувам што им треба, ама со толку и толку пари.
Ако тие блиско детенцето со проодувалка никогаш нема да згрешиш, ако не купи и облека, пижамчиња или комплетче капче шалче ракавички се одличен поклон.


Ципирипи срцка,11 ГОДИШНО девојче,не 11 месечно..
Фала за советите,бев до бутик и купив тиролка... Се работи за не толку блиска личност..

Лелеее, отидов јас у заљубените стварно! user posted image
Купи и проодувалка, па што?user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: подарок за роденден
27.12.2012 18:46:22   
Annet
Ke ve zamolam za ideja.Na rodenden sme kaj 9 god dete,sto da kupam?

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: подарок за роденден
27.12.2012 22:45:32   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Ke ve zamolam za ideja.Na rodenden sme kaj 9 god dete,sto da kupam?

Анетке мене најубав поклон ми се пижами и многу често купувам. Секако е подарок што ќе се искористи,мислам со пижами не можеш да згрешиш. Зависи колку ти се блиски луѓето, има нели и поквалитетни и поскапи. Исто книга е убав поклон, детски рачен часовник нешто за на училиште а можеш и нешто новогодишно штом е сега роденденот.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: подарок за роденден
26.4.2013 11:37:53   
Bethany
Еве уште една тема, а иста user posted image

Што да земам за прва година, машко дете, синче на пријателка?
Искрено не знам што имаат, веќе имаат двегодишно девојче така да се имаат и од нејзе, единствено облека user posted image
Мада не сакам облека да купувам, ама ете Еленак ми даде идеа можеби некоја убава тенка пижама.... Ако имате уште некој предлог кажувајте user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: подарок за роденден
26.4.2013 12:07:01   
anaana
hmm, zavisi do kolku pari sakas? kolku ste bliski..
za pizamcinja sigurno ima od drugoto dete, tie nezavisno od bojata se koristat i za masko i za zensko.
mozes ako ne odi takov pojas za prooduvanje (ako sakaat da koristat), mozes nekoja caska so klunce, ili nekoe ubavo sisence za pienje mleko, sokce. jas gi gledav novite na tommee tippee (expliria essentials) mnogu se ubavi

user posted image

makar sto nikogas ne mozes da znaes sto se imaat. ako ste bliski prasaj ja sto i treba
nie eve za rodenden dobivme mnooogu obleka koja e taka esenska/ zimska (bidejki godinka pravevme vo mart) i sega seto toa mi sedi vo skaf, ne znam dali ke i se tocni na esen :))))

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: подарок за роденден
26.4.2013 14:28:27   
masa
И ние имаме родеднден во март,па првите два родендена добивме и по една зимска јакна,среќа поголеми и немам купено до сега зимска јакна user posted image ние обично практикуваме да си кажеме од каде сме го земале поклонот и можеш да го замениш,обично ако е за наредна сезона менувам за поголемо ако ми се допаѓа,ако не менувам за нешто друго.Е сега ако не ми кажале од каде е имам една голема ќеса што мало што не планирам да му го облечам на моето дете и ако се најде прилика ќе ги поклонам а со оние неупотребливите баш се мислам зошто имам неколку парчиња што ми е срам и во црвен крст да ги однесам од што се како картон user posted image .
А за машко дете за прв роденден можеш некое тенко јакниче или има сега и пролетни комплетчиња со кратки ракави сигурно ќе им требаат за летово,или само маичка или некое капче шеширче или качтет во комбинација со нешто друго,топка или сл.Јас кога одам кај некој што не ми е близок носам играчка,секако прилагодена за возраста и така со играчките можеш повеќе да бираш околу цената, а и никогаш не се доста user posted image или ги кршиме или ги губиме или си носиме кај бабите да има и таму со што да си игра.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: подарок за роденден
28.8.2013 21:02:48   
Bethany
Ајде мајки на девојчиња, што да земам за девојче на една пријателка за трет роденден?
Што сакаат девојчиња на оваа возраст?

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: подарок за роденден
29.8.2013 1:46:41   
Snowhite RR
Ех Бетани барем за девојчина имаш избор, од алишта, играчки, колекции, шминки, прцулки за коса, па ташнички, ранчина...зависи за колку пари и дали сакаш играчка или нешто да го искористи.
Јас сега имам роденден кај поголемо девојче додуша и планирам да купам мантилче за дожд, има многу убавки во книжарницата на Просветно дело

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: подарок за роденден
29.8.2013 9:25:49   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Ајде мајки на девојчиња, што да земам за девојче на една пријателка за трет роденден?
Што сакаат девојчиња на оваа возраст?


Moive mnogu igraa i se uste igraat so onoj plastelinot na PlayDoh, imas i mnogu dobri "alatki" za igranje so nego. Mislam deka prviot takov go dobivme na 3tiot rodenden.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?