|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дете од претходна врска/брак
22.7.2014 12:21:09   
Mrs.Tinka
Здраво на сите! Одамна не сум пишала ништо ама ова што и се случува на Анонимна, ме натера да го казам моето мислење.
Јас се сложувам со оние што мислат дека треба да ја испиташ и "другата страна", односно да ја слушнеш приказната за тоа дете ама од свалерката на мт. Никој не може да ти каже што да правиш, само ти си знаеш како ти е. Јас можам на пример да ти кажам како јас би постапила. Би го оставила дегенот под хитно и би си нашла или човек што заслужува да биде со мене или со би останала сама со своето дете/деца. За детето кое што не е родено би размислила дали имам можности(било финансиски, помош за чување, поддршка итн.). Ако абортираш, грвот не е само твој туку и негов. Не можам да сватам, како можеш да го сожалуваш дека бил со наведната глава и тажен,се каел? Како до пред некој ден, цели 2 години шетал со крената глава знаејќи го сето тоа? И како покрај се се дрзнал да ти направи уште едно дете? Мое мислење е дека намерно ти направил уште едно дете, да те стави во безизлезна ситуација и да ти тупоса уште едно дете да му подигнеш. Тоа е голема одговорност и жртва да гледаш туѓо дете. Може ти немаше да се сложиш да го чуваш. А тој на тебе ти сервира готов план. Гадот би го казнила со тоа што ќе го оставам, па нека биде он будалата што има 3 деца од 2 жени и на крај сам и нека си се носи со тоа.
Се надевам барем дека ќе имаш поддршка од твоите за вакво нешто. 2 секунди не би се мислела да сум на твое место. Тој што те сака, никогаш нема да те доведе во ваква ситуација. И ако те доведе, барем ќе ти признае и ќе се извини, а не да чека толку и уште да те тера да раѓаш уште едно дете. Абе тоа е голем поклон за таков гад ни уште едно кафе не би му направила а не дете да раѓам.
Тоа е моето мислење. Извини ако ти ги побркав мислите. Како што гледам ти си повеќе да му простиш. Ти си знаеш. Што и да одлучиш, Господ нека е со вас, ситуацијава е тешка...

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Дете од претходна врска/брак
31.8.2014 22:09:48   
mamicki
Би било убаво животот да е бајка со среќен крај (или барем американска серија user posted image ), ама не е. Од друга страна, убав ни е и ваков, несовршен, оти е еден, неповторлив, незапирлив и неповратен. Ти, анонимна, веќе си мајка. И животот на твоето дете и неговата иднина те обврзуваат исто како и твојот живот и твојата иднина. За сопругот- немам зборови. Шутни го подлецот, ич не му се мисли. Нероденото, ако имаш материјална и морална поддршка од твоите- роди го, ако не... Тоа е... Но подлецот кому си му дозволила да ти направи деца! Него задолжително исчисти го од својот живот.

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Дете од претходна врска/брак
2.9.2014 12:35:11   
miana
Анонимна се изгуби..реков ја дека некој не мафтосува!

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Дете од претходна врска/брак
16.9.2014 14:35:31   
Mrs.Tinka
Миана, поздрав. Ако ме прашаш мене, изгледа Анонимна е некој Анонимен што направил некое дете, па сега испитува женска психологија. Не му тргна арно, па го снема хахахах. Се е е можно.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Дете од претходна врска/брак
16.9.2014 22:10:04   
niki
Vakvi gluposti se slucuvaat vo realen zivot neznam zosto vam vi e tolku neverojatno
Luge koga varaat se seksaat a ako se seksaat se pravat i deca
A toa sto ja snema anonimna e logicno, posle obelodenuvanje na vakva maka, koga svakas deka najbliskiot te napravil najteska budala, ne e lesno da se vratis i da diskutiras za sekojdnevni temi

Inaku svekrva mi raskazuva deka tatko i imal svalerka i deka se rodilo i dete devojce, vo nekoja prilika ja videla mnogu si licele
Ne ja priznal nikogas bidejki svalerkata bila mazena, i ne go gonela verojatno se obiduvala da ja skrie prevarata i mu go natovarila deteto na mazot i
Sekakvi luge ima i sposobni se da napravat razni gnasotii od zivotot


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Дете од претходна врска/брак
17.9.2014 11:22:53   
Defne90 RR
И мене воопшто не ме чуди тоа,гледајќи и овде кај нас какви се луѓе има тоа е страшно и неверојатно.Се согласувам со ники дека на жената изгледа и е многу тешко па последно што и паѓа на памет е да се консултира со странци на форум и они да и даваат совет бидејќи така може само уште повеќе да се збуни.И ние овде во градот имаме таков случај,значи мажот исто со швалерката и направил дете и неговата жена значи тоа си го прифатила и не се разведоа заради детето на швалерката.И ете ја и таа сега ќе се мажи.Ама дефинитивно кој каков си е таков си останува.Бидејќи швалерката е пред мажење и неможе веќе да му биде швалерка и да му ги исполнува настраните фантазии,човекот си бара друга така што и таа ќе биде продавачка во неговиот бутик и тој ќе може комотно да си се швалерисува со неа.Абе од такви настрани будали викам човек подалеку да седи.Само жално е и греота за нивните жени и дечиња највеќе.Заради некои такви идиоти оние најневините страдаат секогаш.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Дете од претходна врска/брак
15.10.2015 12:25:29   
bucko mal
Denes pochustvuvav potreba da pisam na temava. Poveketo od vas znaat nekoi ne deka golemiov sin mi e od predhodniot brak. Golemiov sin e eden I edinstven koj moze da me dovede do ludilo I moze da me rasplaka od radost.
Dva dena bevme skarani, mnogu mu bev luta. Vcera bev vtora smena na rabota a mm beshe so decava doma. Denes mm go ispofali deka epten bil dobar, po malku odel vo soba na tablet ama poveketo vreme bile zaedno, igrale nadvo,gledale film, jadele pukanki...
Denes mu kazuvam deka tatko mu epten bil zadovolen od nego a on mi vika,, mamo si razmisluvasve sto se ima tato napraveno za mene a jas kako mu vrakam. Kako mal go molev gospov za vakvo semejstvo, za brat/sestra a sega vidime kako vi pram problemi'' Taka se smirivme si poplakavme dvajcata.
Ochuvot si go vika tato a mm mu se obraka so sinko. Toa bese izbor na sin mi, iako mene malku mi bese chudno pocetokot ama se naviknav.
Od samiot pocetok odlicno se prifatija, mm patese po dete a sin mi po tatko. Jas I mm uste pred da pochneme da ziveeme se dogovorivme za nekoi raboti I seuste si stoime na toa. Znaci, ke se skarame, imame problemi ali tie se resavaat bes zborenje gluposti od tipot, ne e moj sin ili ne go sakas.
Mnogu pati ima dokazano deka odlicno se grizi za nego I nema nikakva razliga izmegu nego i drugiov sin koj ni e zaednichi. Za ljubovta nesakam da zboram I da navleguvam vo toa kogo poveke go saka I dali ima razlika. Bitno mi e sto se grizi za nego, sto go guska, gali I sto nikogas ne napravil nekoja postapka so sto bi go povredil ili ponizil sin mi.
Moram da priznam deka pocetokot se somnevav I lutevpo malko koga ke mi kazese deka treba da se prevospita I nesto slicno ama sega svakam deka toa bile moite zakoraven i svakanja od tipot ,,ocuv e, toa e toa'' Nema vrska toa bilo deka navistina mu trebalo prevospituvanje go gledam mm I so malovo I ist nema labavo.
Gledajki kako I drugu so meshani deca normalno funkcioniraat svakam deka nema nisto nevoobichaeno vo nashevo semejstvo. Sega koga nekoj ke me prasa kako oni se slagaat I dali imame problemi od topot-moe,tvoe dete mene mi se smeshni. Ama ete pred nekolku godini I jas ne ochekuvav deka ova e mozno.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 107
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?