|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 27 [28]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
7.4.2016 10:03:47   
Felly RR
Киндеримун и кај нас немаше ефект, го имаме користено кога беше помала М.

Е сега Бронховаксомот што го користевме оваа година, беше навистина ефикасен. Го почнавме ноември мислам и секогаш на почеток кога ја пиеше дозата од 10 капсули имаше затнат нос и бааги секрет, ама само на тоа остана зело зимо. Еднаш само температура крена, и со крвна слика типична за грип, ама многу лесно помина, само еден ден Т и одма се накрена. Навистина сум задоволна како го поминавме цело зимо.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.10.2016 12:27:08   
aloevera
Majки за зајакнување имунитет кај 14 месечно девојче што предлагате?
Оди во градинка

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.10.2016 20:32:42   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: aloevera

Majки за зајакнување имунитет кај 14 месечно девојче што предлагате?
Оди во градинка

Јас зедов Defendyl сируп. Во Зегин 800 и нешто денари.
Почнав да го давам на син ми (има 5 години), тој оди во градинка, а за некој ден планирам и на малата ( 16 месеци има). Таа не оди сеуште, ама покрај баткото исто како и да оди оти тој ни носи вируси дома.
Немам користено порано никакви сирупи за имунитет, ово ни е прв пат, затоа препораки немам ама слушнав дека го фалат навистина, па зедов да пробаме.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот aloevera)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
6.12.2016 2:38:12   
fetusce
jas na maliot mu davam pikovit, a sega mu kupiv i acerola 50 miligrami. Pa ke vidime. Sega za sega se razboluva na sekoj tri nedeli raka reci sekoj mesec sme doma po 10 dena. So acerolata ke vidime sega kako ke bide.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
6.12.2016 8:40:01   
Neurotoxin RR
Јас почнав уште од август месец со планирана и контролирана појака исхрана, сокови разни дома цедени, овошје ни стана навика, од сабајле пред градинка една мандаринка или портокалче или откако ќе се врати ужинка ни е овошна салата. За да не ми носи дома вируси ради малото, од врата кога ќе си дојдат со татко и дува нос и и прска физиолошки во носето (прска, за одмивање, не капки) и обавезно раце мие секако, па после доаѓа кај нас во дневна. Искрено не само заради малото, ова и нејзе многу и помага, и да имало нешто дента да закачила некој вирус го одмиваме, со спрејчето се одмива и грлцето а и се влажни слузницата па условите за развој на некој вирус ги намалуваме. Не е тешко, станува една добра и здрава навика. Заради д витаминот и давам кидс омега перли и кога пие сокче во сокчето ставам вит ц, повеќе како средство да не оксидира овошјето ама ете и го внесува. До сега фала богу сме добри, се надевам така и ќе остане, инаку има 4 години.

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
7.12.2017 11:34:57   
lamajka
Davam vitemin D3, Omega za dete od 4 i pol godinki doza preporacana od pedijatar, Acerola, Madzun i Organski Livadski Med od Bio Cosmos.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.10.2018 21:39:07   
joki86
Здраво мајки !!!
Дали давате за јакнење на имунитет јајца од потполошка живо на дете од 1 година и еден месец и кажете нешто друго за имунитет што да му дадам. Фала ви user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
10.3.2020 8:25:50   
Vladymir
Site vie koi ste zainteresirani za zgolemuvanje na imunitetot na vasite deca kako i celata familija po priroden pat , javite se za naracka na DOMASEN MADZUN
Isporaka za Skopje besplatno !

(Одговор на членот joki86)
Непосредна врска до пораките: 683
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 26 27 [28]
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 27 [28]
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?