|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрес и спонтан абортус
13.5.2013 11:08:18   
Супер Нова
Jenyffer opusteno i uzivaj vo bremenosta, ne mozeq taka lesno da mu se nasteti na plodot, daleku bilo samo od vistinski i golemi stresovi, nisto sporedlivo so toa sto ti padnal tanjirot i sl, eee uste kolku pati ke ti pagaat raboti i normalno e da se strecnes, samo ti opusti se i uzivaj vo bremenosta i ne misli na vakvi raboti!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Стрес и спонтан абортус
13.5.2013 11:22:44   
Jenyffer
Ви благодарам девојки за брзите одговори.user posted image user posted image

(Одговор на членот Супер Нова)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Стрес и спонтан абортус
20.8.2014 10:38:03   
mamymamy
Zdravo,

ve molam za pomos ITNO, kako da pomognam so razgovor na zena sto imase spontan!
Psihickata sostojba e losa neznam so sto da pomognam !!!

(Одговор на членот Jenyffer)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Стрес и спонтан абортус
20.8.2014 12:17:12   
Kvisko
Не знам колку си блиска со жената, ама во принцип понуди и да се дружите опуштено на место каде што таа сака. Остави таа да го потегне тоа прашање. Ако и се плаче остави ја да се исплаче, никогаш ама никогаш немој да и кажеш дека ќе дојде друго бебе зашто таа тагува по тоа што го изгубила и не и гајле за друго бебе. Исто така е лошо да и кажеш дека така требало да биде и слично.
Во принцип јас на пример кога имав спонтан не кажав никому за тоа освен на најблиските зашто мене лично ми беше тешко да зборувам за тоа со било кого. Сепак секој од нас е различен и ралично ги прифаќаат работите. Можеби таа сака да зборува. Во тој случај само следи што кажува и пружи и утеха.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

ILARIJA
sweety***

Dali vi se dopaga imeto ILARIJA?

da mnogu (11%)

da (6%)

i taka i taka (11%)

ne (72%)


Број на сите гласови: 47

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!