|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: chat room
3.4.2010 13:17:15   
BEBICA
Of lele i ja cel den rabotamod 6h.
Pa sednav da vidam sto ima, nema bre luge ova ne mi se sviga site za praznici gi nema.user posted image user posted image user posted image
Kako si ti?Kako e bebusot?


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: chat room
3.4.2010 13:23:27   
Leonida
Добри сме, еве ја цица па затоа седам на нет инаку после одма му ја предавам на тато да ја чува, а јас да се утепам од работаuser posted image
Кај вас како е? Во BG што се случува, се спремивте за Велигден?

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: chat room
3.4.2010 13:29:53   
April
hello
да, тивко е, ама нормално...или шетаат на убавото време или се на некое убаво патување user posted image
денес решивме да останеме дома, за промена user posted image и ете, машината за перење нешто ме зеза...
а вчера возевме ролери во парк и изгоревме, веќе почнете со заштитни креми, сонцево е лудо user posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: chat room
3.4.2010 13:32:21   
Leonida
Уфф како ми се возат ролери, а нема кој да ја чува толку времеuser posted image Ке си чекам да потпорасне па да не е толку зависна од мене и ке возамuser posted image . А може мама на ролери, Илона во количка и заедно да се возимеuser posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: chat room
3.4.2010 13:34:32   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

А може мама на ролери, Илона во количка и заедно да се возимеuser posted image


тоа ти е најдобра варијанта user posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: chat room
3.4.2010 13:41:57   
Leonida
За 1ви Април вечерта излегов малку со другарките,  ја оставив на тато да ја успие, но тешко било. Едвај заспала со многу плачкиuser posted image
Ке си се стрпам уште некое време па после по слободно ке шетамеuser posted image
Но, многу ми беше потребно да излезам и да се измешам со луѓе user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: chat room
3.4.2010 14:16:48   
mother 29
еве ме и мене.конечно зверката заспа....ова ми е сефте седнување од 8 сабајлеuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: chat room
3.4.2010 14:23:51   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

Добри сме, еве ја цица па затоа седам на нет инаку после одма му ја предавам на тато да ја чува, а јас да се утепам од работаuser posted image
Кај вас како е? Во BG што се случува, се спремивте за Велигден?



Jajca ofarbav no sto generalka imav zavcera i denes me ubiva kicmava.
uste kupatiloto mi ostana denes se sto mozev isprav.Utre odmorrrr i plus mojte gi cekam za Veligden.Edvaj cekam da gi vidam.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: chat room
3.4.2010 14:46:33   
Leonida
Мојава нема абер да заспие, што бебе ќе беше со ич неспиење преку денuser posted image
Бебице ти си готова со подготовки за празников, а јас со мајка ми тек денес се правиме, страв да те фати колку имаме работаuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

лелееееееее, многу еuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: chat room
3.4.2010 14:52:57   
mother 29
хехех види ја,добра си хеххе садење китки може да почека..хех а што прави овој последниот..лепи плочки!

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: chat room
3.4.2010 14:58:47   
Весна
менува постелнина user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: chat room
3.4.2010 14:59:37   
Leonida
Да сменам постелнина (последниот)user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: chat room
3.4.2010 15:01:13   
mother 29
хехеххе полицајка бе,касно палам хехехеuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: chat room
3.4.2010 15:16:57   
mother 29
ajde ke odam  da se user posted image
se citame pokasno user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 3.4.2010 15:17:49 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: chat room
3.4.2010 15:23:57   
lukas
koj znaj tocno vo kolku zaoga sonceto....pozz...ne pram majtap...seriozno...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: chat room
3.4.2010 15:26:32   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

Мојава нема абер да заспие, што бебе ќе беше со ич неспиење преку денuser posted image




leonida i moeto ic ne spie preku den so da se praj vaka nalet to i noke mi stanva po 3 pati...ama ke da e deka mozi uste nemam 40 dena napraeno uste edna nedela ke pravam....

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: chat room
3.4.2010 15:29:49   
Весна
Лукас, ме насмеа со непраење мајтап...можам само да кажам дека вчера забележав дека до кај 18:30 уште имаше сонце. Види по некои наши весници, штрачни по интернет, мож ќе најдеш.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: chat room
3.4.2010 15:31:35   
lukas
fala....rekov namerno taka zosto ne e bas seojdnevno prasanje hahahha posto sum leunka zato prasvam imam alista nadvor i sega so smenvanjeto na satot neznam da ne gi zaboravam...pozzz

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: chat room
3.4.2010 15:36:10   
Leonida
Идам и јас, почнувам на големо генералка.
Се читаме вечерuser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: chat room
3.4.2010 16:56:27   
April
Еца, во Пробиштип има одличен педијатар...д-р Љупчо, работи заедно со сопругата...прекрасен човек...мислам ова онака ти го кажувам, не дај боже да затреба user posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: chat room
3.4.2010 17:00:47   
Еца
user posted image ќути Април и онака пред да дојдеме во Пробиштип бевме во Козле, преде да тргнеме крена температура, па излезе нешто бактериски, пиеме цефаклор па кога ќе се вратиме ќе испитуваме се детално, не работеше ниту една лабараторија од приватните, а ниту пак во Козле. 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: chat room
3.4.2010 17:02:46   
April
не дај боже да затреба, чисто онака ти кажувам, го познавам лично и Пробиштип ме асоцира на него и неговата фамилија...инаку родителите на мојата најдобра другарка се од Пробиштип и замисли, сиве овие години ниту еднаш не сум отишла со нив натаму...user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: chat room
3.4.2010 17:28:37   
Еца
Искрено и јас може две години како не сум била, инаку сестра мажена имам тука и сега сум кај неа. Денес се прошетавме и навистина многу беше убаво, раздвижено, на плоштадот дури имаше некоја манифестација и свиреше и воен оркестар, многу интересно, ајде ќе поставам слики па ќе видите. 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: chat room
3.4.2010 17:50:12   
BILE.F
Еве ме и мене да ве подружам! Прв продолжен викенд, а да сум  дома. Бебушот не ми дава многу да шетам. Се прошетавме со мм и докупивме козметика за user posted image и си седам дома!Вапцав јајца во сите бои, декорирав, чистев по малке и сега ќе пржам компир и ќе правам шопска!
Еца, убав помин во Пробиштип, Бебице убав помин со твоите, Април убав помин кај и да си!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: chat room
3.4.2010 17:55:07   
BEBICA
BILE draga, fala na ubavite cestitki.user posted image user posted image user posted image
I jas od se srce ti posakuvam ubavo da si pomines na utresniot praznik kako i na ostanatite RR-ki.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?