|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ајде да пишуваме на дијалект!
15.11.2013 14:44:27   
elenak
Такви са јок да станат, ма утрујаа.user posted image Ќи зеам ќи ги фрљум.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Ајде да пишуваме на дијалект!
24.1.2014 1:22:12   
Defne90 RR
Мале еленак та ти шо тера вујнаа ти да купуваш кинеска роба.Ам не знаеш ле оти това е се фалш.Јас знаеш ле какви клепаци сам си купила од пазаре ама да видиш ем са џиџени ем са комотни.Леле това е пери носи.Јас да ти кажа право текво нешчо да купа право през џамо че го џирна.Та не ми се исплати да си арча прашако по них.Туку да обрна мообето.Вцера тека си седа пред телевизоро и си плавкам сос жваката и туку некуј ме плесна по муцката.Куга се завртам гледам сино ми погулемие и ми вика,шо плавкаш сос таа жвака като некое свинче ушите ми продупчи.Јас тека си го гледам и си се чуда та са шо му биде на това дете.Е ја това е наше дијалект,ногу пати куга и да сам думала сос некуи одоздоле од скопје или од други градове,ногу тешко ме разбираа свето.Ама това си е наше малешески дијалект и на мене си ми е ногу убаво куга мога да си пера на малешески шо викаа по наше краишча.Ајде це ви напиша и еден виц на малешески
Млад брачен пар не си думаа вече три дена. Четвртие ден, жената наоди лист на масата и на него пиша:
- „Разбуди ме утре фоф седам саато – Твое маж“.
Утредента, мажо се буди фоф 9 и пол саато и гледа листе на масата и на него пиша:
- „Разбуди се, седам саато е – Твојта жена“.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Ајде да пишуваме на дијалект!
24.1.2014 9:45:01   
princessa
a be defne skapala sam se od smeskauser posted image user posted image user posted image . Redno bese nekuj i od malesevijata da produmauser posted image . Jas inace pija si kafeto i nogo sam iznervirana, taa malenkata sabajle dushata mi izvadi, kolko sam se drala samo po nea. Taman ja ubedih da izlegneme na gradinka da ja nosa pa primocalo i seuser posted image .A saato 8.15 a kee doktorkata v 8.30 za deteto sam zakazala pa mani ce se vitosah na tova poledenoto vonka trcajki da stigna prvo na gradinkata pa kee doktorkata na pregled za drugoto malenko. E so ce im prais, decaaaaa.. Nengas reve mi se od nih ama pa i bez nih ne biva ele?

< Поракaта ја уредил princessa -- 24.1.2014 9:53:20 >

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Ајде да пишуваме на дијалект!
24.1.2014 23:15:41   
Defne90 RR
E teka e princessa od nih ni se reve ama bez nih ne biva ta ele za niv ziveeme.Tuku i jas deneska mci mci sos tova pogulemoto cel den ne mozeh na kraj da izleza.Abe tova rogato,ludo so da ti kazuvam.Cel den zakaca malenkoto,ne mu dava igrackite a pa tova malenkoto piska dere se facirceto i ono iska s nesco da si igra.Tova maki covecki.Fala bogu taa reda nekade porano si legnaa ta jas malku na raat da sedna da si postraka po kompjutero oti pa ot tova pogulemoto covek ne mos da doe na red.Tuku so mi kazuvas ti imalo e i druga malesevka po forumo ne sam si samo jas..E bas ubavo so si popravihme moobet tuka na nase maleseski dijalekt na men bas ubavo mi dojde.So si mi e ubavo kuga si pisam teka bez da se cuda ka bese zboro na literaturno.Ama nema so temata e dzidzitka.Sekuj da mos da si poprikaze na dijalekto so si go duma.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Ајде да пишуваме на дијалект!
24.1.2014 23:39:52   
Felly RR
Ех Дефне, разрбах те, само това џиџитка не знам што е. Ај, ак може да ми преведеш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Ајде да пишуваме на дијалект!
24.1.2014 23:44:12   
Defne90 RR
Џиџитка значи нешчо убаво, совршено за сечиј мерак.Да речем новата гардероба шо си а купила ти е џиџитка.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 131
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?