|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зависник од форуми или не
20.11.2010 23:51:13   
mama26
pa da ti kazam za 9 dena kako si zacleneta a 120 razgovori ..user posted image zborlesta si kako mene...user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Зависник од форуми или не
20.11.2010 23:58:59   
Viktori
мама 26 ти кога имаше 9 дена имаше преку 500 поста + лето и жешко ехехееее

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Зависник од форуми или не
21.11.2010 0:03:07   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

pa da ti kazam za 9 dena kako si zacleneta a 120 razgovori ..user posted image zborlesta si kako mene...user posted image

ако забележиш подобро зачленета е од 10 месец, значи месец и 9 дена, а за тоа време возможно е да се направат 120 разговори, нели.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Зависник од форуми или не
21.11.2010 0:07:16   
Viktori
мама26 не видела дека стои 10 месец а не 11 ти user posted image user posted image user posted image
ахх одма мислеше да ја предаде медаљата за најолема алапача на форум user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Зависник од форуми или не
21.11.2010 0:12:28   
Natuska85
Малку е бе женскиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Зависник од форуми или не
21.11.2010 1:33:48   
Viktori
јас дефинитивно сум зависник, безразлика претходно што сум пишала.
Еве во овој момент сум истовремено логирана на моите 2 форуми! И подеднакво си ги сакам. Мислам дека сум заситена од едниот, ама ми фалел годишен одмор! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Зависник од форуми или не
21.11.2010 9:36:40   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Од кога дознав дека сум user posted image се зачленив на форумов и готово зависна сум од него.Секој ден по незнам  колку пати проверувам што има ново и само си наоѓам темички за дискутирање.Убаво ми еuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Зависник од форуми или не
21.11.2010 18:44:01   
Bitolcanka
До пред неколку месеци, како модераторка бев премногу зависна од РР, сега не до толку - се излекував user posted image - супер ми е и вака user posted image Убаво е се'' кога е со мерка. Тогаш бев зависник од интернет, сега времето повеќе го поминувам во работа, прошетки, лични контакти и дружења.

П.С. Се зачленив и на femina летово, но освен една непроспиена ноќ, не се логирав никогаш повеќе - некако како за тинејџери и бруцоши ми делуваше форумот ...

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 21.11.2010 18:48:01 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Зависник од форуми или не
3.12.2010 11:44:22   
Martins mom
Слободно може да си уплатам во некоја клиника за лечење зависностиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Зависник од форуми или не
6.7.2011 13:58:54   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Мислам дека не најдов слична тема, ако грешам исправете ме.
Рингерахоличар или зависник од нашиот форум Рингераја , дали има такви на форумот, пријавувајте се, по што препознавате дека сте зависни од Рингераја.
Еве јас прва, признавам дека станав зависна од форумот, секое утро денот ми почнува со рингераја и мислам дека нема ден по неколку пати да не ја посетам нашата најзабавна, интересна и секогаш со свежи информации Рингераја.
Дали и вашиот ден поминува во знакот на Рингераја, дали често се дружите на форумот.



ИЗВОРНА ПОРАКА: tinush

Јас дури и не се одјавувам. Зависна....... и тоа како


(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Зависник од форуми или не
8.7.2011 23:37:24   
Natuska85
Здраво јас сум Натушка и зависна сум од Рингераја...........и сега следува тоа во хор "Здраво Натушке" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Зависник од форуми или не
6.1.2012 0:20:03   
Melanija RR
Член сум на овој форум нешто повеќе од 2 годиниа активна секој ден околу 6 месеци.
Сега ја видов оваа тема и многу пријатно се изненадив како јавно кој сака си кажува каде на кој форум бил или е активен.Драги рр-ки знаете дека на ,,еден форум,, тоа може да ве чини многу?Знам дека не ви се верува,но баш на таков ја оставив душата и од таа причина од уредувачкиот тим ( за членовите баш никаква забелешка туку напротив) ме снајде што ме снајде.Криво ми е што овде не го посветив своето време и дружба ,и над 1000 постови.
И да зависна сум од Рингераја user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Зависник од форуми или не
6.1.2012 13:26:39   
Luci
Зависна сум од Рингераја дефинитивно. Штом дојдам во канцеларија, уклучувам компјутер и одма на РР (работата може да почекаuser posted image user posted image user posted image ) а и дома кога немам време да уклучам лаптоп тогаш се конектирам од мобилен и секогаш кога ќе си легнам прегледувам што има ново и често ми се случува да заспијам со тел.во рака user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Зависник од форуми или не
6.1.2012 13:46:35   
kapina
i jas sum zavisna od ringeraja ako imam i malku sloboden prostor sednuvam na nego se uklucuvam na ringeraja

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Зависник од форуми или не
15.1.2012 10:09:02   
Snow Queen
Даааааааа
Дефинитивно да, членка сум на многу форуми, и многу ги сакам форумите

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Зависник од форуми или не
15.1.2012 10:41:46   
Felly RR
Зависник - да, ама само од Рингераја user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Зависник од форуми или не
15.1.2012 14:46:12   
Pepelaska *
Откако се зачленив на Рингераја нема ден да помине а да не се вклучам, едноставно нели зависност е тоа?! НА други форуми не сум член

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Зависник од форуми или не
15.1.2012 14:53:23   
arh_diz
Zavisnik od Ringerraja i te kako user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Зависник од форуми или не
15.1.2012 15:01:22   
AnnaMolly RR
Од форуми сум членка само на Рингераја и сум голем зависник. Морам се да споделам со моите рр пријателки и кога сум среќна и тажна.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Зависник од форуми или не
15.1.2012 23:43:42   
*viva*
da  zavisnik od rr od samiot pocetok ve sledam


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Зависник од форуми или не
16.1.2012 9:53:23   
kikicka
И јас о рр сум зависник,другиве форуми кога ке отворам ништо не ми се свиѓа се некако ми е без ред user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот *viva*)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Зависник од форуми или не
18.4.2012 17:19:49   
Snow Queen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR
Член сум на овој форум нешто повеќе од 2 годиниа активна секој ден околу 6 месеци.
Сега ја видов оваа тема и многу пријатно се изненадив како јавно кој сака си кажува каде на кој форум бил или е активен.Драги рр-ки знаете дека на ,,еден форум,, тоа може да ве чини многу?Знам дека не ви се верува,но баш на таков ја оставив душата и од таа причина од уредувачкиот тим ( за членовите баш никаква забелешка туку напротив) ме снајде што ме снајде.Криво ми е што овде не го посветив своето време и дружба ,и над 1000 постови.
И да зависна сум од Рингераја user posted image

Потпис за Меланија,од 2009 сум заразена со форуми, и доста активна, како што рече меланија жал ми е што на некој од нив оставив илјадници мислења, за на крај некој само влакно му треба без причина да те навреди,обвини....на сето тоа ќе се насмеам.
Но за среќа постои РР и уште 1/2 форуми на кои можам да бидам своја, и да допринесувам максимално.
Поздравче до сите РРкиuser posted image


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Зависник од форуми или не
18.4.2012 17:24:02   
mamicki
Рингераја е единствен форум на кој било кога сум членувала, и доста сум активна, но не мислам дека сум зависник.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Зависник од форуми или не
6.12.2013 9:09:52   
Mihaela 2010
Edinstevo sum na ovoj forum i RR mi stana del od sekojdnevieto....i nema den a da ne se uklucamuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Зависник од форуми или не
6.12.2013 9:20:30   
deluxe
Зависна сум само од РР.Наутро станувам,варам кафе и отварам РР.Морам да ве читнамuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?