|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:28:34   
riba79
mojata e kaj blagica i ane..a sto se odnesuva do magde car zena ..super e...user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 12:47:48   
Saturn
Одело ло некое од Рингерајчињава во градинката „Распеана младост“ во Карпош 1, до школото Карпош? Ќерка ми ќе почне да оди од први мај таму, тоа ни е најблиску. До сега сум чула убави работи, но ако има некоја мамичка да сподели искуство со мене би било супер user posted image Не сум баш од оние „силните“ туку сум од тие што гарант душата ќе ми се стега и ќе бидам ко на шилци. Но мора да почне, во август полни 3 години, а дома имам бебе. До септември мора да се навикне, бидејќи почнувам на работа од тогаш. Уффф, градинка, ем едвај чекам таму со деца да си игра, ем сакам да си е со мене, уффффф. 

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Во која градинка?
9.4.2010 9:23:17   
mami
Вчера бев во градинката во ГТЦ, ама не ми се допадна. значи уште од сега имаат листа на чекање и прашање е дали ке го примат, и плус некако многу загушливо и топло беше уште сега, а како ли им е во јули, август месец...така да таа отпаѓа од игра :)
денес ке одам во онаа спроти Корчагин и кај Беко

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Во која градинка?
9.4.2010 11:18:39   
Maca25
Мами, за таа кај беко ми рекоа дека летно време не работи, децата ги префрлаат во градинката кај песталоци. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Во која градинка?
9.4.2010 12:06:37   
zami
Vo Centar imas i edna pozadi Gradska bolnica megu kulite ,,Veseli Cvetovi,, jas imam tamu odeno imaat i jasli. Neznam kakva e sega, ama znam deka e so listi na cekanje edna bivsa komsika sega pocna malata da ja nosi tamu.

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Во која градинка?
9.4.2010 14:17:53   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Мами, за таа кај беко ми рекоа дека летно време не работи, децата ги префрлаат во градинката кај песталоци. 


Незнам кој ти го кажал тоа ама не е точно...Кумчето одеше таму од 2 години до крај и ниту еднаш немаат речено дека го преместувале во друга градинка...Зами, да знам за таа и не ни пробувам таму..ми остана денес уште онаа зад Корчагинuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Во која градинка?
11.4.2010 0:46:05   
Maca25
Мами што направи? Најде градинка за Лука? 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 13:36:44   
mami
КОнечно :) ке оди во таа градинката до Беко...Само што доаѓам од таму и ги прашувам кои се шансите од септември да оди таму ми викаат- ако сакате може и од Мај да почне има место...што е супер...мене близу до работа, а и да сум ан друго место- барем е во центар...Вечер уште да го финализираме со мм договорот дали од сега да почне или од септември- незнам што е попаметно?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 13:44:56   
mis.
Јас ти препорачувам веднаш да почне и да не чекаш септември,мај е подобро за адаптација во септември ќе почнат да живеат вирусите и ќе имаш поголема мака со разболување.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 13:47:51   
mami
Па и мене ми е за тоа..ама од друга страна па одмори ке фатат, ке се менуваат учителки, да не му е мака да се адаптира на нова цело времеuser posted image а вирусите тоа се сложувам, подобро сега, а и сега ке биде еден сам што ке плаче дур се навикне, а тогаш ке бидат мнооогуuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 13:53:23   
mis.
Да но сега само на него ќе обрнат повеќе внимание а тогаш на кој попрвоuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 14:03:09   
mami
Тоа си во право драга моја...ах, не ми се верува дека ке тргне...ми е стравuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 15:50:30   
zami
Ajde so sreka i so lesno da vi bide trganjeto vo gradinka.user posted image user posted image

Kazi ti samo koj den da nie vi pustime voda po vas.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Во која градинка?
12.4.2010 18:00:43   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Јас ти препорачувам веднаш да почне и да не чекаш септември,мај е подобро за адаптација во септември ќе почнат да живеат вирусите и ќе имаш поголема мака со разболување.


потпис

п.с. вируси има во текот на целата година

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Во која градинка?
13.4.2010 0:32:11   
lidijas
Nie ja zapisavme Lina vo gradinka od Septemvri ke bide 11 meseci. Ke odi vo Kozle vo Prolet kaj skoloto Vlado Tasevski. Ima li nekoj iskustvo od tamu? Nie slusnavme ubavi raboti za gradinkata a i najblisku ni e.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Во која градинка?
13.4.2010 0:36:09   
Maca25
Јас одев во таа грдинка. Преубава е! И јас размислував таму да ја запишам ќерка ми ама најдов една поблиску. На пријатели децата одат таму и тие се ептен задоволни од воспитувачките, од градинката, од храната, хигената.
Мислам дека на зами детенцето оди во таа градинка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Во која градинка?
17.4.2010 15:08:40   
ivche
Mami, jas ja nosam Martina vo gradinkata do Beko, i mnogu sum zadovolna, redovno e najdena, cista i sekogas e zadovolna, taka da i jas sum mnogu zadovolna, i ne se misli dali od maj ili pd septemvi, sekogas ke ima pricina da odlozuvas

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Во која градинка?
17.4.2010 16:39:18   
mami
Ивче гледам дека ќеркичката ти е малку постара од Лука, тоа значи дека ќе бидат во иста група? баш би сакала да имам барем една мајка што ја знам таму :)

(Одговор на членот ivche)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Во која градинка?
19.4.2010 23:11:18   
ivche
Pa nema da bidat vo ista grupa, Martina e vo malku povozrasnata grupa, ama vospituvackite vo gupata kaj sto ke odi Luka, pretpostavuvam vo najmalata po vozrast grupa, lani ja cuvaa Martina i prezadovolna sum.Se sto ti treba prasuvaj, jas sum mnogu zadovolna od tamu  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Во која градинка?
26.4.2010 14:24:20   
mami
Ги земавме брисевите- чисти се, утре потврдата од матичен и од 3.мај одиме во градинкаuser posted image

(Одговор на членот ivche)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Во која градинка?
26.4.2010 15:46:05   
zami
ИЗВОРНА ПОРАКА: lidijas

Nie ja zapisavme Lina vo gradinka od Septemvri ke bide 11 meseci. Ke odi vo Kozle vo Prolet kaj skoloto Vlado Tasevski. Ima li nekoj iskustvo od tamu? Nie slusnavme ubavi raboti za gradinkata a i najblisku ni e.


Lidijas, sin mi odi vo gradinkata vo Prolet od jasli i eve sega se spremame za vo skolo i neznam veke kolku pati imam kazano deka sum prezadovolna i ponapred vo ovoj forum imam pisano pokonkretno.

A vie ste ni i negde vo komsii ako ne se lazam vo zgradata 147 na Jurij Gagarin ???, a koga ke se vratis na rabota javi mi bidejki slizbeno kisnam vo katastarot (arhitekt).

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Во која градинка?
30.4.2010 13:03:26   
lila_mk
jas denes zemav molba od grnidakata koco racin vo kapistec kaj dickccijata na zito luks.ima li nekoj od maleckive vasi tamu odeno? zadovolni li ste?aj pisete mi nekoe iskustvo

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Во која градинка?
30.4.2010 13:16:22   
jovanka
Dokolku sakate vaseto dete da posetuva gradinka treba vo najkratok rok da se prijavite vo gradinkata koja ke sakate da ja posetuvate bidejki ovie denovi se vrsat zapisuvanje(evidencija na deca spored godinata na raganje za da mozat da gi formiraat prvicno grupite) a vo avgust baraat potvrda od roditelite za posetuvanje na gradinkata vo 2010/2011god.Dokolku ne go potvrdite vaseto odenje vo gradinka vo tekovnata ucebna godina avtomatski ve brisat od spisokot.A vo tekot na godinata mnogu e tesko da se najde slobodno mesto zatoa so vreme napravete go upisot.Srekno na onie koi za prv pat ke se zapisat vo gradinka!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Во која градинка?
6.5.2010 10:58:54   
lila_mk
eve nie veke ja poplnivme molbata , zemavme potvrda od maticnata deka e zdravo deteto, potvrda za vakcini i uredno gi dostavivme. sega zdravje boze od septemvri......user posted image se spremame.ima li nekoi drugarcinja sto ke idat vo koco racin kapistec kaj direkcija zito luks

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Во која градинка?
6.5.2010 11:01:44   
zapce
eve nie se spremame ke odime vo gradinkata kaj nas da prasame koi dokumenti ni se potrebni za zapisuvanje i zdravje od septemvri ke odime, mnogu e mal ama toa e

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Koe e poubavo
HAPPY S

Za bebeto na moja drugarka,seuste nema ime :) bidejki nemozat da se odlucat seuste,pomegu nekolku,ve molam glasajte da go vidime mislenjeto na drugite,iminjata se moderni,a mene favorit mi e prvoto,no da go vidam i vaset_o mislenje

Ilaria (12%)

Klara (38%)

Fiona (9%)

Ilariona (2%)

Lorena (39%)


Број на сите гласови: 358

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!