|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Оглас
19.1.2011 13:04:51   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mirko13

Вчера купивме пумпица за измолзување електрична модел mini electric na Medela. Еднаш користена. Рачно сепак иде подобро, па оваа кој ја сака за 3000 ден. негова е.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Оглас
19.1.2011 21:52:16   
mamica33
I jas imam elektricna pumpa za prodavanje kade da ja objavam?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Оглас
19.1.2011 22:14:30   
Nadezna
Ако имате бебифон кој веке не го користите, би ви била благодарна ако ми казете за која цена би го продале?user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Оглас
19.1.2011 22:16:31   
Nadezna
Да,пишете во ПП понуди

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Оглас
19.1.2011 22:24:10   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Рингераја форум, ко воли нек изволи, дружење, совети, смешки, плачки се на едно место, повеле посетете не нема да погрешитеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


да го повторам огласов да не се заборави - корисен е :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Оглас
19.1.2011 22:31:19   
misticia
Дај да се пишам ако смеам

правам убави веб страници за мали бизниси
а можам јас и за големи бизниси :)

секогаш сум достапна за дополнување информации нема како некој да ви избегам со лозинката од сајтот :)

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Оглас
22.1.2011 12:49:29   
skorpijana
nakoj da ne prodava lulaska onaa zelezna imame edna ali ni treba uste edna

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Оглас
22.1.2011 13:02:01   
Viktori
шиткам сони. Црно е, супер е, ама не ми требит веќе user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Оглас
1.2.2011 15:51:27   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: katerina78

Nie prodavame Chicco trio - komplet, kolicka, relaxator (sediste za vo kola), i port bebe (transporter). Boja roze - so sivo


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Оглас
1.2.2011 16:12:09   
Nadezna
Информации во ПП кај менеuser posted image

Подарок кој нема рок на траење!

Преку 50000 книги за 1000 денари
Najpovolna ponuda!

Preku 10000 knigi vo Pdf i Word Format, na angliski , srpski i makedonski jazik, izrezani na 6 cdija, so dostava po posta na nas trosok.
Naslovi od site tematiki, kako na primer

Istorija : Drugi Svetski rat, Prvi svetski rat, Egipet, Indija, Mojata Borba-Adolf Hitler, Memoarite na Stalin, Civilizaciite vo Babilon, Mesopotamija, Stara Grcija, Rimski imepratori, politika na SAD, ISlamisticki organizacii, Studena vojna, Politika na mnogu drzavi po svetot.

Enciklopedii za : Vino, za divi zivotni, MAKEDNSKATA ENCIKLOPEDIJA, Enciklopedija na televizijata, Holivud enciklopedija, Enciklopedija na SAD, na Filozofijata, Istorija na Umetnosta, recnici, Istoija i enciklopedija na sredniot, noviot, stariot vek, 10 tomna enciklopedija na Tehnologija i naucni pronajdoci,...

Mitologija i Religija : Kompletni recnici mitoloski od poveke avtori, Religiite na Rim, Grcija, Egipet, Mesopotamija, Skandinavija, Germanija, stari prkazni i mitovi od seoj del od svetot.
Encikloedija na Budizmot, Judaizmot, mnogu knigi za htistijanstvoto, islamot...


Gastronomija : The Ultimate Party Drink Book: Over 750 Recipes for Cocktails, Smoothies, Blender Drinks, Non-Alcoholic Drinks, and More ; The Ultimate Peanut Butter Book: Savory and Sweet, Breakfast to Dessert, Hundereds of Ways to Use America’s Favorite Spread ; Indian Foods: AAPI's Guide To Nutrition, Health and Diabetes ; The Book of Tea ; Wine: Nutritional and Therapeutic Benefits......

Misterii : Sva cuda sveta, masoni, masonsko ucenje, konspirativni teorii za zagovor na covestvotot, Dejid Ajk, Ahmed Bosnic, feng shui knigi, I-ching, Zabrenaneti istorii, radiestezija, magii, vesterstvo....

Beletristika : Kendis Busnel, Nora Roberts, Dostoevski, Cehov, Agata Kristi, Branislav Nusic, Bukovski Carls, Paulo Koeljo, Erih Fon Deniken...se sto ke se pobara


Medicina : Griza za doencija i bremeni zeni, psihicki narusuvanja, zdrava ishrana, dieti, bilki i rastenija lekoviti, alternativna medicina.


I mnogu mnogu ostanati temi i podracja i naslovi.
Knigi za Zivotinskiot svet ;
Arhitektura ;
Art knigi ;
Audio Knigi ;
Biografii ;
Biznis Knigi ;
Kulinarski Knigi ;
Knigi za Kulturi ,
Jazici
Razvoj i Programiranje ;
Crtanje ( boenki ),Slikanje , Dizajn ( autodesk,3ds Max , Photoshop....)
Istoriski i Vojni Knigi ;
Finansii ;
Golem Broj na Enciklopedii i Recnici ;
Inzenjerstvo i Tehnologija ;
Fotografija, i video prezentacii kako da stanete profesionalen fotograf...;
Kockarski Knigi ;
knigi za PC Igri;
E- Ucenje ;
Knigi za Sekakov vid na Hardware ;
Zbirki Na knigi ;
Borecki Vestini ;
Knigi So Muzicka sodrzina ;
Romani; Poezija ;
Politicki ;
Knigi so Istoriska Tematika ;
Nauka ;
Knigi so Tematika Vasata sigurnost Vo realniot Svet ,
Hakiranje , ;
Software Knigi ;
Knigi Koj ja Opfakaat temata Religija ;
Patuvacki Vodici ( knigi voj koj e detalno opisana zemjata ili mestoto koe sakate da go posetite ) ;
i uste mnogu drugi knigi so razlicna Tematika .....

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Оглас
4.2.2011 12:44:30   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: macci

дали некој продава сочувано детско седиште над 9 месеци?

п.с.до модераторите,отворете посебна тема за купувам и продавам.
па во неа би можеле да се купуваат и продаваат работи кој на некој не му требаат а на некој му требаат....корисна тема е._____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Оглас
14.2.2011 12:49:31   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Се издава станот кај што сум сега под кирија.Солиден двособен стан,наместен,реновиран пред година дена.Во Карпош 4 позади Антико.Слободен е од 1ви март.Газдарицата ми е срце па да и помогнам во наоѓањето кираџии после насuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Оглас
24.2.2011 14:06:05   
Gorde J
prodavam Medela elekricna pumpa za izmolzuvanje raboti i na baterii koristena 1 mesec cena 2.000 denariuser posted image  

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Оглас
5.3.2011 13:06:07   
cecka
imam dve bliznacinja firmata kaj sto rabotime e pred raspad i sakam da najdam pet zeni da im cistam sekoja nedela vo sk ako poznavate nekoj da mu treba bi mi bilo od ogromna pomos da me preporacate da mozam celosno da izlezam od firmava i dodeka moite deca se vo gradinka da odam da cistam 

админ: информации по ПП

< Поракaта ја уредил виктори -- 5.3.2011 18:05:16 >

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Оглас
9.3.2011 14:47:16   
merlyn
Ureduvam dom spored feng shuiuser posted image

_____________________________

najdobroto nesto sto mozeme da go dademe na nasite deca e dobroto vospituvanje

(Одговор на членот cecka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Оглас
9.3.2011 14:48:35   
merlyn
Ureduvam domovi spored feng sui...ajde koj e zainteresiran a i ukrasuvam kutii ili cestitki so quilling tehnikauser posted image

_____________________________

najdobroto nesto sto mozeme da go dademe na nasite deca e dobroto vospituvanje

(Одговор на членот cecka)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Оглас
11.3.2011 11:59:19   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: valed

dali ima nekoj da mi preporaca zena za cuvanje na moeto milo od maj po moznost da bide od nas.Kisela voda ili na nekoja sto i odgovara ovaa relacija.......odnapred balgodaram...moze da mi pisetete i vo PP


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот merlyn)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Оглас
11.3.2011 16:43:19   
valed
baram zena za cuvanje na moeto 5,5 mesecno bebe od mesec Maj po moznost da bide od nas.Kisela voda ili na nekoja sto i odgovara ovaa relacija.......odnapred balgodaram...moze da mi pisetete i vo PP

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Оглас
17.3.2011 1:28:52   
baby_bump
Купувам Baby jumper (не од статичните туку од оние за прикачување на врата).
Понуди по пп.

(Одговор на членот valed)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Оглас
4.4.2011 15:58:42   
Gorde J
prodavam Medela elekricna pumpa za izmolzuvanje raboti i na baterii koristena 1 mesec cena 2.000 denariuser posted image
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/unbranded/m/unbranded-medela-mini-electric-breast-pump.jpg

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Оглас
4.4.2011 19:41:37   
Julie1
Ако некој има потреба од изработка на геодетски елаборат за легализација на објекти нека ми пише ПП.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Оглас
4.4.2011 20:26:48   
talisman
Продавам детска количка на 3 тркала за 5 000 ден, поради често патување надвор од земјава користена само 4 месеци user posted image Бидејќи пак сум бремена и дечките ќе бидат со мала разлика сакам да купам количка за браќа и сестри ( незнам кај нас како ги викаат :) или пак за близнаци user posted image Количката е крем со портокалово, наслонот се спушта до лежечка положба, а тркалата се на пумпање :) Сите заинтересирани нека ми пишат пп user posted image

< Поракaта ја уредил talisman -- 4.4.2011 20:28:14 >

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Оглас
16.4.2011 18:29:08   
AnnaMolly RR
Моја поранешна комшика бара жена за да и го чува бебенцето од август. Живеат во Лисиче, луѓето лично ги познавам сто години и се прекрасни. Ме замоли да се распрашам дали некој е заинтересиран. Не е со полно работно време туку по 5 часа.
Ако некој е заинтересиран нека ми пише пп па ќе објаснам поконкретно.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Оглас
26.4.2011 20:43:03   
Julie1
некој да препорача чистачка, проверена user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Оглас
26.4.2011 23:08:36   
denim
Baram zena za cuvanje bliznacinja t.e. za nosenje vo gradinka i zemanje i cuvanje do 17:00 h. Kako i po potreba (pri nastinki i sl.) cuvanje celo rab. vreme. Po moznost da e od Aerodrom

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

.
Jana9

Dali bi cuvale hrcak?

Da (0%)

Ne (100%)

Mozebi (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!