|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Непријатна миризба
12.3.2013 10:02:16   
niki
se naviknalauser posted image

ako lugeto sami za sebe ne se svesni i na glava da im dubis nisto ne menuva


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Непријатна миризба
12.3.2013 10:49:58   
Hunny
Палешка, знам дека поминало доста време од твојот пост, ама баш ме интересира дали и како го решивте проблемотuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Непријатна миризба
12.3.2013 11:33:42   
hopeless
Епа срам настрана јас од кога се породив премногу се потам и мн непријатно мирисам.
Се бањам секој ден си стабам и рексона, ама џабе.
На пример се бањам на пладне до вечер пак треба да се бањам.
Ако знаете некој лек , нешто чаре за ова ве молам пишете, многу би ви била благодарна.

< Поракaта ја уредил hopeless -- 12.3.2013 11:34:14 >

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Непријатна миризба
12.3.2013 11:36:18   
hopeless
И се осеќам непријатно бегам од луѓево, ако треба да идеме негде на гости, дури и за до комшии јас се туширам, што да правам и јас не сакам ама тоа е

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Непријатна миризба
19.3.2013 16:00:05   
Mihaela 2010
lele sabajle se kacuvam u avtobus,i koga me akna edna rea,na kromid,pomesano so pot,luge ke se onesvestev,eden dedo (citaj:denes e vtornik sloboden prevoz)sedese pozadi mene i mislam za malku ke se simnev i peski ke idev do rabota...pa imaat li oset lugevo,se banjaat li bree

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Непријатна миризба
19.3.2013 20:12:02   
strelec 8
jas rabotam so stranki i sekogas mora da vleguvaat vo mojata kancelarija a oti nema salter stojat do mene.jas segam a oni stojat do mene...pa luge znaete oti im mirisaat pantalonite i nesmenetiot dolen ves,mirisaaat na mokraca.a da ne zboruvam za kromid od sabajle,corbi so luk ili kromid so konzerva ribi.na cela ovaa mirizba potta ne e nisto

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Непријатна миризба
20.3.2013 8:18:50   
Gardenia
Ау знам како ви е,и јас работам со странки,и мислам дека животните поубаво мирисаат отколку луѓето,стварно ги има секакви,а најбитно е тоа што одма се приметува дека тоа е од нехигиена ,небањање,неперење...разбирам на сите ни се случува да се испотиме природно под некои околности,ама да труеш што вика стрелец8 и долниот веш да ти мириса тогаш е друг проблем.После нив цел ден луфтирам во канцеларијаuser posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Непријатна миризба
20.3.2013 11:39:55   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: strelec 8

jas rabotam so stranki i sekogas mora da vleguvaat vo mojata kancelarija a oti nema salter stojat do mene.jas segam a oni stojat do mene...pa luge znaete oti im mirisaat pantalonite i nesmenetiot dolen ves,mirisaaat na mokraca.a da ne zboruvam za kromid od sabajle,corbi so luk ili kromid so konzerva ribi.na cela ovaa mirizba potta ne e nisto

Леле бљак user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Непријатна миризба
20.3.2013 13:08:21   
rina13
Секој си смрди за себе, ако во моја околина осетам трулеж ќе се потргнам на страна и никому ништо. Немам намера сите луѓе што ми смрдат да ги известувам за нивната нехигиена.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Непријатна миризба
20.3.2013 13:35:55   
masa
И јас сум бремена и мене ми сметаат миризбите еве утрово само што дојдов на работа повратив не дека мирисаше туку ми беше загушливо.А добро е додека е вака зошто во првата бременост повраќав и до омилениот омекнувач и од дезодоранси и никој несмееше да се намириса.user posted image
Има луѓе кои не одржуваат хигиена,но има и луѓе кои едноставно мирисаат и тоа е здравствен проблем,најчесто имаат проблем со некоја жлезда,хормони..имам такви примери...покрај хигиената и здравјето битен е и начинот на живот,правилна исхрана,свежо овошје и зеленчук многу вода и да не се јаде зачинета и мрсна храна сувомеснати и конзервирани производи и секако лук,кромид праз user posted image па hopeless пробај со ова и секако спортување.На тој начин преку потта ги исфрлате токсините а колку почесто се потите се подобрува работата на жлездите и се намалува миризбата.На професионалните спортисти потта воопшто не им мириса баш од овие причини.
Е тука морам да го споделам и моето најмиризливо искуство во животот user posted image На апсолвенрска екскурзија со нас во автобус имаше дечко со камења во бубрезите и се случувше по цел ден да не оди по мала нужда и многу мирисаше.Е сега возење по цел ден во автобус и почна да не се поднесува па организиравме пркање со дезодоранси и како он случано да биде нападнат и напрскан.После испадна дека и не се туширал(значи тие луѓе се болни и не ни им пречи нивната миризба)па испраќавме колеги да одат во соба кај него да го тераат да се тушира и на крај му снемало чисти блузи и си седеше со иста неколку дена и џабе се па организиравме наградна игра да се купи блуза со натпис и да ја добие баш тој и да мора да ја носи како спомен од патувањето user posted image а ние со најдраг спомен си останавме user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Непријатна миризба
27.11.2013 23:06:04   
Bethany
Леле морам тука да се пожалам барем.
Нели одам на вежбање, и обично одам насабајле, тогаш ми одговара најмногу, а плус и нема гужва тогаш.
Но, се погодувам веќе неколку пати со едно помладо девојче кое ненормално многу лошо мириса.
Да се разбереме, на вежбањето и јас се потам, ама не смрдам, ама таа смрди бидејќи највероватно се тушира еднаш во недела дена. user posted image
Просторот за вежбање е огромен и прозорец отворен, ама доволно е таа само да се пресоблече во кабината и да влезе во салата и тоа е веќе катастрофа.
Не можам да разберам млада девојка толку да не внимава на хигиената, а демек доаѓа да вежба, внимава на што тогаш user posted image
Ама навистина е страшно, среќа што дојде веќе кога е време јас да одам дома, ама се запрашав што ако се погодиме во исто време, нема да можам да издржам, ќе треба да ја напуштам просторијата. Ама не можам да и кажам, непријатно е, мада ако ми пукне филм еднаш кој знае user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Непријатна миризба
27.11.2013 23:31:51   
elenak
Ауу јас не можам да поднесам вакви миризби, одма добивам нагон за повраќање.user posted image Само не ми е јасно како не приметуваат сами дека мирисаат, или знаат ама сеедно им е. Здраво е да се јаде лук и кромид, а и потењето е природен процес, па што?

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Непријатна миризба
27.11.2013 23:35:42   
Bethany
само што потењето е природен процес и потта не мирише кога редовно ја одржуваш хигиената, ама кога не, тогаш леле мори мајко user posted image
Ма јас лично мислам во овој случај дека таа не знае што треба да прави, не е свесна, толку разбира. Никој не и е кажал до сега изгледа.
Катастрофа, млада девојка, битно ставила слушалки во ушите и се прави фраерка user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Непријатна миризба
28.11.2013 0:35:29   
zzaa
Бетани ич да не те чуди, таа се навикнала на нејзината мириз и не и смета. Јас имав една таква цимерка се бањаше во неделата еднаш, се и на неа студеше да не настине не се бањаuser posted image .
Едни чорапи ги носеше по една недела, абе девојчето смрдеше од километар, ми беше срам гости да ми дојдат, ностоп со отворен прозор бевме.
Срека со живеевме некој месец заедно па ја се иселив.И реков јас некој пат како на шала да не се навреди иди истуширај се ама таа одма изговор си наогаше имам за учење, сега ке јадам, и т.н.
Спомни и ти како на шала ,, леле нешто колку смрди,,user posted image па ке видиш што ке одговори.
Или пак темпирај си да не се погодуваш во исто време со нејзе да не ја трпиш таа одвртна ,,арома,,..

< Поракaта ја уредил zzaa -- 28.11.2013 0:36:38 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Непријатна миризба
28.11.2013 8:50:40   
Mihaela 2010
Kaj mene na rabota ima eden rakovoditel e pa mirisa od kilometar...edno isto nosi so nedeli,i stvarno site go ogovaraat i ne e vkusno...stvarno ne mi se jasni ovie raboti

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?