|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Facebook или Рингераја?
20.9.2009 0:29:48   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ники...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Facebook или Рингераја?
20.9.2009 1:32:09   
katence
jas i tamu i vamu,na dvete stranici mi e otvoreno pa od edna na drua.najcesto go koristam fb da komuniciram so prijateli vo stranstvo.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Facebook или Рингераја?
20.9.2009 23:18:26   
Bile
DEfinitivno RINGERAJA. Nemam facebook od pricina sto ovde mi e mnogu podobro i ne planiram da se odalecuvam od forumot. Tuak sum raspolozena za site da spodelime i dobro i loso.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Facebook или Рингераја?
7.10.2009 11:54:55   
Maca25
имам и фекбук ама секогаш прво се уклучувам на РР а после ако ми текне ќе уклучам фб.  Се заразив со РРuser posted image user posted image user posted image user posted image

Уште нешто - Како од фејсбук да ставам слика на РР????


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 7.10.2009 11:58:02 >

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Facebook или Рингераја?
7.10.2009 12:03:33   
karla
Во она малку време што го имам за на компјутер, прво проверувам е-маил а потоа се вклучувам на рингераја да видам што има ново и најчесто во рок од 15 мин станувам (за жалuser posted image )

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Facebook или Рингераја?
7.10.2009 12:03:51   
profesorica
  Маца25 само селектирај ја сликата и одбери опција copy со десен клик па во порака од РР само paste.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 12:04:16 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Facebook или Рингераја?
7.10.2009 13:00:15   
penelopa
I dvete user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Facebook или Рингераја?
7.10.2009 13:03:31   
mother 29
рингераја,една и единствена!user posted image    user posted image user posted image  

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Facebook или Рингераја?
28.11.2009 18:27:45   
mami
Сеуште води рингераја, со убедливо водство кое не верувам дека ке го изгуби некогаш

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Facebook или Рингераја?
28.11.2009 18:34:30   
arh_diz
јас немам facebook ама затоа ја имам рр

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Facebook или Рингераја?
28.11.2009 18:37:32   
Mila na mama
Јас имам фб ама никогаш не сум била  нешто посебно навлечена на него. За фарми аквариуми миленичиња и сл апликации немам време а и не ме интересираат. За разлика од фб станав вистински зависник од рр. РР ми е хоум пејџuser posted image  и постојано сум логирана.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Facebook или Рингераја?
28.11.2009 18:49:46   
Enika
i dvete...od fb um zavisna odamna...a od ponovo vreme i od rr..dvete mi se ukluceni postojanouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Facebook или Рингераја?
29.11.2009 23:17:30   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Sto vika mm ti si bre vise ozbilna zena, familijarna, so obvrski.... taka i jas si vikam sto baram jas tamu da si go gubam vremeto, nego daj na ringeraja da si ja ogovaram sveki ili da vidam sto za rucek da pravam i taka, popatno i nekoja dobra tema se naoga i nesto da se nauci.


Lele kolku me podsteti na mmuser posted image user posted image user posted image
Profilot na fb mi go napravi sinceto ama retko koga vleguvam tamu epten nekoj  dobro poznat prijatel ako zalutal pa me nasol i da go prifatam.Mene ne mi e interesen  fb,ama na rr  retko koj den promasuvam,mi se dopagauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Facebook или Рингераја?
29.11.2009 23:50:22   
delfinka
jas sum od pred mesec dena navlecena na fb(tuka sum od porano)ama na fb ne e razbiram mnogu
gledammi prakaat prijatelite nesto za farma pa kako glupaca na edna drugarka i vikam ama kaj mnene nema farma
mi se ubi od smeenje
sega odam i tamu i tuka
sekoja si e posebna prikazna

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Facebook или Рингераја?
29.11.2009 23:55:28   
alex_mo
Тоа се две сосема различни работи.
ФБ го користам за забава и контакт со роднините по светот,а
РР е нешто сериозно,забавно,едукативно,размена на мислења,да научиш нешто и да го споделиш она што веќе го знаеш.Да контактираш со луѓе кои не ги познаваш,а истовремено ти се едни од најблиските,зашто со нив споделуваш се(радост,тага,родендени,цовети и многу други работи)...Па видете сега...

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Facebook или Рингераја?
30.11.2009 0:37:47   
Bogdancanka
е сега сум дупли зависник од Рингераја и од фармата на фбuser posted image user posted image user posted image али фармата ке ја средам и толку а тука нонстоп пратамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:13:04   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

Тоа се две сосема различни работи.
ФБ го користам за забава и контакт со роднините по светот,а
РР е нешто сериозно,забавно,едукативно,размена на мислења,да научиш нешто и да го споделиш она што веќе го знаеш.Да контактираш со луѓе кои не ги познаваш,а истовремено ти се едни од најблиските,зашто со нив споделуваш се(радост,тага,родендени,цовети и многу други работи)...Па видете сега...



И јас исто, но пред некои 20-тина минути се деактивирав од фб, го исклучив-доста беше. Можеби не засекогаш, но за одредено време. Чувствувам дека сум зависна, многу време трошам без потреба, а освен тоа страната се повеќе ми личи на трачарска-оговарачка и огледало на животот пред се. Премногу новости (notifications), слики од пријатели-поблиски, подалечни, промена на нивниот љубовен статус, кој во која група се придружил, што искоментирал, покани за членство во групи и што ли уште не.... Еднаш се имав исклучено, но пак се активирав, баш дека некои пријатели ми се само на фб и најевтин начин на комуникација е. Но кој сака, на кој му требам ќе ме најди ако сака (има мобилен, фиксен, меил). Ми треба мала пауза.

За РР немам ниту 1 лош збор, никаква забелешка, едноставно - НАЈ-НАЈ е, само во позитивна смисла. Една, единствена, незаменлива, во секое време, за било што. Без сомнение, мојот одговор е категорично - РР user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image     user posted image   user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:20:42   
Tanja K.
Во последно време станав зависна од тој фб,поточно од покерот.Многу се нервирам дека е така.Еве вчера цел ден не бев седната на ком.само за да не уклучам фб.Сега пишувам тука а со мислите таму.Но реков дека мора да се тргнам од тоа.Мислам дека и денес мора да успеам да не уклучам фб.Ке ве обавестам колку ми успеало и колку дена по ред.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:23:25   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

И јас исто, но пред некои 20-тина минути се деактивирав од фб, го исклучив-доста беше. Можеби не засекогаш, но за одредено време. Чувствувам дека сум зависна, многу време трошам без потреба, а освен тоа страната се повеќе ми личи на трачарска-оговарачка и огледало на животот пред се. Премногу новости (notifications), слики од пријатели-поблиски, подалечни, промена на нивниот љубовен статус, кој во која група се придружил, што искоментирал, покани за членство во групи и што ли уште не.... Еднаш се имав исклучено, но пак се активирав, баш дека некои пријатели ми се само на фб и најевтин начин на комуникација е. Но кој сака, на кој му требам ќе ме најди ако сака (има мобилен, фиксен, меил). Ми треба мала пауза.

За РР немам ниту 1 лош збор, никаква забелешка, едноставно - НАЈ-НАЈ е, само во позитивна смисла. Една, единствена, незаменлива, во секое време, за било што. Без сомнение, мојот одговор е категорично - РР user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image     user posted image   user posted image




Auuu Bitolčanke zš taka...user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:28:30   
Bitolcanka
Навистина фб предизвикува голема зависност (можеби и повеќе од цигарите) и негативно се одразува кај секој од нас. Барем јас често долго седев, бев депримирана, негативна, укочена... Фб е повеќе за забава, за послободни луѓе и деца, отколку за возрасни и фамилијарни луѓе. Јас не сум сопруга и мајка, но искрено се повеќе ми сметаше, ми делуваше детски и решив да прекинам. Колку бевме посреќни без тој фб. Имам слушнато дека и некој брак дошол до развод баш поради фб user posted image

За дружење постои skype, msn и сл. Многу поубаво е пријателско кафе во 4 очи отколку праќање кафе, па коментирање, па враќање... Имав прилика да бидам на место каде има бесплатен нет за цел град, но чекав да се ослободи компјутер (сите беа зафатени) и ми падна в очи глетката-сите беа на фб, немаше човек (млад, стар) што има отворено некоја друга web страна. ФБ стана еден вид вирус што се шири низ цел свет.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:37:11   
BILE.F
Јас лично не ни имам ФБ, го користам тој на мм, таму контактирам со тие што сакам, т.е имаме заеднички ФБ.ФБ за мене е зезанција, и кога знаеш  некој каков е во реалниот живот, а како се претставува на ФБ..........(просто да не ти се верува тоа што го гледаш).
А рингераја ја обожавам, има се што ме интересира за бременоста и општо работи за животот. А запознаваш и пријателки со кои можеш далеку поискрено да разговараш отколку со тие во секојдневието, воедно го споделуваш искуството , позитивно и негативно!
Рингерајки мои, ми станавте дел од секојдневието и мислам дека не можам да поминам ден без вас!
Поздрав до РР!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:37:28   
Bitolcanka

[/quote]

Auuu Bitolčanke zš taka...user posted image

[/quote]

Можеби е чудно пријателке, но решив. Неколку пати дневно (обично 2-3 пати) проверував mail и претежно имав пораки од фб (ако сум кликнала like некаде или ако сум коментирала - коментари од други лица - непознати, некој ме тагнал на слика, па коментари од пријатели на сите од сликата, па предлог покани за групи, па коментари од членовите на групите,...) - премногу. После тоа задолжително се вклучував да видам на фб, да вратам и сл. и многу останував. Покрај тоа сакав да бидам и на нашата РР (за која не се каам, времето тука никогаш не е изгубено) + на skype и голем дел од денот минував пред pc. Друга причина - поранешните "верни другари" на дечкото ги имам во friends (не сакав да ги бришам од оправдани причини), дечкото се избриша од фб, а тие остануваат да ме гледаат и шпионираат. Едноставно како под лупа се чувствував дека сум. Мислам дека многу подобро ми е вака, барем извесно време (порано се исклучив кога имав повеќе обврски, па повторно се активирав), да ја почувствувам слободата, и мирот. Можеби на некој не му смета, но мене лично ми сметаше. Колку повеќе пријатели имаш повеќе ти се трупаат информации.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:43:16   
penelopa
Ок, ќе ја почитуваме твојата одлука...се надевам промената добро ќе ти дојде...и тоа што викаш за комуникација сепак имаме и други средстваuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:44:52   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


Друга причина - поранешните "верни другари" на дечкото ги имам во friends (не сакав да ги бришам од оправдани причини), дечкото се избриша од фб, а тие остануваат да ме гледаат и шпионираат. Едноставно како под лупа се чувствував дека сум. Мислам дека многу подобро ми е вака, барем извесно време (порано се исклучив кога имав повеќе обврски, па повторно се активирав), да ја почувствувам слободата, и мирот. Можеби на некој не му смета, но мене лично ми сметаше. Колку повеќе пријатели имаш повеќе ти се трупаат информации.



да, во ФБ има огромна доза на воајерство...и мене тоа ми пречи понекогаш user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2010 15:45:48   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

ФБ за мене е зезанција, и кога знаеш  некој каков е во реалниот живот, а како се претставува на ФБ..........(просто да не ти се верува тоа што го гледаш).
А рингераја ја обожавам, има се што ме интересира за бременоста и општо работи за животот. А запознаваш и пријателки со кои можеш далеку поискрено да разговараш отколку со тие во секојдневието, воедно го споделуваш искуството , позитивно и негативно!
Рингерајки мои, ми станавте дел од секојдневието и мислам дека не можам да поминам ден без вас!
Поздрав до РР!user posted image user posted image user posted image


Потпис !!!

Со слики со монтажа на фб сите се идеални. Скриени податоци за љубовниот статус, најситните детали од приватниот живот, лажно претставување, профили на други личности со цел да успеат да ти бидат пријатели, што не... Од најмало до најстаро е на фб - и ученици од одделенска настава и луѓе-пензионери user posted image Ниту децата учат, ниту возрасните си ја извршуваат одговорно својата работа. Сите како да се заостанати ако не се на фб, како некоја мода стана user posted image
А рингераја ја обожавам, има се што ме интересира за животот. РР е поучна, корисна, пријателка, со тебе во добро и зло. Тука сите сме една целина, едно големо среќно семејство. РР ТЕ ОБОЖАВАМ user posted image user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?