|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ова не знаевте за мене...
29.1.2010 0:36:32   
Bitolcanka
Мене уште помило Еца user posted image Јас повеќе ја сакам прозата. Јас прво ќе го објавам мојот магистерски труд (откако ќе го завршам, се разбира), а потоа можеби ќе напишам (планирам и сакам) љубовен роман. Се ќе биде, само да сме здрави и живи, тоа е најважно, нели? user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Ова не знаевте за мене...
29.1.2010 0:45:28   
Bitolcanka
За автограм нема збор user posted image Ајде, можеби ти прва ќе напишеш и издадеш книга, штом веќе ја имаш во главата user posted image па прво ти ке ми дадеш автограм user posted image Прво јас тебе ќе те читам, па ти мене user posted image Не ме чекај мене, јас прво со маг.труд ќе се намачам и ќе искинам живци (пред се чекајќи со недели да издвои време менторот да ме прими на 2 минути), после ќе кројам други планови... Иднината ми зависи од 1 man user posted image А за тоа тираж, издавач, лектор и сл. детали не ни сакам да помислувам... Живеј од денес за утре. Сфатив дека долгорочните планови често се безуспешни.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Ова не знаевте за мене...
1.2.2010 18:30:57   
BILE.F
И јас имам објавено многу песни/поезија во весници, ама тоа како основка и средношколка, најмногу во MMkids (ако се сеќавате на списанието, на англиски).
Ама одамна немам напишано ништо, зашто одбрав сосема поинаква струка.
Инаку имам плав појас 1дан карате и многу први места на натпревари низ Македонија пинг-понг.
Тренирам 2пати неделно аеробик и еднаш пилатес веќе 10год.
Е сега одмарам ,со бебушот!


< Поракaта ја уредил BILE.F -- 1.2.2010 18:34:01 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Ова не знаевте за мене...
14.2.2010 23:50:10   
Cacko
so 100 sporta se bavev aktivno,5 godini plivanje,3 godini kosarka,3 godini idev na igraorna.....so vikase tatko mi sekade mora da me imauser posted image e posle toa koga stignav kraj na sredno i faks malce poise se posvetiv na ucenjeto i bataliv sve,mada mislam deka prekrasno mi bese sekade i steknav mnogu prijateli baska duhot mi ostana sportski ,pozitiven

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Ова не знаевте за мене...
14.2.2010 23:54:42   
Enika
И јас сум бивша играорка (коловоџа- мн јасно 2 метри крава кај ке ја стаат на ороuser posted image )..така да Цацко ако има средба негде у кафана...јас и ти ке завртиме некое оро user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Ова не знаевте за мене...
14.2.2010 23:58:23   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

И јас сум бивша играорка (коловоџа- мн јасно 2 метри крава кај ке ја стаат на ороuser posted image )..така да Цацко ако има средба негде у кафана...јас и ти ке завртиме некое оро user posted image



и јас сум играорка не коловоџа ама играорка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:00:55   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

И јас сум бивша играорка (коловоџа- мн јасно 2 метри крава кај ке ја стаат на ороuser posted image )..така да Цацко ако има средба негде у кафана...јас и ти ке завртиме некое оро user posted image

nema grskauser posted image ,moze i mm da go zememe,em igral em svirel vo igraornauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:04:50   
Enika
Абе муж ти нека ја чува Елена..ние ке се журкаме...малку и без мужи мајката user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:05:42   
Cacko
nema gajle sefe,razumem ti kako ke kazes,sea diplomirase i odma so vikanje i komandanje,ejjjuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:09:43   
Enika
Сеа собрав пријави и средувам администрација од лани сум завршена со се...user posted image А иначе дома иам еден дрвен адвокат па иа од кого да учам user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:10:28   
STRUMFETA
Utre trgnuvam na rabota.Sega se si spremiv i vi pisuvam i placam.Ma celo more solziiiii.Ne mozam da prestanam.Si pravam filmovi vo glava kako sin mi utre nema  da me razbudi nezno galejki me po liceto a ako ne mu uspee toa silno kubejki me po kosata.Ke mi nedostiga toj najmil pogled koj veli ;Mamo dobro utro jas sum buden ajde i ti pa da luduvame cel den........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:12:20   
Enika
Ооооооооо штрумфетааааааа....немој да плачеш....сигурно е тежок тој момент на разделба..ама тоа е само на неколку саати...ке си го гушнеш силно кога ке дојдеш дома ....ајде не пачиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:14:09   
nadica
ах мила штрумфета не тагувај user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ќе се снајдат тие без нас само нас ни е малку потешко без нив ама ние сме силни па ќе се навикнеме на тоа да не бидат со нас во секој момент од нивните животи

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:17:21   
STRUMFETA
abe i jas ne ni zamisluvav deka e vaka tesko.Nemozam i nemozam da izdrzam mislam deka srcevo ke mi prepukne.Eve nitu son ne me faka, ke dremam utre pred kompjuter pa i nemame net:(.Ne ke mozam da ve druzam.Zatoa ve pozdravuvam site i vi posakuvam ubavi migovi i druzbi:(((((((((((((99

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 0:20:32   
nadica
nemame net:(.Ne ke mozam da ve druzam


ќе не дружиш попладне и ќе ни раскажеш како минал првиод ден назат на работа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 13:43:02   
profesorica
штрумфета не плачи па ајде ќе биде се како што треба, се е ствар навикаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 13:52:21   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

abe i jas ne ni zamisluvav deka e vaka tesko.Nemozam i nemozam da izdrzam mislam deka srcevo ke mi prepukne.Eve nitu son ne me faka,


Леле како да ја слушам сестра ми кога тргна на работа..еден месец идеше плачејќи на работа и на секои 5 мин. и ѕвонеше на мајка ми да праша како се..Сега веќе не плачи, ама уште и се јавува по пет пати на мајка ми :)

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 15:18:56   
STRUMFETA
E ova ne go znaevte za meneeeeeeeeeuser posted image
Pomina prviot raboten den.I toa bez nitu edna solzicka i cimolenje. Filip stana vo 5 i 30 si go ispi mlekceto go gusnav i prodolzi da nanka ama ne i jas.Taka do 6 i 20.Stanav se spremav i otidov.Na rabota kako onaa ...Na zapad nista novo...Taa e .Interesno,luge,muabeti,ama se toa do 10 h koga mi se stegna srcencevo i si velam a da si odam jas denes vo 11 a od utre polno rabotno vreme do 14h.I sto na um toa na drum.Pravec -doma na guskanjeeeeeee.Filip nemozese da se iznaraduva a isto i jas.
Dobar pocetok a?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 15:20:35   
arh_diz
kako za pocetok super Strumfetauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 16:11:26   
Adrijana
Sakam da si odam od Makedonijavauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 16:25:11   
Medo
Правам обетки user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 16:25:46   
Medo
Правам обетки user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 16:48:04   
Enika
Е тука мене ме погоди Медо...одма ставај слики да видам какви се...ја сум обеткохоличар user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 17:31:20   
denicka
e ova ne go znaevte za mene, a bogami ne go znaev ni jas do vcerauser posted image user posted image user posted image  stanav strina po vtor pat. na mm snaa od prv bratuced vcera se porodi so masko detence a prvoto im e devojce, Lea lepotica.a ova ke vidime kako ke se vika. ajde site vo barot ve cestam mekiki user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Ова не знаевте за мене...
15.2.2010 17:32:29   
Medo
Немам баш некои слики, ама ај ќе ги сликам оние обетки што си ги задржав за мене, па ќе ги ставам.


(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?